Avcılar İş İngilizcesi

İş İngilizcesi Eğitim Programı

           Profesyonel iş yaşamında İngilizce bilmek, işverenlerin beklentilerinin arasında en başta gelmektedir. Günümüzde hangi sektör olursa olsun aranan niteliklerin ilki İngilizcedir. Hal böyle olunca kariyer hedefi bulunan her aday İngilizce öğrenmek ihtiyacı içine girer. İlk olarak genel İngilizce bilgisini yeterli düzeye çıkartmayı hedefleyen aday, ardından sektörel olarak kendisine fayda sağlamak amacıyla iş İngilizcesine yönelir. Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu sadece günlük ve sosyal hayata değil ayrıca iş hayatına da artı değer katacak eğitimleriyle öğrencilerinin yanındadır.

İş İngilizcesi Eğitimi Nedir?

           İş İngilizcesi öncelikle formal language adı verilen resmi dili içerir. Bunun yanında sektörlere göre değişiklik göstermekle birlikte belli teknik terimlerin, sektörel jargonların bilinmesini ve doğru kullanılmasını ifade eder. Türkçede olduğu gibi İngilizcede de aynı anlama gelen pek çok farklı kelime bulunmaktadır. Önemli olan doğru sektör için doğru kelimeyi seçebilmektir. Aynı zamanda yazılı ve sözlü ifadelerde uygun kalıpları kullanmaya özen göstermek de iş İngilizcesi için atlanmaması gereken bir detaydır.

İş İngilizcesinde kullanılan kalıplar nelerdir?

           İş hayatında kimi zaman yazılı olarak kimi zamansa telefonda ya da bir toplantıda İngilizce iletişim kurmak durumunda kalınır. Günümüzde yalnızca uluslar arası firmalar değil ulusal şirketler de İngilizceyi aktif kullanabilen, resmi dile hakim kişilerle çalışmaya öncelik verirler.

           İngilizce yazışmalarda kullanılan dil, günlük hayatta kullandıklarımızdan farklılık gösterir. Arkadaşlarımızla yazışmalarımızda onlara isimleriyle hitap ederken, resmi yazışmalarda karşı tarafa ismiyle hitap edemeyiz.

Örnek: Dear Susan

           Dear Sir/ Madam

           İlk örnekte yabancı bir mektup arkadaşınıza Sevgili Susan olarak hitap edebildiğiniz halde, ikinci örnekte beyefendi/hanımefendi tabirlerini kullanmanız en basit farklardan biridir.

           Günlük yazışma ya da mesajlaşmalarınızda çeşitli kısaltmalar kullanmanız gayet normal karşılanırken, resmi yazışmalarda kısaltmalara yer vermeniz olası değildir.

Örnek: I’d like to drink a cup of tea.

           I would like to inform you…

           Bir başka farklılık ise yazışmayı bitirirken görülür. Informal language (resmi olmayan dil) kullanarak mektup ya da e-posta yazdığınız bir arkadaşınıza iletinizin sonunda “Take care / All the best…” gibi samimi ifadeler kullanırken, formal writing içinde iş İngilizcesi kullanarak yazdığınız bir iletide “Sincerely/ Best regards…” gibi daha resmi kalıplar kullanmanızdır.

           İş İngilizcesi sadece yazılı dilde kullanılmaz. Çalıştığınız şirkette çeşitli telefon görüşmeleri, toplantı ve sunumlar yapmanız gerekir. Bu gibi durumlarda da sözlü olarak kullanılan doğru kalıpları bilmeli ve bunlardan uygun olanları seçmelisiniz.

           Özellikle telefon görüşmeleri ve online görüşmeler bağlantı sorunları sebebiyle kesintiye uğrayabilir. Kişilerin en kibar kalıpları seçmesi, akıcı ve anlaşılır konuşması karşı tarafla olan diyaloğun sağlıklı yürüyebilmesi için büyük önem taşır. Soru sorarken ya da bir konuda ricada bulunurken  iş İngilizcesinde çok sık karşılaşılan ve tercih edilen “Could… “ soru kalıbı kullanılmalıdır.

Örnek: Could you repeat it, please?

           Could you send the invoices, please?

           Toplantı ve sunumlarda telefon konuşmalarına oranla biraz daha rahat olunabilmesine karşın; saygı içeren ifadelerden, kibar konuşmalardan ve resmi dilden çok da uzaklaşılmamalıdır.

           Başta da belirttiğimiz gibi yalnızca kalıplar değil ayrıca sektörel kelimeler de iş İngilizcesi için önem taşır. Kelime hazneniz ne denli geniş olursa size gönderilmiş bir e-postayı, toplantı tutanağını, resmi yazışmayı ya da sözleşme metnini o kadar rahat okuyup anlayabilirsiniz. Kar, zarar, fatura, maliyet gibi ortak kelimelerin yanında, çalıştığınız alana özel terimler de bilmeniz gerekenler arasındadır.

           İşte bu sebeplerden ötürü Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu öğrencilerinin genel İngilizce bilgilerinin ardından, onlara iş İngilizcesi alanında da destek sağlar. Uzman kadrosuyla, birebir derslerle bağlı oldukları sektöre uygun sözlü ve yazılı çalışmalar eşliğinde öğrencilerinin kariyer basamaklarını hızla tırmanmasına yardım eder.

Avcılar İş İngilizcesi

İş İngilizcesi Eğitimi

Ücretsiz Online Seviye Tespiti

Ücretsiz Eğitim ve İndirimlerden Hemen Faydalan

Eğitimlerimiz

Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu

1. yüzyılda gerçek bir dünya vatandaşı olmanın formüllerinden biri de hiç şüphesiz ki ana diliniz dışında en az bir dil bilmekten geçer. Böyle bakıldığında İngilizce’nin dünya üzerindeki rolü ve gücü de yadsınamaz. Bu noktada Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler, Avrupa Dil Portfolyosu sınıflandırmasına göre başlangıç seviyesinden ana dil düzeyine kadar eğitim vermekteyiz.
Avcılar İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda IELTS eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. IELTS eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve öğrencilerin eksikleri giderilerek ilerleyen, IELTS sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders olarak bire bir eğitimle verilmektedir.
TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçen, Ve okuma,dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendiren bir sınavdır.
YDS (Yabancı Dil Sınavı) içerisinde dilbilgisi, kelime, okuma metinleri bulunduran bir sınavdır. Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak YDS’ye hazırlanacak olan öğrencilerimizi sınavın gerektirmiş olduğu soru çözme teknikleri üzerinde odaklanarak öğrencilerimizin daha önce çıkmış sorular üzerindeki sınav stratejilerini YDS Kursu ile geliştirmelerini amaçlamaktayız.
Yurtdışından Almanya’daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya’ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.Bu sebeple Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursunda Almanca Aile Birleşimi Kursuna katılarak sınavına yönelik eğitim alabilirsiniz.
Şirket ve firmalara sunduğumuz kurumsal ingilizce eğitimi adı altında, bireylere verdiğimiz ingilizce eğitimin ilk basamağı, ingilizce eğitimi neden almak istedikleri , alacakları bu eğitimi hangi alanlarda kullanıcakları ve en önemlisi ingilizce seviyelerin ne olduğunu saptamaktır. Bu veriler sonucu eğitimi alacak kişilerin kurumdaki iş ihtiyaçlarına göre bir program hazırlanır.
Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu olarak bizler; dilin bir ders değil, iletişim aracı olduğunun bilinciyle ilk öğretim birinci ve ikinci kademe öğrencilerimize İngilizce eğitimini grup ve özel ders olarak vermekteyiz. Grup eğitimlerimizde öğrenme ortamı ve öğrenci sayısı dengesi bizim için büyük önem taşımaktadır.
İngilizce eğitim almak isteyen ancak çalışma saatlerinden dolayı grup derslerine katılamayan ya da kısıtlı zamanı olan öğrencilerimiz için tamamen kendi gün ve saatlerine göre hazırladığımız ders programıdır. Özel ders programlarımız genel İngilizce, sınav İngilizcesi ve iş İngilizcesine yönelik verilmektedir.
Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan ve YDS ile büyük oranda benzerlik taşıyan ulusal bir yabancı dil sınavı olan YÖKDİL, YÖK – DİL sınavı hazırlık kursu ile hazırlanan kişiler tarafından YDS’den çok daha yüksek puanlarla yabancı dil skoru elde etmelerini sağlar.