Aynı Anda İki Dil Öğrenilir Mi?

Günümüzde kişinin anadili yanında yeni bir yabancı dil öğrenmesi, keyfi olmaktan çıkıp bir nevi zorunluluk haline gelmeye başladı. Farklı ülkeleri, farklı kültürleri, en önemlisi de farklı insanları bir araya getirebilmekte en büyük etmen dil iken aynı anda iki dil öğrenilir mi? sorusu herkesin merak ettiği bir duruma geldi. Evet, aynı anda iki dil öğrenmek tabi ki mümkün olan bir durumdur. Peki, bu çok zor gibi görünen ama bir o kadar da çok normal olan durumu nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Adım adım öğrenme metotlarını incelemek de fayda olacağı açıktır.

Öğrenmek İstediğiniz İki Dil Belirleyin

Öncelikle ilginizi çeken ya da birbirine yapısal olarak benzeyen, böylelikle ikisini daha iyi anlayabileceğinizi düşündüğünüz şekilde dil seçiminizi yapmanız faydalı olacaktır. Bu süreçte karar aşaması aceleye getirilebilecek bir durum asla değildir. Birçok farklı ülkenin kullandığı çeşitli diller vardır. Burada önemli olan sizin öğrenmeye hevesinizin olacağı, size öğrendiğinizde kesinlikle yararlı olacağını düşündüğünüz dilleri seçmek, bu işe girişmenin en önemli ve dikkat edilmesi gereken adımıdır.

Aynı Anda İki Dil Öğrenilir Mi?
Aynı Anda İki Dil Öğrenilir Mi?

Kararlı ve Sabırlı Olmalısınız

Bir diğer önemli aşama ise hiç şüphesiz ki bu dilleri öğrenirken sahip olduğunuz tavır ve tutumunuzdur. İlk başlarda dile yatkınlığınızın olmadığını ya da bu işi kesinlikle başaramayacağınızı düşünebilirsiniz, fakat dil öğrenimi kesinlikle kararlı ve sabırlı olmayı gerektirir. Eğer seçiminizi yaptığınız iki dili öğrenmekte kararlı olursanız bu uğurda karşınıza çıkan her duruma karşı da sabrınızı korumayı başarabilirsiniz. Her bireyin bir dili algılama, öğrenme süreci birbirinden çok farklı olacağı için sabırla mücadele etmeniz durumunda öğrenmemenize imkan olmayacaktır.

Tekrar Etmelisiniz

Sadece yabancı dil öğrenirken değil, her yeni bir girişimde tekrar kesinlikle çok önemlidir. Bir dilin kalıcı olabilmesi için beyine sürekli o dille ilgili tekrarları iletmek önemlidir. Sizin için uygun olan tekrar yöntemini seçmelisiniz. Bir bireyin her gün tekrar etmesi gerekirken, bir başkasının iki günde bir tekrar etmesi yeterli olabilecektir. Sonuç olarak en önemli şey o dillere alışma sürecindeyken, daha temelindeyken kendinizi o dillere adayıp sürekli tekrar etme sonucunda öğrenmeniz mümkündür.

Planlama Yapmalısınız

Eğer iki dil öğrenmek gibi gerçekten fazla zaman harcamanız gereken bir durumun içerisindeyseniz planlama yapmadan bu işi yürütemezsiniz. Kesinlikle bu öğrenme sürecini sosyal hayatınıza bir şekilde entegre etmek durumundasınız. Tüm işlerin yolunda ilerlemesi ve dil öğrenme sürecinizin de yavaşlamaması adına bu planlama önemlidir. Öğrenmeye çalıştığınız diller için ortalama günlük ya da haftalık ne kadar süre ayırmanız gerektiğine karar verip, disiplin içinde olursanız herhangi bir sorun karşınıza çıkmayacaktır. Planlama yaptığınızda göreceksiniz ki işler çok daha kolay ve zahmetsiz ilerlemeye başlayacaktır.

Kurslardan Destek Alabilirsiniz

Kendinizin başaramadığı ya da yeterli gelmediği durumda dil kurslarından yardım almak kişinin kendini iyi hissetmesine sebep olacaktır. Biz Avcılar İngiliz Kültür olarak alanında uzman eğitmenlerimizle sizin bu sürecinizde size destek olmak için hazırız.

İngiliz Kültür Dil Okulu olarak sizlere sağladığımız başlıca öğretilen dilleri söylemek istersek;

 • İngilizce,
 • Almanca gösterilebilir.

Eğer sizin de İngilizce ve Almanca dillerine yatkınlığınız varsa ve öğrenmek için profesyonel bir destek arıyorsanız Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları olarak sizleri Kültür Dil Okulu’muzu ziyarete bekliyoruz. Profesyonel kadromuz sayesinde konuşma odaklı eğitimlerimizle sizde çok daha rahat ve eğlenceli şekilde eğitim alabileceksiniz. Servet ödemeden dil öğrenmek istiyorum diyen herkes için kurumumuz büyük bir memnuniyetle sizleri karşılamaya hazırdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.