IELTS Kursu | İngiliz Kültür Avcılar Yabancı Dil Kursu

İngiliz Kültür ile Artık Çok Kolay !

IELTS Kursu

  • Ortalama 5 Hafta süren bir eğitimdir. (Öğrencinin IELTS eğitimi alabilmesi için seviyesinin en az B2 olması gerekmektedir. Eğer öğrencinin seviyesi B2 değilse, B2 seviyesine gelene kadar özel ders ya da kur eğitimi almalıdır.)
  • Haftada iki gün, günde 3’er ders saati özel ders yapılmaktadır.
  • Öğrencinin uygunluk saatlerine göre, hafta içi ya da hafta sonu herhangi bir saat diliminde ders ayarlanabilmektedir.
ielts,ingilizce sınav hazırlık

IELTS Kursu Hakkında

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

Avcılar İngiliz Kültür Derneği Dil Okulları’nda IELTS eğitimi sınav formatına uygun olarak verilmektedir. IELTS eğitimi, deneme sınavları eşliğinde öğrenciye sınav taktiği verilerek ve öğrencilerin eksikleri giderilerek ilerleyen, IELTS sınavında yer alan bölümlere yönelik çalışmalar yapılan detaylı bir eğitimdir ve özel ders olarak bire bir eğitimle verilmektedir.

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

IELTS sınavında kalma ya da geçme yoktur. Bunun yerine tüm sonuçlar 9 puan ölçeğinde değerlendirilir. Bu değerlendirmede 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma bölümlerinin her biri için not verilecektir.

Erken Kayıt Fırsatlarını Kaçırmayın.
Ön Bilgi Formu

 
Formu Doldurun
Biz Sizi Arayalım!
GÖNDER
close-link