Almanca Kursu

//Almanca Kursu
Almanca Kursu2019-11-27T11:40:56+03:00

Project Description

Almanca Kursu

Almanca, dünyanın en yaygın kullanılan dillerinden biridir. Gelecekte kendiniz için nasıl bir yol çizerseniz çizin Almanca bilmek, size ulaşılması güç olanakların kapılarını açar. Gerek mesleğinizde yükselmeniz gerekse de özel yaşantınızda sosyal statünüzü geliştirebilmeniz için oldukça iyi bir fırsat olan Almanca eğitimi almak sizi çevrenizde daha saygın biri haline getirir. Global işler yapan bir şirkette çalıyorsanız ya da böyle bir yerde çalışmayı hayal ediyorsanız mutlaka şirketin Almanca konuşan iş ortakları olacaktır. Almanca dil eğitimi almış olmak sizi şirketteki rakiplerinizden kat be kat yukarı taşıyacaktır. Bu da, hem daha iyi bir kariyer hem de çok daha iyi para kazanma anlamına gelir. Spesifik olarak Almanca iş ve işlemlerin söz konusu olduğu firmalarda görev almak hayaliniz varsa, Almanca kursu almak, atacağınız en doğru adım olacaktır.

Almancanın Önemi

Belirttiğimiz gibi Almanca, dünyanın yaygın dillerinden bir tanesi olarak bilinir. Esasında İngilizce dışında ortak bir yabancı dilden söz etmek çok kolay değildir. Fakat Almanya, dünyanın hemen her ülkesinde ihracat yapan, bununla birlikte ülkelerde iştirakleri bulunan bir ülkedir ayrıca Türkiye ve Almanya ilişkileri geçmişten bugüne diğer pek çok Avrupa ülkesinden daha yakındır. Dolayısıyla bizim Almanca öğrenme ihtiyacımız diğer ülkelerden biraz daha fazla olarak tanımlanabilir.

Alman turistlerin en çok ziyaret ettiği ülkelerden biri olan Türkiye’de Almanca bilen kişi sayısı yeterli değildir. Alman turist ziyaretleri sırasında Almanca turist rehberi olma şansını da Almanca yabancı dil kursu alarak ve tabii ki başarılı bir şekilde kursu tamamlayarak kazanabilirsiniz. Bilim ve araştırma konularında çalışan biriyseniz Almanca eğitimi almak sizin için kaçınılmaz olacaktır. Zira Almanca dünya üzerinde kullanılan bilim dilleri arasında ikinci dildir. Araştırma ve geliştirme konusuna oldukça büyük bütçeler ayıran Alman hükümeti bu alanda çalışma yapmak isteyen yabancı bilim insanlarına araştırma bursları vererek bilimin gelişmesine katkı sağlar. Dolayısıyla Almanca bilmek demek daha fazla bilgiye ulaşabilmek demektir.

Üniversitelerin öğrenci değişim programları, Almanya’da çalışma fırsatı ya yükseköğrenim görebilme imkânı için de Almanca öğrenmek başarınızı arttıracaktır. Tüm bunların yanı sıra Alman kültürüne, yaşamlarına farklı bir pencereden bakabilmek için size yeni bir vizyon kazandıracak olan Almanca eğitimi turistik gezileriniz sırasında da çok daha keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Hangi ihtiyaç söz konusu olursa olsun, bizden Almanca kursu alabilir, nitelikli akademik içeriklere sahip eğitimlere ulaşabilirsiniz. Kurumumuz, yüksek standartlarda yabancı dil eğitimi vermektedir.

Almanca Kursu

Almanca Bilgi Formu

Aile Birleşimi Sınavı Nedir?

Aile Birleşimi Sınavı, Almanya’da uzun süreli oturma hakkı olan ya da Almanya’da yaşayan biri ile evlenmek isteyen her Türk vatandaşından istenilen bir sınavdır. Aile birleşimi vizesi almak için gerekli olan şartların başında gelen bu [...]

Almanya Aile Birleşimi

Almanca Aile Birleşimi Sınavı A1 Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 Yetişkinlere yönelik bir Almanca sınavıdır. Çok basit düzeyde Almanca bilgisini teyit eden bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi'nin (GER) altı basamaklı yetkinlik [...]

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?