IELTS Hazırlık2018-10-05T15:51:15+03:00

Project Description

Akademik İngilizce Sınavlar

Ön Bilgi Formu
Whatsapp Bilgi
Uzman Öğretmenler Eşliğinde, %100 Eğitim Garantisi
Loading

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Avcılar İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda IELTS eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. IELTS eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve öğrencilerin eksikleri giderilerek ilerleyen, IELTS sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders olarak bire bir eğitimle verilmektedir.

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir.

60 dakika süresi vardır.
Okuma bölümü 3 bölümden oluşur.
Toplam 40 soru bulunur.
2.150-2.750 arası karakter sayısı bulunan makaleler okutulur.
Yaklaşık 30 Dk sürmektedir.
4 bölümden oluşur.
Her bölümde 10 soru bulunur.

11-14 dakika SÜRMEKTEDİR.
3 bölümden oluşur.

Bölüm: ıntroduction and interview (4-5 dakika)
Bölüm: Individual long turn (3-4 dakika)
Bölüm: two-way discussion (4-5 dakika)

60 dakika Süresi vardır.
2 bölümden oluşur.
Birinci bölümde en az 150, ikinci bölümde en az 250 kelime yazılmalı.

IELTS SINAVINA KİMLER GİREBİLİR ?

Dünya çapında 35 milyondan fazla kişi, İngilizce dil yeterliğini göstermek için IELTS sınavına girmiştir. Ortalama İngilizce beceri seviyesi Orta ile İleri arasında değişir.

  • Bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen öğrenciler
  • İngilizce dili öğrenim programına kabul edilenler ve edilmeyenler
  • Burs ve sertifika adayları
  • İlerlemelerini izlemek isteyen İngilizce dili öğrencileri
  • Vize başvurusu yapan öğrenciler ve işçiler
ielts hazırlık kursu
IELTS Eğitimlerimize katılabilmeniz için seviyenizin minimum B2 olması gerekmektedir, aşağıdaki sınavı çözerek ne kadarlık bir özel derse ihtiyacınız olduğunu tespit edebilirsiniz.
IELTS Yeterlilik Testi
Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by