Amerikan Okullarında eğitim alabilmek için TOEFL Kursu
toefl ibt nedir

Amerika’da veya Amerikan standartlarında eğitim veren diğer okullarda eğitim alabilmek için İngilizceyi ileri seviyede biliyor olmak bir zorunluluktur. Okullar kabul yaparken, öğrencilerden öncelikle bu sınavda başarı elde etmiş olmalarını bekler. Proficiency gibi sınavlar uzaktan yapılamadığı için, bir okula kaydolabilmek için evraklar içerisinde merkezi sistemle dünyanın pek çok yerinde yapılan bir sınav olan TOEFL belgenizi eklemeniz istenir. Zira öğrenci vizesi alabilmek gibi şartları da sağlamak için bu bir gerekliliktir.

TOEFL Neden Yapılır?

Belirttiğimiz gibi; İngilizce eğitim veren okullar, öğrencilerinin ileri seviyede İngilizce bilmelerini ister. Bunun nedeni eğitim alabilecek kadar İngilizce bilinmemesi durumunda, verimli bir sürecin elde edilemeyecek olmasıdır. Okullarda verilen İngilizce eğitimi, dünyanın hiçbir yerinde TOEFL seviyesini garantilemez. Bunun için hemen her ülkede bu sınavda başarılı olmak için ek İngilizce kursu programları gereli olmaktadır. İngilizce eğitimi bu seviyede özel müfredatlara bağlı olarak verilmektedir. Pekiyi neden TOEFL sınavı yapılır ve başka bir sınama yöntemi tercih edilmez?

Amerika’daki bir okula, örneğin Türkiye’den başvuracak öğrenci, kâğıt üzerinde iyi İngilizce bildiğini bir Essay ile ispatlayabilir. Ancak bu öğrencinin dili pratik olarak kullanabiliyor olduğunu ispatlamaz. Çünkü kâğıt üzerinde yeterlilik ile dili aktif olarak kullanabiliyor olmak farklı durumlardır. TOEFL; öğrencinin okuma, konuşma, dinleme ve yazma kabiliyetlerini bir arada sınıyor olması sebebiyle, tam anlamıyla yeterliliği test eder. Tabii Proficiency sınavları da buna benzer etkinliklerdir ama TOEFL gibi merkezi olarak yapılmazlar. Her okulun kendi sınavını yapması söz konusudur ki, bu uzaktan kabulü yapılacak bir öğrenci için mümkün olmayacaktır. Bunun yerine dünyanın çeşitli yerlerinde yetkili sınav kuruluşlarınca yapılan sınavlar kabul edilir. Böylece tam anlamıyla sınama; uzaktan yapılabilmiş olur.

TOEFL Sınavını Kim Yapar

TOEFL; yetkilendirilmiş sınav merkezlerince, merkezden gönderilen sınav protokollerine uygun biçimde yapılır. Tüm iş ve işlemler merkezden yönetilir ve aksi uygulama söz konusu değildir. Online olarak yapılan başvurunun ardından sınav ücreti yatırılarak, ilgili oturuma fiilen katılmak zorunludur. Sınav merkezleri, öğrencilere önceden duyurulmaktadır. TOEFL sınavında başarılı olabilmek için İngilizce eğitimi almak çoğu zaman gereklidir. Öğrenim hayatı boyunca yoğun yabancı dil eğitim almış kişiler dahi,  bu sınavda başarılı olamayabilir. Özel gereksinimleri olan bu sınavda başarılı olabilmek için bizimle hemen iletişime geçebilir, nitelikli TOEFL kursu programlarımızda eğitim ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 

İngiliz Kültür

İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.  

Felemenkçe öğrenmek ve Felemenkçe kursu

Kursu veren öğretmenler alanlarında uzman kişilerdir. Böylelikle dil öğrenmek hem eğlenceli hem de kolay bir hâl alır. Felemenkçe kursu fırsatlarından sizlerde faydalanmak istiyorsanız İngiliz Kültür Avcılar kursunu tercih edebilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Hakkında Merak Edilenler

Hollanda aile birleşimi vizesi yabancı uyrukluların Hollanda Krallığı’nda 90 günden çok kalabilmelerini gerçekleştiren uzun devir (D tipi) vizeyi içerir. Aile Birleşimi Vizesi Hollanda vatandaşı olan bireylerin aile ferdi olup, Hollanda’da uzun süre oturmaları için sarfedilen bir vize türüdür.