Yurtdışında Okula Gitmek İçin İngilizce Öğrenilmeli mi?

Yurtdışında eğitim almak herkesin hayallerini süsleyen bir durumdur. İyi bir üniversitede ve iyi bir bölümde eğitim almak hayatın garantisidir. Geleceğini sağlam temeller üzerine inşa etmek isteyen gençler yurtdışında eğitim almak için şartlarını zorlayabilirler.

Buradaki sorunlardan bir tanesi dil problemidir. Dil bilmeyen birinin yurtdışında eğitim alması oldukça zordur. Yurtdışında eğitim hakkı kazanan ya da başvuru yapan birinin sorduğu en önemli soru şudur; yurtdışında okula gitmek için İngilizce öğrenilmeli mi? Bu sorunun cevabı kişinin beklentileri ile orantılıdır.

Başvuru Kabul Garantisi

İngilizce yaygın olarak kullanılan bir dildir. Yabancı öğrencileri kabul eden okulların birçoğu İngilizce dilinde eğitim vermektedir bunlara devlet destekli programlarda dahildir. Devlet destekli ya da bireysel olarak eğitim başvurusu yapacak olanlardan yabancı dil bilgisi istenebilir. İngilizce bilmesi başvuruların kabul edilmesini kolaylaştıracaktır. İngilizce sınav sonucuna göre öğrenci kabul eden okullar yüksek puan alanları tercih edeceklerdir.

Sene Kaybetmeden Eğitim

Yabancı dil bilmese bile öğrencileri kabul eden okullar ve programla mevcut. Bu tip bir okula başvuru yapan öğrencinin ilk olarak gittiği ülkede İngilizce öğrenmesi gerekir. Dil öğrenmede okul programına dahil olabilir. Okul dil öğrenmek için ortalama bir eğitim yılı gibi bir süre tanır ve ikinci yılda okula başlatır. Burada ortaya kişinin bir yılda İngilizce öğrenememe ya da ders dinleyecek kadar öğrenememe sorunu çıkabilir.

Yurtdışında Okula Gitmek İçin İngilizce Öğrenilmeli mi?
Yurtdışında Okula Gitmek İçin İngilizce Öğrenilmeli mi?

Dersleri Anlamada Kolaylık

Yurtdışında okula gitmek için İngilizce öğrenmek ve bunu gitmeden yapmak kişinin İngilizcesinin daha üst seviyede olmasını sağlar. İngilizcesi iyi olan biri de dersleri daha iyi anlar ve ders kaçırmaz. Yurtdışında eğitim başarı üzerine kurulu olabilir ve başarısız olduğunda eğitim hakkı bitebilir. Dersleri iyi anlamak içinde İngilizce gereklidir. İngilizce bilmeden de olur gibi bir şey asla düşünülmemelidir.

Derslere Yoğunlaşma

İngilizce bilmeden veya az bilerek yurtdışına eğitime gitmek başlı başına bir hata olacaktır. Az bir İngilizce ile eğitime giden kişi bir taraftan derslere katılırken bir taraftan da İngilizcesini geliştirmek için uğraşacaktır. Hem dersleri hem de İngilizce bir arada yürütmek oldukça zor olur. Bu durum derslerden çalınan zamanın dile verilmesi demektir.

Sosyal Hayatta Kolaylık

Yurtdışına okul için gidilmiş olunsa bile orada da öğrencinin yaşayacağı bir sosyal hayat olacaktır. Bu sosyal hayat için İngilizceye ihtiyaç vardır;

 • Arkadaş çevresine girebilmek için
 • İhtiyaçları için alış veriş yapabilmesi için
 • Ev tutabilmesi veya öğrenci işlerinde çalışabilmesi için İngilizce bilmesi gerekmektedir.

İngilizce öğrenmek günümüz şartlarında mecburi olan konulardan bir tanesidir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.