Almanca Kursu Fiyatları
almanca-kursu

Almanca dili, İngilizceden hemen sonra öğrenilmesi tavsiye edilen dildir. Gerçekten İngilizceyle çok benzer bir dildir. Ancak bu benzerlik sadece kelimelerle ilgilidir. İngilizce ile çok fazla ortak ve benzer kelimesi vardır. Dilbilgisi yapısı İngilizceye göre çok daha karmaşıktır ve anlaması daha uzun zaman alabilir.

Almanca, İngilizce kadar popüler değildir fakat aslında çok işinize yarayabilir. Her şeyden önce Almanca dilinden metin ya da kitap çevirileri yapabilirsiniz. Aynı zamanda Almancayı akıcı bir şekilde konuşarak çağrı merkezlerinde güzel ücretlerle çalışabilirsiniz. Çoğu mühendislik şirketlerinde Almanca çok işinize yarar. Havaalanlarında çalışmak istiyorsanız İngilizcenin yanına alternatif olarak Almanca ekleyebilirsiniz. İngilizceden farklı bir dil bilmenin size mutlaka bir avantajı olur.

Almanca Kursu               

Almanca öğrenmek için bir kursa başlamak en iyisidir. Hiç vakit kaybetmeden almanca kursu fiyatları hakkında bilgi almalısınız. Kursa başladığınızda devamlı bir şekilde katılırsanız ve gerçekten çaba sarf ederseniz, kesinlikle başarabilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek azim ve hırs gerektirir. Gereken azmi ve çabayı gösterip kendinize güvenirseniz başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.

Almanca Zor Mudur?

Zorluk olarak bakılırsa evet Almanca zor bir dildir. Fakat dünyanın en zor dilleri arasında yer almaz. Dilbilgisine ve harflerine çabuk alışabilirsiniz. Sizi en çok zorlayan kısım telaffuzlar olacaktır. Telaffuzların yanı sıra ilk başlarda öğreneceğiniz artikellere de alışmanız biraz zaman alabilir. İngilizce biliyorsanız, kelimeleri ezberleme konusunda fazla sıkıntı yaşamazsınız. Sadece telaffuzlar için bol pratik yapmanız gerekir.

Almancayı Hemen Öğrenmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Kursa başladığınızda Almanca dilbilgisi kitaplarınızla birlikte mutlaka bir defteriniz ve birkaç farklı renkte tükenmez kaleminiz olmalıdır. Öğrenirken şunları yapın;

  • Alfabe dahil olmak üzere her şeyi not alın.
  • Her harfin ve her kelimenin okunuşunu yanına yazın.
  • Günlük hayatınızda gördüklerinizi mutlaka Almancaya çevirin.
  • Markette gördüğünüz ürünlerin Almanca açıklamalarını okumaya çalışın.
  • Bol bol dinleme yapın.
  • Almanca filmler ve diziler izleyin.
  • Almanca diyalogları dinleyin ve taklit etmeye çalışın.

Bunlar Almanca öğrenme sürecinizi hızlandırır. Dinlemek için hem yavaş hem de hızlı tempodaki Almanca şarkıları dinleyin. Almanca televizyon şovlarını izleyebilirsiniz. İnternetteki Almanca yarışmaları izleyebilirsiniz. Zaten yabancı dil öğreniyorsanız en önemli şey dinleme yapmaktır.

Dinleyerek hem telaffuzlar tam anlamıyla oturur hem de düşünmeniz hızlanır. Beyniniz kelimeleri ve kalıpları tıpkı bir sünger gibi çeker. Bol bol yazma çalışması da yapın. Sürekli kendi kendinize cümleler kurun. Gördüğünüz basit nesnelerin Almancasını zihninizde canlandırmaya çalışın. Bunları düzenli yapmanız zaten yeter de artar. İstediğiniz kaliteye bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Almanca Dilinin Önemi

Almancanın sadece Almanya’da konuşulduğu sanılır. Fakat Almanya’nın haricinde, Belçika’da, Hollanda’da, Avusturya’da, Lüksemburg’da, Lihtenştayn’da, İsviçre’de ve Polonya’da konuşulur.

Hatta İtalya’nın, Fransa’nın ve Romanya’nın da bazı bölgelerinde konuşulur. Almanca dilini 130 milyon insan konuşur. Yani Almanca sanıldığı kadar az nüfuzlu bir dil değildir. Bu yüzden azımsamamanız önemlidir. Ülkelere ve bölgelere göre aksanlar değişiklik gösterir. Bu durum her dilde böyledir.

Siz de bir an önce Almanca öğrenmek için Almanca kursu fiyatları ile ilgili detaylı bir araştırma yapmaya başlamalısınız. Daha önce dil kursuna giden bir tanıdığınız varsa fikir alabilirsiniz.

Almanca bilen birisi de sizin için iyi bir rehber olabilir. Dil öğrenirken her zaman temeli çok sağlam oluşturmaya bakmalısınız. Alfabe, harfler, en temel dilbilgisi konuları ve kalıplar gibi başlangıç seviyelerinde aklınızda hiçbir şekilde soru işareti kalmamalıdır. Temeliniz hatasız olursa, dilde mükemmel bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Dilbilgisinde ve telaffuzlarda hata yapmazsınız.

İngiliz Kültür

İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.