Almanca Aile Birleşimi

//Almanca Aile Birleşimi

Almanca Aile Birleşimi

Almanca Kursu

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1

Yurtdışından Almanya’daki eşinin yanına taşınmak isteyen bir kimse, kendi ülkesinden ayrılmadan önce, basit düzeyde Almanca bilgisini belgelemek zorundadır. Bu kişiler, ancak bundan sonra Almanya’ya seyahat edebilecekleri oturma müsaadesini alabilirler.Bu sebeple Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursunda Almanca Aile Birleşimi Sınavına yönelik eğitimler verilmektedir. Öğrenci adaylarımıza, eğitimlerimizden butik sınıf ortamı ya da özel ders şeklinde faydalanma olanağı sunarız.

Almanca A1 seviyesini başarılı tamamladığımda nasıl bir yetkinliğe ulaşırım?

Konuştuğunuz kişiler yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşurlarsa; kısa, oldukça basit soruları, talimatları ve mesajları anlayabilir ve bunlara karşılık verebilirsiniz. Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir ve başka kişilere, kendileri hakkında sorular yöneltebilirsiniz.

Kısa yazılı mesajları, örneğin bilgilendirme levhaları ve küçük ilanları, anlayabilirsiniz. Rakamları, miktarları, saatleri ve fiyatları nitelendirebilir ve anlayabilirsiniz. Basit formları örneğin ad, adres ve yaş gibi kişisel bilgileri doldurabilirsiniz.

Goethe-Zertifikat A1 Almanca sınavı içeriği nedir?

Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 sınavı iki bölümden oluşmaktadır: 65 dakika süren bir yazılı sınav ve 15 dakika süren bir sözlü sınav.

Yazılı sınavda, günlük yaşamdaki kısa konuşmaları, özel telefon mesajlarını ya da hoparlörle kamuya yapılan anonsları dinler ve bunlarla ilgili soruları cevaplarsınız. Kısa notlar, küçük ilanlar, bilgilendirme levhaları ya da duyurular gibi kısa metinleri okur, bunlarla ilgili soruları cevaplandırırsınız. Basit formları doldurur ve günlük yaşama ilişkin kişisel kısa bir metin yazarsınız.

Sözlü sınav, grup halinde yapılır. Grup içerisinde kendinizi tanıtırsınız. Daha

sonra günlük yaşamla ilgili soruları almanca sorar, cevaplandırır ve grup içerisinden bir kişiye günlük yaşamdan bir şeyle ilgili ricada bulunursunuz.Sınav geçme notu 60’tır.

Kurumumuz Aile Birleşimi Sınavı konusunda uzaman öğretmen kadrosuyla sizi güvenle sınava hazırlar. Örnek sorular ve benzer sınavlar ile eğitiminizin sonunda başarılı olmanız için gerekli bütün materyalleri sunar. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen Avcılar İngiliz Kültür Dil Kursu eğitim danışmanı arkadaşlarımızla iletişime geçiniz.

By |2019-03-10T13:28:58+03:00Mart 10th, 2019|Genel|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?