IELTS Hazırlık Kursu

IELTS Hazırlık Kursu
02.08.2020
723

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Avcılar İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda IELTS eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. IELTS eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve öğrencilerin eksikleri giderilerek ilerleyen, IELTS sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders olarak bire bir eğitimle verilmektedir.

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

  Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

  IELTS sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir.

  IELTS Bölümleri ve Süreleri

  IELTS Reading

  60 dakika Süresi vardır. 2 bölümden oluşur. Birinci bölümde en az 150, ikinci bölümde en az 250 kelime yazılmalıdır.

  IELTS Listening

  Yaklaşık 30 dakika sürmektedir. 4 bölümden oluşur. Her bölümde 10 soru bulunur.

  IELTS Speaking

  11-14 dakika sürmektedir. 3 bölümden oluşur.

  Bölüm 1: ıntroduction and interview (4-5 dakika)
  Bölüm 2: Individual long turn (3-4 dakika)
  Bölüm 3: two-way discussion (4-5 dakika

  IELTS Writing

  60 dakika Süresi vardır. 2 bölümden oluşur. Birinci bölümde en az 150, ikinci bölümde en az 250 kelime yazılmalı.

  En İyi IELTS Kursu

  Uluslararası İngiliz Dili Sınav Sitemi (IELTS), İngilizce tam karşılığıyla, International English Language Testing System olarak tanımlanır. En iyi IELTS kursu olarak İngilizce seviyesinin uluslararası geçerlilik kazandığı ve ispatlandığı bu sınavdan geçmeniz için birçok bölümü başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekir. Britsh Council ve IDP Education tarafından düzenlenen sınav yabancılar için İngilizce seviye tespit sınavı olarak değerlendirilebilir.

  Sınav içinde sadece okuma ve yazma gibi beceriler değil, dinleme ve konuşma becerileri de test edilir. Bu nedenle alacağınız IELTS eğitiminin niteliği ve kalitesi son derece önemlidir. Yabancı dil sınavlarına hazırlık kurslarımıza katılım sağlayarak referanslı eğitimcilerimizin eğitim programlarına katılabilir ve sınavdan yüksek bir derece elde edebilirsiniz.  

  IELTS Sınav Aşamaları ve İçeriği Nedir?

  IELTS genel olarak iki farklı türde gerçekleştirilen bir sınavdır. Akademik ve genel amaçlı olarak düzenlenen bu sınava genel düzeyde çalışma, staj veya diğer genel amaçlar için girilebilir. İngilizce eğitim veren üniversitelerde akademik faaliyetler için veya mesleki yeterlilik için de bu sınava girilmesi gerekir.

  Hemen hemen tüm dünyada IELTS notu geçerli olan bir sınav türü olduğu için yurt dışında akademik veya mesleki bir kariyer hedefleyen kişilerin IELTS eğitim programlarımıza katılarak sıkı bir eğitim döneminden geçmesi gerekir.

  • Reading (Okuma)
  • Listening (Dinleme)
  • Speaking (Konuşma)
  • Writing (Yazma)

  Olmak üzere dört ana bölümden oluşan sınav toplamda 2 saat 45 dakikada tamamlanmaktadır. En iyi IELTS hazırlık kursu olarak eğitim programlarımızın içinde tüm bölümlerden başarılı bir şekilde geçmenizi sağlayacak taktik beceriler ve yabancı dil eğitimi verilmektedir.

  İstanbul IELTS Kursu Tavsiyesi

  Uluslararası geçerliliği olması ve İngilizce bilgisini tüm yönleriyle objektif biçimde ortaya koyan IELTS için hazırlık kursları uzman kişilerce verilmelidir. İngilizceyi anadili gibi bilen kişilerin bile yeterli formasyona sahip olmaması durumunda bu sınav için eğitim vermesi düşünülemez.

  Türkiye’de de zaman zaman global markaların iş başvurularında ve çoğu zaman yurt dışında akademik kariyer için IELTS notunda ihtiyaç duyulur. En iyi IELTS kursu eğitimini sizlere sunarak uzman ve tecrübeli, referans sahibi eğitimci kadromuzla en iyi skora elde etmenizi sağlıyoruz.

  IELTS ve Diğer Yabacı Dil Sınavları Hazırlık Kursları

  IELTS başta olmak üzere uluslararası geçerliliği olan veya yerel tüm yabancı dil sınavlarına yönelik hazırlık kurslarımızla başarılı sonuçlar elde etmeniz için eğitim desteği vermeye devam ediyoruz. Yabancı dil sınavlarından başarılı olmak için temel faktör alınan eğitimin ve hazırlanılan kursun verdiği eğitim kalitesidir. Bu nedenle kurs seçimlerinizde doğru tercihi yapmanız önemlidir.

  IELTS, TOEFL, YDS, YÖKDİL vb. merkezi yabancı dil sınavlarında başarılı bir grafik çizmeniz için tüm imkanlarımızla yanınızdayız. Yüz yüze eğitimler ile desteklenmediği sürece en iyi online IELTS kursu ile sınava hazırlanmanız beklediğiniz sonucu almanızda yardımcı olmayabilir. Kursumuzun tüm fiziki ve interaktif olanaklarından yararlanarak yabancı dil sınavlarında zirveye tırmanın.  

  IELTS Dil Sınavı Hazırlık Kursu

  IELTS ile ölçülmek istenen temelde katılımcıların İngilizce; okuma, dinleme, yazma ve konuşma seviyesinin belirlenmesidir. Sınav değerlendirmesinde seviyeler ise 0 – 9 arasında rakamlardan oluşur. 0 sınava katılmayan kişileri tanımlamak için kullanılan derecedir. 9 ise uzman kullanıcı olarak tanımlanır. Dile yatkınlığı ve kullanmadaki becerileri bu şekilde ölçülür.

  Avcılar’ın En iyi IELTS kursu ile sınava hazırlanarak yüksek seviyelere ulaşma becerisi elde edebilir ve kariyer hedeflerinizi uluslararası geçerliliği olan bir yabancı dil puanı ile yeniden şekillendirebilirsiniz. Kurumsal pek çok global firma tarafından da IELTS sevisi istenmektedir.

  Eğitim Bilgi Formu

   Ziyaretçi Yorumları

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

   Whatsapp
   Ayşe Yılmaz
   Ayşe Yılmaz
   Merhabalar, İstanbul Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

   İndirim ve Bilgi İçin