Dünyada İngilizce bilen insan sayısının günümüzde 1,5 milyarı aştığı tahmin edilmektedir. İngilizce gerek ekonomi, ticaret, teknoloji gerekse de eğitim ve siyaset başta olmak üzere pek çok alanda birincil öneme sahiptir. Bu sebeple İngilizce öğrenimi, ana dili İngilizce olmayan ülkelerde de diğer bütün dillerden daha yaygındır.

Büyük bir hızla globalleşen dünya, yaşadığımız 21. Yüzyıl içinde bizlere pek çok olanaklar sağlar. Bu olanaklara ayak uydurmak için ise İngilizce bilmek ve İngilizce bilgimizi akademik sınavlarla belgelemek büyük önem taşımaktadır. Avcılar İngilizce Dil Kursu olarak öğrencilerimizin İngilizce yeterliklerini belgeleyebilmeleri için sunduğumuz Avrupa Dil Portfolyosu’nun yanı sıra, onları ulusal ve uluslar arası sınavlara da hazırlamaktayız.

İngilizce dil sınavları çocuk, genç ve yetişkinlere özel gruplandırıldığı gibi belgenin kullanılacağı göçmenlik, akademik kariyer, profesyonel iş yaşamı v.b. alanlara göre de sıralanabilir. Ülkemizde YÖK ve ÖSYM tarafından hazırlanan İngilizce sınavları incelendiğinde içeriklerin kelime bilgisi, dil bilgisi, okuduğunu anlama becerilerini ölçmeye dayalı olduğunu görebiliriz.

Uluslar arası sınavlarla da eşdeğerlik gösteren YDS bu sınavların başında yer almaktadır. YDS hem profesyonel iş yaşamında hem de akademik çevrelerde kabul görmesi ile çokça tercih edilen bir sınavdır. Elektronik ortamda da yapılabilmesi, var olan talebi arttırmaktadır. Bu sınavı, yine akademik kariyer için kullanılabilen YÖK-DİL ve üniversite sınavının ikinci oturumunda üniversitede dil okumak isteyen öğrencilerin girdiği YDT sınavı takip etmektedir.  Her üç sınav da seksener sorudan oluşmakta; kelime, dil bilgisi, çeviri, okuma, cümle ve paragraf tamamlama, akışı bozan cümle gibi bölümlerden meydana gelmektedir. Sınavlar ağırlıklı olarak bilgiye ve anlamaya dayalıdır.

İngilizce seviyeleri intermediate (orta) olan öğrenciler hazırlık programları ile sınavlar için yeterli ve donanımlı hale gelebilirler. Henüz başlangıç ya da orta altı seviyede olan öğrenciler ise öncelikle genel İngilizce bilgilerini sağlam temeller üzerine oturturlar ve ardından sınavlara hazırlanabilirler. Avcılar İngilizce Dil Kursu alanında uzman YDS, YÖK-DİL ve YDT öğretmenleri ile teknik ve taktik eğitimler vererek öğrencilerini hazır hale getirirler. Konu anlatımlarının yanı sıra soru çözümleri ve deneme sınavları ile çalışmalar yıl boyu hız kesmeden devam eder. Grup eğitimlerine alternatif olarak birebir özel derslerle de eğitim verilir. Seçilecek eğitim planı öğrencinin ihtiyaçlarına, zaman planlamasına göre belirlenir.

Ulusal sınavlar kadar uluslar arası sınavlarda da başarılı sonuçlar alan Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu öğrencileri, öğrenme ortamlarındaki olanakları sınırsız şekilde kullanabilirler. Bir yandan Türk ve yabancı öğretmenler ile Cambridge Starter, Mover, Flyer, KET, PET, FCE, CAE, TOEFL, IELTS, PTE, TOEIC sınavlarına birebir hazırlanırken bir yandan da haftanın altı günü kendi seviyelerine uygun aktivite dersleriyle öğrendiklerini pekiştirme ve pratik yapma imkanı bulurlar. Türkiyedeki birçok üniversite FCE, CAE, ILETS, PTE sınav belgesi olan öğrencileri hazırlık eğitiminden muaf tutar ve iş dünyasındaki kurumsal firmalar çalışanlarının dil yetkinliklerini bu sınavlarla belgelemelerini şart koşar.

Dünyanın hemen her yerinde geçerli sayılan bu sınavlar kendi içlerinde format farklılıkları gösterseler de temel olarak dört beceri üzerinde yoğunlaşmışlardır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin ölçüldüğü bu sınavlar; belirli sınav merkezlerinde önceden belirlenen tarihlerde yıl içinde pek çok defa yapılmaktadır. Avcılar İngilizce Dil Kursu öğretmenleri bu dört beceride öğrencilerini çalıştırırken bir yandan da benzer sınav örnekleriyle onların eksiklerini tespit edip bu eksikleri tamamlamak için üstün bir gayret sarf ederler.

Sizler de İngilizce öğrenmek ve bilginizi resmi sınavlarla belgelemek istiyorsanız danışman arkadaşlarımızdan randevu alabilir, kurumumuzu ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DYNED Sınavı

Türkiye’nin en prestijli şirketlerinden biri olan ve her yıl pek çok insanın başvuruda bulunduğu Türk Hava Yolları, başvuran adayları seçerken iki yazılı sınav ve bir mülakat yapmaktadır. Genel yetenek ve…

Okumaya devam edin DYNED Sınavı