0-3 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları

İngilizce eğitimi konusunda pek çok kişi ciddi çalışmalarda bulunuyor. İngilizce öğrenmek isteyen pek çok kişi bulunuyor. Bu kişilerin yaş aralığı oldukça geniş olabiliyor. Özellikle bebeklik döneminde çocuklarına İngilizce öğretmek isteyen pek çok kişi bulunuyor. İngilizce eğitiminde bebeklik dönemine özel olarak tasarlanan bir eğitim şekli de bulunuyor.

Bu eğitim şekli daha çok 0-3 yaş çocuklar için İngilizce eğitimin püf noktaları başlığı altında yer alan bilgiler kullanılarak oluşturuluyor. Bu yaş aralığındaki çocuklara İngilizce eğitimi vermek oldukça özen ve dikkat istiyor. Bu alanda hizmet veren bir kurum olarak bu konuda yeterli bilgi ve birikime sahip olan eğitmenlerimizle bu yaş grubuna özel olarak geliştirilen İngilizce eğitimini vermeye çalışıyoruz.

Çocuklara İngilizce Eğitimi Nasıl Verilir?

Dünya dili olarak kabul edilen İngilizceyi çocuklara öğretmenin önemi her geçen gün artıyor. Çocukluktan itibaren verilen İngilizce eğitimin önemi ileri yaşlarda daha iyi anlaşılıyor. Çocuklara yabancı dil eğitimi vermenin pek çok önemi bulunuyor. İngilizce eğitimi çocuklar için aynı seviyelerde olmuyor. Özellikle 0 ile 3 yaş aralığındaki çocuklara ya da daha doğru bir ifadeyle bebeklere İngilizce eğitimi vermenin pek çok zor yanı bulunuyor.

Öncelikle bu yaş grubunda eğitim verecek kişilerin İngilizce eğitimi alanında yeterli olmasının dışında pedagojik anlamda da eğitimli olması gerekiyor. Eğer eğitmenler bu alanda yeterli donanıma sahip olurlarsa bu yaş grubundaki çocuklara daha iyi bir şekilde eğitim verebilirler.

0-3 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları
0-3 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimin Püf Noktaları

0-3 Yaşa Özel İngilizce Eğitimi

İngilizceyi erken çocukluk döneminden itibaren öğrenen pek çok kişinin ileri yaşlarda bu dili oldukça iyi bir şekilde konuşacağı ifade ediliyor. Buna bağlı olarak bu yaş grubuna İngilizce eğitim veren bir kurum olarak 0-3 yaş çocuklar için İngilizce eğitimin püf noktaları alanında oldukça ciddi çalışmalarda bulunuyoruz. Bu yaş aralığındaki çocuklar için oluşturulan eğitim sınıflarında İngilizceyi öğreten ve sevdiren pek çok etkinlikleri uygulatmaya büyük bir önem gösteriyoruz. İngilizce eğitiminde önemli olan etkinlikleri bu yaş aralığına uygun olacak şekilde yeniden düzenletip uygulatmaya büyük bir önem gösteriliyor.

Çocuklar İçin İngilizce Etkinlikleri

Her yabancı dilde olduğu gibi İngilizce eğitiminde de dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta bulunuyor. Ancak bu püf noktalar İngilizce öğrenen kişilerin yaşları, eğitim durumu ve seviyelerine göre farklılık gösterebiliyor.

0 ile 3 yaş arasındaki çocuklara İngilizce eğitimi verilirken uygulanan etkinliklerden bazıları şunlardır:

 • İngilizce şarkı söyleme
 • İngilizce oyunlar oynama
 • İngilizce boyama etkinlikleri
 • Sayı ve renkleri İngilizce öğrenme
 • İngilizce konuşma tekrarları

Bu yaş aralığındaki İngilizce öğrencileri için İngilizce öğrenimine yardımcı olan etkinliklerden birkaçı bunlardır. Ayrıca 0 ve 3 yaş aralığında doğal olarak okuma ve yazma bilinmediği için sadece oyun odaklı etkinliklerle bu dil öğretilmeye ve aşinalık kazandırılmaya çalışılıyor.

Çocuklara Verilen İngilizce Eğitimin Püf Noktaları

Özellikle çocuklara özel olarak oluşturulan İngilizce eğitimi programlarında dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta bulunuyor. 0 ve 3 yaş aralığındaki çocuklara İngilizce eğitim veren bir kurum olarak tüm püf noktaları en iyi şekilde biliyoruz. Çocuklara verilen İngilizce eğitimin püf noktaları oldukça fazladır. Bunun nedeni ise çocuklara verilen eğitimde dikkat edilmesi gereken kısımların daha fazla olmasıdır. 0 ile 3 yaş aralığındaki çocukların konuşma ve motor becerileri dikkate alınarak İngilizce eğitimi veriliyor. Bu yaş aralığındaki çocuklara yabancı dil eğitimi veren bir firma olarak çocukların birçok konuda gelişmesine olanak sağlayacak bir eğitim planı oluşturuyoruz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.