Almanca Akademik Sınavlar Nelerdir?

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /var/www/vhosts/ingilizkulturavcilar.com/httpdocs/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/dynamic-tags/tags/post-featured-image.php on line 36

Almanca akademik sınavlar nelerdir? Sorusu Almanya’da okumak isteyen gençler tarafından sıklıkla soruluyor. Almanya’da yaşamak isteyenlerin ileri derece Almanca bilmesi ve gerekli olan sınavları başarıyla tamamlaması gerekiyor.

Almanya Akademik Sınavlar

Almanya’da eğitim Almanca olarak veriliyor. Almanya’da eğitim almak isteyenlerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekiyor. Almanca seviyesi iyi olmadan eğitimde başarılı olunamıyor. Almanya’da eğitim için birçok kişi Almanca öğrenmeye çalışıyor. Almanca öğrenmek yetmiyor. Almanya’da lisans veya lisansüstü eğitim için bazı sınavlarda başarılı olmak gerekiyor.

Almanya’daki akademik sınavlar şunlar:

  • TestDaf Sınavı
  • DSH Sınavı
  • TEL C Sınavı

Almanya dışından gelen öğrencilerin hepsi bu sınavda başarılı olamıyor.

Almanca Dil Sınavları

Almanya devlet üniversiteleri, öğrenci kabul etmeden önce birtakım sertifikalar istiyor. Bu sertifikaların TesDaf, Dsd gibi sınavlardan alınması gerekiyor. Bu sertifikaya sahip olamayanlar üniversitelere kabul edilmiyor. Almanca dil sınavlarına yılda 100 bin aday giriyor.

Almanca dil sınavları okuma-anlama, dineme- anlama, yazma aşamalarından oluşuyor. Sınavlarda başarılı olabilmek için her aşamaya çalışmak gerekiyor. Dinleme- anlama bölümünde öğrencilere 3 metin dinletiliyor. Bu metinlerle ilgili 25 soru soruluyor.

Almanca A1 Sınavı Zor Mu?

Almanya’da eğitim almak isteyen adaylar Almanca dil sınavlarının zor olup olmadığını merak ediyor. Almanca öğrenebilmek için çok çalışmak gerekiyor. Bazı adaylar çok çalışmalarına rağmen zorlanıyor. A1 sınavında başarılı olmak için kurslardan yardım alınabiliyor.

Almanca A1 sertifikasını kazanmak isteyenler internetten yardım alabiliyor. İnternette bulunan online kurslar adaylara yardımcı olabiliyor. Almanca A1 sınavına senede 50 bin aday giriyor.

Almanca Akademik Sınavlar Nelerdir?
Almanca Akademik Sınavlar Nelerdir?

Almanca TestDaf Nedir?

TestDaf sınavı, öğrencilerin Almanya’da eğitim alabilmesi için yapılan bir sınav olarak tanımlanıyor. TestDaf sınavından başarılı olanlar Almanya’da bulunan üniversitelere başvuruyor. TestDaf sınavında herkes başarılı olamıyor. Uzmanlar bu sınavda başarılı olabilmek için en az 700 saat ders çalışmak gerektiğini söylüyor.

TesDaf sınavına girmeden önce sınav ücreti yatırmak gerekiyor. Başarısız olan adaylar daha sonra tekrar bu sınava girebiliyor. TestDaf sınavına ülkemizde de girilebiliyor. Ankara, İzmir, İstanbul gibi illerde TestDaf sınav merkezi bulunuyor.

Almanya’ya Gitmek İçin Hangi Seviye Dil Gerekli

Almanya’ya gitmeden önce Almanca öğrenilmesi öneriliyor. Özellikle ülkemizden gidenler Almanca bilmediği için birçok sorunla karşılaşıyor. Almanya’ya gidecek olanlardan A1 seviyesinde Almanca sertifikası isteniyor. Bu sertifikaya sahip olmayanların başvuruları reddediliyor.

A1 sertifikası almak isteyenler özel dersler ile kendilerini geliştirebiliyor. A1 sertifikası, sınava girmeden alınamıyor. Sertifikanın 1 defa alınması yetiyor. A1 seviyesinin üzerinde sertifikası olanlar daha kolay iş bulabiliyor.

Avcılar İngiliz Kültür

Avcılar İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.