TOEFL | İngiliz Kültür Avcılar Yabancı Dil Kursu

2017 – 2018 Eğitim Dönemi

  • Toefl Kursu, genellikle 5 Hafta süren ve özel ders şeklinde verilen bir eğitimdir. (Öğrencinin Toefl eğitimi alabilmesi için seviyesinin en az B2 (Upper-Intermadiate) olması gerekmektedir. Eğer öğrencinin seviyesi B2 değilse, genel ingilizce programlarına ya da özel ders eğitimlerine yönlendirilerek seviyelerinin B2 olması sağlanır.)
  • Eğitimler genellikle haftada iki gün olmakla beraber, günde 3’er ders saati şeklinde yapılır.
  • Öğrencinin uygunluk saatlerine göre, hafta içi ya da hafta sonu herhangi bir saat diliminde ders ayarlanabilmektedir.

TOEFL Kursu Hakkında

Toefl, tüm ülkelerde geçerli olan bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu’nda TOEFL IBT eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. TOEFL eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve eksikleri giderilerek ilerleyen, TOEFL sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders şeklinde verilmektedir.

toefl,ingilizcekursu

TOEFL nerelerde kullanılabilir?

  1. Yurtiçi ve Yurtdışı Lisans/Yüksek Lisans/Doktora Başvurusu
  2. İşe Alım Süreçleri
  3. Dil Tazminatı

TOEFL IBT 4 bölümden oluşur. Toplam sınav süresi 4 saat 15 dk.’dır.

Bu bölümler şunlardır:

Reading (Okuma)

Bu bölümde kişinin İngilizce metinleri anlayabilme ve yorumlayabilme yetenekleri ölçülür. Bu bölüm için verilen süre, metinlere göre 60-100 dk. arasındadır.


Listening (Dinleme)

Listening bölümünde verilen ses kayıtlarını dinlemeniz ve sonrasında dinlediğiniz konuyla ilgili soruları cevaplamanız istenir. Katılımcılar dinlerken not alabilirler. Bu bölüm için verilen süre metinlere göre 60-100 dk. arasındadır.

 

Speaking (Konuşma)

Katılımcılar, verilen 45-60 sn. içerisinde ayrı ayrı 6 konuşma yaparlar. Konuşmalar diyalog şeklinde değildir, katılımcılar sorulan soruya verilen süre içerisinde konuyla ilgili düşüncelerini ya da bilgilerini İngilizce olarak anlatmak zorundadırlar. Bilgisayar üzerinde kaydedilen bu konuşmalar daha sonra değerlendirilerek puanlanır.


Writing (Yazma)

Bu bölümde size verilen konulardan herhangi birini seçerek kompozisyon yazmanız beklenir. Bu kompozisyonlarda puan almanın belirli yöntem ve kuralları vardır. Katılımcılar anlamlı cümlelerle, yazım ve noktalama kurallarına uygun metinler yazmak zorundadırlar.

Her bölüm için değerlendirme puanları aşağıdaki gibidir:

Reading     0-30
Listening   0-30
Speaking   0-30
Writing       0-30
TOPLAM     0-120

TOEFL Sınav Merkezleri ve Tarihler

TOEFL Başvuru Formu

Erken Kayıt Fırsatlarını Kaçırmayın.
Ön Bilgi Formu

 
Formu Doldurun
Biz Sizi Arayalım!
GÖNDER
close-link