Almanca Aile Birleşimi Sınav Konuları

Gün geçtikçe Almanya için aile birleşimleri sayısı artmaktadır. Diğer dil sınavlarına nazaran daha kolay olan aile birleşim sınavı, dikkatli bir çalışmayla üstesinden gelinebilir bir sınav türüdür. İstenilen temel ve orta seviyenin altında bir dil yeterliliğidir. Bu temel seviyeye gelinmesi de disiplinli bir çalışmayla kısa sürede mümkün olacaktır.

Almanca, diğer diller arasında zor olarak görülen bir dil olsa da Almanca aile birleşimi sınavları, bireyleri zorlamamaktadır. Bu sınava daha dikkatli çalışmak adına, Almanca aile birleşimi sınav konuları üzerinde yeterince araştırma yapılmalıdır. Dil eğitimi bilindiği üzere konuşma, yazma, dinleme ve okuma üzerine kuruludur.

Almanca aile birleşimi sınav konuları da bu yönde ilerlemektedir. Bahsedilen bu beceriler üzerinden kişilere sınav yapılmaktadır. Sınavda daha çok, kendini tanıtma, sorular sorma ve cevaplama, günlük hayattan konular, en çok kullanılan kelimeler üzerinde durulur.

Almanya Aile Birleşimi Nedir?

Almanya Aile Birleşimi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve burada ikamet eden kişilerin, eşlerinin yanına yani Almanya’ya gidebilmesi için alması gereken bir vize türüdür. Bu vizenin alınabilmesi için ilk ve en önemli şart Almanca A1 dil yeterliliğidir. Bunun için Almanya hükümeti, eşlerinin yanına gitmek isteyen bireyler için, Almanca Aile Birleşimi adı verilen sınavı yapmaktadır.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Ne İçin Yapılır?

Almanca Aile Birleşimi Sınavı, Almanya hükümetinin gerçekleştirilmesini zorunlu kılan bir sınavıdır. Aile birleşimi sınavı, eşlerin aynı ülkede yaşamalarına olanak sağlarken, aynı zamanda o ülkenin dilini bilmesini şart koyar. Hiç Almanca bilmeyen bir bireyin, Almanya’da yaşayabilmesi, birçok zorluğu ortaya çıkarabilir.

Yaşanabilecek olan muhtemel sıkıntıların önüne geçebilmek için, Almanya hükümeti, Almanya’ya gelecek kişilerin en az A1 seviyesinde Almanca bilmeleri gerektiğini vurgulamaktadır. Bu şart, ülkeye girecek bireylerin daha rahat yaşamalarını sağlar.

Almanca Aile Birleşimi Sınavına Nasıl Çalışılır?

Almanca, zor bir dil olsa da, istenilen seviye ilk seviyedir. Yani temel düzeyde Almancadır. Bu yüzden öğrenmesi daha kolay ve temeli sağlam oluşturmak adına önemlidir. Sıkı ve disiplinli bir çalışma sonucunda kısa süre A1 seviyesine gelmek mümkündür.

 • Ders çalışırken yapılan ilk hatalar, genellikle sadece okuma ve yazma üzerine yapılan çalışmalardır. Fakat Almanca aile birleşimi sınavı konuları konuşma, dinleme, okuma ve yazma üzerinedir. Bu yüzden, dil çalışmalarına mutlaka konuşma ve dinleme becerileri de eklenmelidir.
 • Sınavın, grupla birlikte yapıldığı bir bölüm de mevcuttur. Bu yüzden mutlaka, kendini tanıtma, gündelik sohbet konularıyla konuşma pratiği yapılmalıdır.
 • Almanca temel düzeyde hikaye okumak, okuma becerisini geliştirir.
 • Kısa günlükler tutmak da, hem yazma becerisini geliştirirken hem de farklı yeni kelimeler öğrenmede kolaylık sağlar.
 • Yazma, okuma ve dinleme çalışmaları, birçok kitap ve internet kaynaklarında bulunmaktadır. Fakat konuşma becerisi için, mutlaka Almanca bilen biriyle pratik yapılması önerilir. Yanlış telaffuzların önüne geçmek adına, kişi konuşma becerisini tek başına çalışmasa daha yararlı sonuçlar elde edebilir.

Tüm bunların dışında, A1 seviyesi, ciddiyetle ve istikrarlı bir şekilde çalışıldığı sürece yaklaşık olarak 2 veya 2 buçuk ay sonunda ulaşılabilecek bir hedeftir.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Ücretli Midir?

Almanca aile birleşimi sınavı ücretlidir. Ve fiyatlandırmalar her yıl değişebilmektedir. Bunun için sınava girilecek şehir de önemlidir. Şehirlere göre farklı fiyatlandırmalar söz konusudur. Ortalama olarak 550 tl ile 800 tl arasında oynamalar olabilir. Aynı zamanda Almanca aile birleşimi sınavları, belli aylar ve dönemlerde yapıldığı için, bu sınav tarihleri dikkatlice incelenmelidir. Yılın her ayında sınav yapılmamaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.