10 İngilizce Aktivite Rehberi

Eğitimde çok önemli üç unsur vardır, onlarda eğitimi veren kişi, eğitim verilen ortam ve eğitim yöntemleridir. Bu üç unsurun içerisinde bulunduğu bir eğitim sistemi her zaman büyük başarılar ortaya koymaktadır. Çünkü bilgiyi öğrenmek ve öğretmek oldukça zor aşamalardır.

Bunu en iyi düzeyde sağlayabilmek için öncelikle eğitimcilerin deneyimli ve yetenekli olması gerekmektedir. Aynı zamanda sahip oldukları bu bilgi ve deneyimi ezbere dayalı bir sistemle değil de, daha keyifli aktivitelere dayalı yöntemlerle öğretmesi her zaman daha kolay ve kalıcı olacaktır. Diğer türlü ezbere dayalı olan eğitim sistemlerinde hem öğrenme süreci uzamakta ve zorlaşmakta, hem de öğrenilen bilgilerin kalıcılığı kısa olmaktadır.   

Özellikle İngilizce dil eğitimde kullanılan aktivitelerin eğitim sürecine ve başarısına büyük etkisi bulunmaktadır. Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu İngilizce eğitim sürecinde uzman bir eğitimci kadrosu ile çalışmaktadır. Eğitim için özel olarak hazırlanmış olan ve dünya standartlarına uygun eğitim alanlarında her zaman aktivitelere dayalı bir eğitim yöntemi kullanılmaktadır. Bu aktiviteler eğitim aldığınız kurumda sizlere öğretilmekte ve kullanılmaktadır. Aynı zamanda gündelik yaşantınız içerisinde öğrenmiş olduğunu İngilizce bilgileri pekiştirmek adına kendi imkanlarınızla da değerlendirebileceğiniz içeriklerden oluşmaktadır.

Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu olarak sizlere keyifli ve bol aktivitelerle dolu bir öğrenme süreci sunuyoruz. Sizlerde bu aktivitelerin neler olduğunu inceleyebilir, hem eğitim kurumumuzda aktivite saatlerine katılım sağlayabilirsiniz, hem de bu yöntemlerle gündelik yaşantınızda İngilizce eğitiminizi destekleyecek aktivitelerde bulunabilirsiniz. İşte aktivitelerle İngilizce öğrenmenin 10 yolu;

1. Speaking Club ( Konuşma Kulübü)

Speaking Club aynı düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olan kişilerle kurulan kulüplerdir. Kendi seviyelerinde konuşma gruplarına katılan kişiler burada gündelik yaşama dair her konuyu konuşarak pratik yapma şansı yakalarlar ve konuşma becerilerini geliştirirler. Bu aktivite var olan İngilizce dil düzeyinin kendini koruması, unutulmaması ve daha da ilerlemesi için çok sık yapılması gereken bir aktivitedir.

Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu eğitim alan öğrencileri için, belirli aralıklarla konuşma kulübü aktivitesi planlamaktadır. Bu aktiviteye hem de aktif olarak eğitim alan öğrenciler katılabilirken, hem de kurs merkezinin daha önceki dönemlerde eğitim almış olan tüm öğrencileri ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

2. Reading Club ( Okuma Kulübü)

Okuma aktivitesinin, hangi dilde olursa olsun, kişisel gelişime sağladığı katkı her zaman bilinmektedir. Kelime dağarcığının artması, daha akıcı ve etkili bir konuşma yeteneğinin oluşması için her zaman çok okumak en faydalı yöntem olmuştur. İngilizce eğitim aşamasında da İngilizce hikaye ve kitap okumak, dilinizin gelişmesine büyük bir katkı sağlamaktadır. Reading Club aktivitesi toplu olarak yapıldığında hem öğrencilerin kendine olan özgüvenleri yerine gelecek, hem de kendinde oluşan ilerlemeyi fark edecektir.

Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu eğitim alan tüm öğrencileri için belirli aralıklarda reading club aktivitesi düzenlemektedir. Bu aktivitede gerekli olan tüm eğitim materyalleri kurum tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sunulmaktadır. Her öğrencisinin sahip olduğu seviyeye en uygun hikaye ve kitaplarla yapılan bu aktivite oldukça keyifli bir yöntem olarak görülmektedir.

3. Writing Club ( Yazma Kulübü)

İngilizce dil desteği özellikle akademik alanda ve iş dünyasında tercih edilmektedir. Bu alanlarda başarılı bir İngilizceye sahip olabilmek için writing alanında başarılı bir düzeye ulaşmak önemlidir. Bunu sağlayabilmek için düzenlenen writing club aktivitesi akademik alanda ve iş yaşamında her tür dış yazışma, iç yazışma, belge doldurma gibi süreçlerde çok önemlidir. Yazma teknikleri ve zaman kalıplarının doğru kullanımını pekiştirmek üzere tercih edilmektedir.

Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu tüm öğrencilerine belirli aralıklarla düzenlemiş olduğu writing club aktivitesi ile İngilizce yazma becerisi alanında büyük bir gelişim imkanı sunmaktadır.

4. Grammar Club ( Gramer Kulübü)

Her dilde olduğu gibi İngilizcede de gramer kullanımı çok önemlidir. Dili doğru kullanabilmek için etkin bir gramer bilgisi gerekmektedir. Bu bilgi eğitim ile verilirken aynı zamanda Grammar Club aktiviteleri ile mutlaka desteklenmelidir. Çünkü yapılan pratik çalışmalar ne kadar çok olursa hem öğrenmek daha kolay olacak hem de aktivitelerle öğrenme sürecine renk katılacaktır. İngilizce kelimeler, tens yapıları, zamanların doğru kullanımı, takılar gibi birçok konuda örneklendirmelerin yapıldığı ve toplu olarak düzenlenen bu aktivitelerde yapılan hatalar en hızlı şekilde görülmekte ve en doğru şekli ile pratik yapılmaktadır.

Avcılar İngilizce Kültür Dil Okulu tüm öğrencilerinin katılım sağlayabileceği Grammar Club aktivitesi ile vermiş olduğu etkin eğitim sürecini en iyi yerlere taşımaktadır.

5. İngilizce Sohbet – Chat Arkadaşı Bulmak

İnternetin yoğun kullanımı ile birlikte artık evrensel arkadaşlıklar kurmak oldukça kolay bir hale geldi. Sizlerde sosyal platformlarda kendiniz arkadaş edinirken bu tercihinizi yabancı insanlardan yana kullanabilirsiniz. Ve internet üzerinden sohbet ederken İngilizce olarak sohbet etme fırsatını kendiniz için bir eğitim sürecine dönüştürebilirsiniz. Bu sayede birçok farklı kolda İngilizcenizin gelişmesini sağlayabilirsiniz. Yazma, konuşma, dinleme ve okuma alanlarında chat ile hem keyifli hem de faydalı bir aktivite düzenleyebilirsiniz.

Bunun için seçeceğiniz kişilerin sizin gibi İngilizce öğrenen kişiler değil de, hangi aksanda olmasını istiyorsanız o ülkeden kişiler olmasına özen göstermelisiniz.  

6.    Alt Yazısız Film – Dizi Ve Video İzlemek

İngilizce tüm dünyada en çok kullanılan dil olarak bilinmektedir. Film ve dizi sektöründe bugüne kadar ses getirmiş olan en güzel yapıtlar hep İngilizce olarak çekilmiştir. İngilizce dil bilgisi belirli bir seviyeye gelmiş olan insanlar için İngilizce film izlemek çok keyifli ve aynı zamanda çok faydalı bir aktivitedir. Alt yazı olmadan, en doğru aksanla ve en doğru gramer ile kullanılan İngilizce için sevdiğiniz türde filmleri seçebilirsiniz. Bu filmlerle günün istediğiniz her anında çok keyifli pratik yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Evrensel olarak yayın yapan birçok video izleme platformu bulunmaktadır. Bu platformlarda yer alan ve ilginizi çeken tüm videoları İngilizce olarak izlemeyi tercih edebilirsiniz. Oldukça renkli ve eğlenceli olan bu videoları izlediğinizde, bir süre sonra İngilizcenizde oluşan gelişmeleri kolaylıkla fark edebilirsiniz.

7.    İngilizce Uygulamalar Kullanmak Ve Oyunlar Oynamak

İnternet ortamında en çok kullanılan dilin İngilizce olması bizler adına çok büyük bir avantajdır. Birçok uygulama ve oyunda İngilizce dil kullanımını tercih ettiğinizde, hem dilinizin gelişmesine hem de bilgilerinizi güncel tutmanıza destek olursunuz. Telefon ve tabletlerinizde oyun oynarken ve uygulamalarla hayatınıza bazı kolaylıklar sağlarken aynı zamanda İngilizcenizde de çok etkin bir gelişme olduğunu fark edeceksiniz. İngilizce oyunları oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan, çok uzun saatler aslında bir eğitim sürecinin içinde olduğunuzu bilmeniz gerekmektedir.   

8.    İngilizce Şarkı Söylemek

Şarkı söylemek çok önemli bir motivasyon kaynağıdır. Yabancı şarkıları anlamak ve onlara eşlik etmek bu motivasyonun en üst düzeylerde olduğu zamanlardan birisi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar tüm dünyada milyonlara ulaşmış olan en güzel, en keyifli İngilizce şarkıları dinleyerek ve onlara eşlik ederek hem çok keyifli zaman geçirme şansına sahip olabilirsiniz, hem de dinleme, anlama ve konuşma alanlarında İngilizce bilginizi çok iyi düzeylere getirebilirsiniz. Evde tek kaldığınızda şarkı söylemeyi seviyorsanız artık İngilizce şarkılara yönelmelisiniz. Bu aktivitenin İngilizce öğrenme sürecinize sağlayacağı desteği yok saymamalısınız.  

9.    İngilizce Scrabble – Diğer Kelime Oyunları

Scrabble çok ünlü ve çok keyifli bir kelime oyunudur. Asıl versiyonu İngilizce olan oyunun daha sonra Türkçe versiyonu da hazırlanmıştır.  Ancak belirli bir düzeyde İngilizce bilginiz varsa, ya da İngilizce eğitim almaya başladıysanız, bu süreci destekleyecek ve sürece katkı sağlayacak en iyi aktivitelerin birisi de İngilizce scrabble oynamak olacaktır.

Scrabble ile birlikte farklı birçok İngilizce kelime oyunu, kelime dağarcığınızın gelişmesi sürecinde sizlere büyük bir fırsat sunmaktadır.

10. İngilizce Kelime Ve Gramer Kartları

İngilizce eğitiminizi desteklemek üzere hazırlanmış olan birçok destek ürün bulunmaktadır.  İngilizce kelime kartları hem keyifli bit aktivite hem de çok eğlenceli bir eğitim süreci yaşamanız için özel olarak hazırlanmıştır. İngilizce eğitim aşamasında kelime öğrenmenin ne kadar önemli olduğunun farkına vardıysanız sizlerde bu sürece destek olmak adına kelime kartları kullanabilirsiniz. Böylelikle kelimelerin en doğru şekillerini ve en anlama geldiklerini oyun oynayarak çok daha kısa sürelerde ve daha keyifle öğrenebilirsiniz. İsterseniz tek başınıza, isterseniz de sizinle birlikte eğitime başlayan ve aynı düzeyde bir dil eğitimine sahip olduğunuz arkadaşlarınızla bu sürece katkı sağlayabilirsiniz.  

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.