Avcılar YÖK-DİL Sınavı Hazırlık Kursu

Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan ve YDS ile büyük oranda benzerlik taşıyan ulusal bir yabancı dil sınavı olan YÖKDİL, YÖK – DİL sınavı hazırlık kursu ile hazırlanan kişiler tarafından YDS’den çok daha yüksek puanlarla yabancı dil skoru elde etmelerini sağlar. YDS’ye alternatif olarak 2017 yılından itibaren yapılmaya başlayan sınav özellikle akademik kariyer hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşmak isteyenler için büyük kolaylıklar sağlamıştır.

80 sorudan oluşan sınav üç farklı branşta düzenlendiği için ilgi alanlarına göre girilebilir. YDS gibi genel konular yerine; Fen Bilimler, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri alanlarında YÖKDİL’e girilmesi mümkündür. Yabancı dil hazırlık kursumuz sayesinde sınavdan yüksek bir notla geçmeniz için uzman kadromuzla eğitim desteği verilmektedir.

Hızlandırılmış YÖKDİL Hazırlık Kursu

YÖKDİL sınavı diğer yabancı dil sınavlarına nazaran çok daha basit ve hızlandırılmış kurslar ile kısa sürede yüksek puan elde edilmesi mümkün sınavlardan biridir. YÖKDİL sınavı hazırlık eğitim programlarımıza katılarak başarılı bir puanla ilk basamak kariyer hedefiniz için avantajlı bir konuma gelebilirsiniz.

Kendi alanlarına göre akademik kariyer hedefleyenlerin Türkiye’deki pek çok üniversitede geçerliliği olan sınava girerek YDS’ye alternatif olarak başarılı bir puan elde etmesi mümkündür. Hızlandırılmış YÖKDİL hazırlık kursumuzu tercih ederek kısa zamanda sınav konularına ve sınavda kazandıran stratejilere ilişkin detayları öğrenebilir ve hedeflediğiniz puana ulaşabilirsiniz.

YÖKDİL Hazırlık Kursu Dersleri

YÖKDİL hazırlık kursunda sınava yönelik her bölüm için özel gruplarla eğitim uygulanmaktadır. YÖKDİL üç farklı bölümden oluştuğu için ayrı ayrı gruplarda eğitimin verilmesi oldukça önemlidir. Hazırlık kurslarımızda ders içeriği olarak sınavda karşılaşılacak konular ve soru tiplerine ilişkin detaylı eğitimler verilir.

  • Clause Test
  • Cümle ve Paragraf Tamamlama
  • Çeviri Soruları
  • Paragraftan Çıkarma – İlgisiz Cümle Soruları
  • Paragraf Soruları

YÖKDİL kapsamında katılımcıların karşılaştıkları temel soru tipleridir. YÖK-DİL sınavı hazırlık kursu kapsamında eğitim programı içinde tüm bu konular ve akılda kalıcı örneklerle yabancı dil eğitimi için özel eğitim verilmektedir.

YÖKDİL ve YDS Hazırlık Kursları

Türkiye’de hemen hemen tüm kamu kurum ve kuruluşları, özel kurumsal firmalar ve üniversitelerde geçerliliği olan temelde iki merkezi yabancı dil sınavı vardır. YDS ve YÖKDİL olarak uygulanan bu sınavlarda YDS daha kapsamlı ve yabancı dil yeteneğini daha detaylı ölçen sınavdır. YÖKDİL ise genel hatlarıyla Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri olarak üç ana grupta alana özel uygulanan ve nispeten daha basit bir sınavdır.

YÖKDİL, YDS, IELTS, TOEFL gibi yabancı dil seviyesini ölçen ulusal ve uluslararası tüm sınavlara yabancı dil eğitimleriyle köklü bir geçmişe ve başarıya ulaşan kurumumuzdan eğitim desteği alabilirsiniz. YÖKDİL online kurs desteği ve yüz yüze hazırlık kursları kariyer hedefleriniz için ihtiyaç duyduğunuz yabancı dil puanlarınızın yüksek bir şekilde alınmasını sağlayacaktır.

YÖKDİL Hazırlık Kursu Fiyatları

Yabancı dil kurslarının sınavlara hazırlık kursları ve genel seviye kurslarında farklı fiyatlar belirlenmektedir. Öğrencilerin beklentileri doğrultusunda belirlenen kurumsal fiyat politikalarımız sayesinde hazırlık kurslarımız en uygun fiyat avantajlarına sahiptir. Herkesin nitelikli bir yabancı dil eğitimi almasına katkı sağlamak için sunduğumuz eğitim hizmetleri size başarıya götürecektir.

Yabancı dil sınavları hazırlık kursları, kurumsal eğitimler, yabancı dil aktiviteleri, özel dersler ve daha pek çok farklı yabancı dil desteğinden kurumsal eğitim güvencesiyle yararlanabilirsiniz. YÖKDİL sınavı hazırlık kursu kapsamında uzman eğitmenlerimiz tarafından, sınavdan hedeflenen puanın alınmasına için her seviyeye uygun özel eğitim programları hazırlanarak başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.  

Yök Dil Nedir?

Yükseköğretim kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖK-DİL) adayların kendi alanlarındaki (fen ve mühendislik ,sosyal ve beşeri bilimler,sağlık) dil becerilerini belirlemeye yönelik düzenlenen bir dil sınavıdır. YÖK-DİL sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanmaktadır. Sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

YÖK-DİL Soru Tipleri ve Sınav Aşamaları

YÖK-DİL de ilk 20 soru kelime ve gramer  bilgisinin ölçüldüğü bölümdür. Bunların 6 tanesi kelime bilgisini; 14 tanesi gramer bilgisini ölçmektedir. Kelime sorularının 1 tanesi phrasal verb diğerleri kelime bilgisi sorularıdır. Gramer bölümünde hangi konudan kaç tane soru sordukları her dönem değişebilmektedir. Ancak ağırlıklı olarak bağlaç bilgisinin sorulduğu tespit edilmiştir.

  • 6 KELİME SORUSU ( 1 phrasal verb, 5  kelime bilgisi sorusu)
  • 14 GRAMER SORUSU (Preposition Bilgisi, Bağlaç Bilgisi, Tense Bilgisi, Gerunt & infinitive bilgisi, Relative clause & Noun clause bilgisi)

YÖK-DİL Clause Test : (2X5) 10 SORU

Clause testte tıpkı ilk 20 soru gibi kelime ve gramer dil bilgisi ölçülmektedir.Ancak YÖK-DİL clause test soru tipinde soru kökleri cümle şeklinde değil paragraf şeklindedir.YÖK-DİL’ e katılan adaylara her paragraftan 5 soru sorulur. Clause test bölümünde kaç tane gramer kaç tane test sorulacağı belli değildir. Paragrafın içeriğine göre sorular değişebilmektedir.

Cümle Tamamlama Soruları (11 SORU)

YÖK-DİL‘ de karşılaştığımız cümle tamamlama soruları hem okuduğunu anlama hem de gramer bilgisinin değerlendirildiği soru tipidir. Bu soru tipini yapabiliyor olmak sınavın geneli olarak büyük bir avantajdır.

YÖK-DİL Çeviri Soruları : (12 SORU)

YÖK-DİL de 12 adet çeviri sorusu sorulmaktadır.Bu soruların yarısı türkçeden ingilizceye ingilizceden türkçeye olarak değişmektedir.

Paragraf Tamamlama Soruları (6 TANE )

YÖK-DİL paragraf tamamlama soru tipinde paragraf bilgisi ölçülmektedir.Genellikle 4-5 cümlelik paragrafın herhangi bir cümlesi çıkartılır ve bşluğa anlam ve yapısak olarak hangi kelimenin geleceği sorulur.

İlgisiz Cümle Soruları ( 6 SORU )

İlgisiz cümle soru tipinde tıpkı paragraf tamamlamada olduğu gibi paragraf bilgisi ölçülmektedir.Paragraftan farklı olarak paragrafın içerisine ilgisiz bir cümle eklenmiştir.Ve sizden bu cümleyi tespit etmeniz istenir.Gnelde okuduğunu anlayabilen adaylar paragraf ve ilgisiz soru cümlelerini rahatlıkla çözmektedir.

YÖK-DİL Paragraf Soruları ( 5X3=15 SORU )

Toplamda 5 tane paragraf yer almakta ve her paragrafta okuduğunu anlamaya dayalı 3’er adet soru bulunmaktadır.

YÖK-DİL’e Kimler Başvuru Yapabilir ?

Bu sınava başta yükseköğretim kurumlarında Lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini tespit ettirmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinde dil yeterliliği puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylarda bu sınava katılabilir. Başvuru yapan adaylar doktora başvuru sürecinde en az 55 doçenlik başvuru sürecinde ise 65 aldıkları taktirde başarılı sayılacaklardır.

YÖK-DİL Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Sınav başvuruları elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacaktır.

Adaylar sınava girmek istedikleri alanı, dili sınav başvurusu esnasında seçeceklerdir.

Sınav başvuru adımlarını tamamlayamayan adayların başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

Başvuru esnasında son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafın sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

YDS Nedir?

YÖK - DİL Hazırlık Kursu

Ücretsiz Online Seviye Tespiti

Ücretsiz Eğitim ve İndirimlerden Hemen Faydalan

Eğitimlerimiz

Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu

1. yüzyılda gerçek bir dünya vatandaşı olmanın formüllerinden biri de hiç şüphesiz ki ana diliniz dışında en az bir dil bilmekten geçer. Böyle bakıldığında İngilizce’nin dünya üzerindeki rolü ve gücü de yadsınamaz. Bu noktada Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler, Avrupa Dil Portfolyosu sınıflandırmasına göre başlangıç seviyesinden ana dil düzeyine kadar eğitim vermekteyiz.
Avcılar İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda IELTS eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. IELTS eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve öğrencilerin eksikleri giderilerek ilerleyen, IELTS sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders olarak bire bir eğitimle verilmektedir.
TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçen, Ve okuma,dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendiren bir sınavdır.
YDS (Yabancı Dil Sınavı) içerisinde dilbilgisi, kelime, okuma metinleri bulunduran bir sınavdır. Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak YDS’ye hazırlanacak olan öğrencilerimizi sınavın gerektirmiş olduğu soru çözme teknikleri üzerinde odaklanarak öğrencilerimizin daha önce çıkmış sorular üzerindeki sınav stratejilerini YDS Kursu ile geliştirmelerini amaçlamaktayız.
Yurtdışından Almanya’daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya’ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.Bu sebeple Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursunda Almanca Aile Birleşimi Kursuna katılarak sınavına yönelik eğitim alabilirsiniz.
Şirket ve firmalara sunduğumuz kurumsal ingilizce eğitimi adı altında, bireylere verdiğimiz ingilizce eğitimin ilk basamağı, ingilizce eğitimi neden almak istedikleri , alacakları bu eğitimi hangi alanlarda kullanıcakları ve en önemlisi ingilizce seviyelerin ne olduğunu saptamaktır. Bu veriler sonucu eğitimi alacak kişilerin kurumdaki iş ihtiyaçlarına göre bir program hazırlanır.
Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu olarak bizler; dilin bir ders değil, iletişim aracı olduğunun bilinciyle ilk öğretim birinci ve ikinci kademe öğrencilerimize İngilizce eğitimini grup ve özel ders olarak vermekteyiz. Grup eğitimlerimizde öğrenme ortamı ve öğrenci sayısı dengesi bizim için büyük önem taşımaktadır.
İngilizce eğitim almak isteyen ancak çalışma saatlerinden dolayı grup derslerine katılamayan ya da kısıtlı zamanı olan öğrencilerimiz için tamamen kendi gün ve saatlerine göre hazırladığımız ders programıdır. Özel ders programlarımız genel İngilizce, sınav İngilizcesi ve iş İngilizcesine yönelik verilmektedir.
Yüksek Öğretim Kurumu tarafından yapılan ve YDS ile büyük oranda benzerlik taşıyan ulusal bir yabancı dil sınavı olan YÖKDİL, YÖK – DİL sınavı hazırlık kursu ile hazırlanan kişiler tarafından YDS’den çok daha yüksek puanlarla yabancı dil skoru elde etmelerini sağlar.