YKS-DİL SINAV PROGRAMI

Üniversite giriş sınavında dil bölümlerini seçmek isteyen öğrencilerin son oturumda katılacakları yabancı dil testi (YDT) 80 sorudan oluşur. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce Rusça olmak üzere beş ayrı dilde gerçekleştirilir. 2019 yılı üniversite sınavında 2 milyon 515 bin 12 adaydan, 131 bin 751’i Yabancı Dil Testi’ne (YDT) başvurmuş ve 113 bin 956’sı sınava girmiştir. 

Sınavda 80 sorunun yöneltildiği YDT’nin Almanca oturumuna giren 2 bin 73 adayın ortalaması 28,894, Arapça oturumuna katılan 4 bin 222 adayın ortalaması 13,228, Fransızca oturumunda yer alan 865 adayın ortalaması 28,242, İngilizce oturumuna giren 106 bin 363 adayın ortalaması 29,755, Rusça oturumundaki 428 adayın ortalaması ise 33,095 olarak hesaplanmıştır.

Üniversitede dil okumak isteyen öğrencilerimiz için Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler öncelikle, adayın sağlıklı koşullarda sınava hazırlanması için gereken şartları en ince ayrıntısına kadar hazırlıyoruz. Bu noktada sıkıştırılmış bir eğitim yerine tüm seneye yayılan, programı alanında uzman eğitmenlerimizce oluşturulmuş, konu anlatımı ve soru çözümü ile gerekli teknik ve taktiklerin verilmesine yönelik bir yol izliyoruz. 

En az orta seviyede dil yeterliliğine sahip olması gereken adaylara bir yandan İngilizce dil bilgisi desteği sunarken diğer yandan da hem onların kelime bilgisi anlamında geliştiriyor hem de yorumlama yeteneklerini güçlendiriyoruz. 

Eğitimin yanı sıra verdiğimiz rehberlik hizmeti ile eğitim öncesi, esnası  ve sonrasındaki tercih sürecinde de adaylarımızın yanında oluyoruz. Öğrencilerimizi sıkı bir takip ile izlerken velilerimizi de sürekli olarak bilgilendiriyoruz. 

Her yıl ekim ayında sınav hazırlık gruplarımız eğitimlerine başlıyor ve sınav haftasına kadar hız kesmeden devam ediyoruz. Ortalama 300 saatlik bir eğitim süresi sonunda adaylarımız gerek derslerde edindikleri ipuçları, gerekse deneme sınavlarında kazandıkları hız ile sınav esnasında kendilerini çok daha rahat ve güvenli bir ortamda hissedebiliyorlar. 

Sizler de üniversite hayatınızda dil eğitimi hedefliyorsanız, Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler hedefinize ulaşmada size destek olmaya hazırız. 

Sınav Programları Koordinatörü

Başak Bengisu Akbulut

Bir cevap yazın