Avcılar İngiliz Kültür

YÖK-DİL Sınavı Hazırlık Kursu

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan ve YDS ile büyük oranda benzerlik taşıyan ulusal bir yabancı dil sınavı olan YÖKDİL, YÖK – DİL sınavı hazırlık kursu ile hazırlanan kişiler tarafından YDS’den çok daha yüksek puanlarla yabancı dil skoru elde etmelerini sağlar. YDS’ye alternatif olarak 2017 yılından itibaren yapılmaya başlayan sınav özellikle akademik kariyer hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için büyük kolaylıklar sağlamıştır.
 • Ücretsiz Materyaller
 • Ücretsiz Online İngilizce
 • Sınırsız Aktivite
 • Öğrenme Garantisi
YDS Nedir?

Hızlandırılmış YÖKDİL Hazırlık Kursu

YÖKDİL sınavı diğer yabancı dil sınavlarına nazaran çok daha basit ve hızlandırılmış kurslar ile kısa sürede yüksek puan elde edilmesi mümkün sınavlardan biridir. YÖKDİL sınavı hazırlık eğitim programlarımıza katılarak başarılı bir puanla ilk basamak kariyer hedefiniz için avantajlı bir konuma gelebilirsiniz.

Kendi alanlarına göre akademik kariyer hedefleyenlerin Türkiye’deki pek çok üniversitede geçerliliği olan sınava girerek YDS’ye alternatif olarak başarılı bir puan elde etmesi mümkündür. Hızlandırılmış YÖKDİL hazırlık kursumuzu tercih ederek kısa zamanda sınav konularına ve sınavda kazandıran stratejilere ilişkin detayları öğrenebilir ve hedeflediğiniz puana ulaşabilirsiniz.
 • Özel Ders İle Sınav Odaklı Eğitim
 • Sürekli Devam Eden Sınıflar
 • Ücretsiz Aktiviteler İle Sürekli Eğitim
 • Minimum B1 Seviyesiyle Başlangıç
 • Kişiye Özel Eğitim Programı
Yökdil Hazırlık Kursu

YÖKDİL Hazırlık Kursu Dersleri

YÖKDİL hazırlık kursunda sınava yönelik her bölüm için özel gruplarla eğitim uygulanmaktadır. YÖKDİL üç farklı bölümden oluştuğu için ayrı ayrı gruplarda eğitimin verilmesi oldukça önemlidir. Hazırlık kurslarımızda ders içeriği olarak sınavda karşılaşılacak konular ve soru tiplerine ilişkin detaylı eğitimler verilir.
 • Clause Test

 • Cümle ve Paragraf Tamamlama

 • Çeviri Soruları

 • Paragraftan Çıkarma – İlgisiz Cümle Soruları

 • Paragraf Soruları

YÖKDİL kapsamında katılımcıların karşılaştıkları temel soru tipleridir. YÖK-DİL sınavı hazırlık kursu kapsamında eğitim programı içinde tüm bu konular ve akılda kalıcı örneklerle yabancı dil eğitimi için özel eğitim verilmektedir.

YÖKDİL ve YDS Hazırlık Kursları

Türkiye’de hemen hemen tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel kurumsal firmalar ve üniversitelerde geçerliliği olan temelde iki merkezi yabancı dil sınavı vardır. YDS ve YÖKDİL olarak uygulanan bu sınavlarda YDS daha kapsamlı ve yabancı dil yeteneğini daha detaylı ölçen sınavdır. YÖKDİL ise genel hatlarıyla Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri olarak üç ana grupta alana özel uygulanan ve nispeten daha basit bir sınavdır.

YÖKDİL, YDS, IELTS, TOEFL gibi yabancı dil seviyesini ölçen ulusal ve uluslararası tüm sınavlara yabancı dil eğitimleriyle köklü bir geçmişe ve başarıya ulaşan kurumumuzdan eğitim desteği alabilirsiniz. YÖKDİL online kurs desteği ve yüz yüze hazırlık kursları kariyer hedefleriniz için ihtiyaç duyduğunuz yabancı dil puanlarınızın yüksek bir şekilde alınmasını sağlayacaktır.

YÖKDİL Hazırlık Kursu Fiyatları

Yabancı dil kurslarının sınavlara hazırlık kursları ve genel seviye kurslarında farklı fiyatlar belirlenmektedir. Öğrencilerin beklentileri doğrultusunda belirlenen kurumsal fiyat politikalarımız sayesinde hazırlık kurslarımız en uygun fiyat avantajlarına sahiptir. Herkesin nitelikli bir yabancı dil eğitimi almasına katkı sağlamak için sunduğumuz eğitim hizmetleri size başarıya götürecektir.

Yabancı dil sınavları hazırlık kursları, kurumsal eğitimler, yabancı dil aktiviteleri, özel dersler ve daha pek çok farklı yabancı dil desteğinden kurumsal eğitim güvencesiyle yararlanabilirsiniz. YÖKDİL sınavı hazırlık kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz tarafından, sınavdan hedeflenen puanın alınmasına için her seviyeye uygun özel eğitim programları hazırlanarak başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

YÖK-DİL Soru Tipleri ve Sınav Aşamaları

YÖK-DİL de ilk 20 soru kelime ve gramer bilgisinin ölçüldüğü bölümdür. Bunların 6 tanesi kelime bilgisini; 14 tanesi gramer bilgisini ölçmektedir. Kelime sorularının 1 tanesi phrasal verb diğerleri kelime bilgisi sorularıdır. Gramer bölümünde hangi konudan kaç tane soru sordukları her dönem değişebilmektedir. Ancak ağırlıklı olarak bağlaç bilgisinin sorulduğu tespit edilmiştir.
 • 6 KELİME SORUSU ( 1 phrasal verb, 5  kelime bilgisi sorusu)

 • 14 GRAMER SORUSU (Preposition Bilgisi, Bağlaç Bilgisi, Tense Bilgisi, Gerunt & infinitive bilgisi, Relative clause & Noun clause bilgisi)

YÖK-DİL Clause Test : (2X5) 10 SORU

Clause testte tıpkı ilk 20 soru gibi kelime ve gramer dil bilgisi ölçülmektedir.Ancak YÖK-DİL clause test soru tipinde soru kökleri cümle şeklinde değil paragraf şeklindedir.YÖK-DİL’ e katılan adaylara her paragraftan 5 soru sorulur. Clause test bölümünde kaç tane gramer kaç tane test sorulacağı belli değildir. Paragrafın içeriğine göre sorular değişebilmektedir.

Cümle Tamamlama Soruları (11 SORU)

YÖK-DİL‘ de karşılaştığımız cümle tamamlama soruları hem okuduğunu anlama hem de gramer bilgisinin değerlendirildiği soru tipidir. Bu soru tipini yapabiliyor olmak sınavın geneli olarak büyük bir avantajdır.

YÖK-DİL Çeviri Soruları : (12 SORU)

YÖK-DİL de 12 adet çeviri sorusu sorulmaktadır.Bu soruların yarısı türkçeden ingilizceye ingilizceden türkçeye olarak değişmektedir.

Paragraf Tamamlama Soruları (6 TANE )

YÖK-DİL paragraf tamamlama soru tipinde paragraf bilgisi ölçülmektedir.Genellikle 4-5 cümlelik paragrafın herhangi bir cümlesi çıkartılır ve bşluğa anlam ve yapısak olarak hangi kelimenin geleceği sorulur.

İlgisiz Cümle Soruları ( 6 SORU )

İlgisiz cümle soru tipinde tıpkı paragraf tamamlamada olduğu gibi paragraf bilgisi ölçülmektedir.Paragraftan farklı olarak paragrafın içerisine ilgisiz bir cümle eklenmiştir ve sizden bu cümleyi tespit etmeniz istenir. Genelde okuduğunu anlayabilen adaylar paragraf ve ilgisiz soru cümlelerini rahatlıkla çözmektedir.

YÖK-DİL Paragraf Soruları ( 5X3=15 SORU )

Toplamda 5 tane paragraf yer almakta ve her paragrafta okuduğunu anlamaya dayalı 3’er adet soru bulunmaktadır.

YÖK-DİL’e Kimler Başvuru Yapabilir ?

Bu sınava başta yükseköğretim kurumlarında Lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinde dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylarda bu sınava katılabilir. Başvuru yapan adaylar doktora başvuru sürecinde en az 55 doçenlik başvuru sürecinde ise 65 aldıkları taktirde başarılı sayılacaklardır.

YÖK-DİL Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sınav başvuruları elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacaktır.
Adaylar sınava girmek istedikleri alanı, dili sınav başvurusu esnasında seçeceklerdir.
Sınav başvuru adımlarını tamamlayamayan adayların başvurusu geçersiz sayılmaktadır.
Başvuru esnasında son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Öğrenci yorumları

Eğitim kalitemiz ve sunduğumuz destekleyici öğrenme ortamı hakkında öğrencilerimizden doğrudan yorumlar alın.
Kursa YKS için başladım ve C1'e kadar kur aldım. Şu anda A1'i bitirmiş durumdayım ve çok memnunum. Hacer Hocama çok teşekkür ederim. İlk kurdan Hacer Hoca geldiği için bence şanslıyım. Umarım beraber devam ederiz 💐 …

Şevval Y.

B2 seviyesinde şuan Nargiza Hocadan eğitim alıyorum. Kendisi hakkında çok güzel duyumlar aliyorduk kursta . Ne şanslıyız ki şuan bizim hocamız oldu. Hem anlatımı, hem öğreticiligi cok çok iyi . Her konuyu derinlemesine anliyoruz, keske daha önce tanismis olsaydim diyorum Best of yani 😊 Sınıftaki herkese çok şey kattı ..💕 …

Saniye K.

Ben bu kurumdan almanca eğitimi aliyorum ingiliz Kültür ' de ki en iyi hocalardan biri guler yüzlü espirili bir dille almancayi bize aşiliyor her konuyu ayrıntılı bir şekilde anlatmaktan çekinmiyor Ali Reza hocama sonsuz teşekkürler. Kendine has müthiş metotları ile almancayı ögretiyor. Eğer Almanca kursunu tercih edecekseniz kesinlikle bu müthiş hocadan ders almanızı öneririm.👏👏

Onur K.

İngiliz Kültür ' de ki en iyi hocalardan biri olan Ali Reza hocaya sonsuz teşekkürler. Sayesinde almancayı öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Kendine has müthiş metotları ile almancayı sevdirdi ve anlamadığım , öğrenemediğim tek bir konu bile yok. Eğer Almanca kursunu tercih edecekseniz kesinlikle bu müthiş hocadan ders almanızı öneririm.

Hilal K

Nargiza öğretmenim sayesinde benim ingilizcemde büyük gelişim oldu. İşini severek yapan bir öğretmen olması ayrıca güler yüzü ve deneyimiyle ingilizceyi öğrenmemde öğrenmekte motivasyon sağlıyor.

Zeynep D.

Seviye Tespiti

Uzmanlar tarafından hazırlanan ve CEFR kriterlerine göre düzenlenmiş bu ücretsiz online sınav ile İngilizce seviyenizi hızlı ve doğru bir şekilde öğrenin.

Avcılar İngiliz Kültür
Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
© 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

Sizi Arayalım

Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.