Çocuklarınıza İngilizce Konuşturmanın Kolay Yolu

Her ebeveyn çocukları için her zaman her şeyin en iyisini yapmak ister. Hatta sırf bu isteği gerçeğe dönüştürmek için var gücüyle çalışıp çabalamaya devam eder. Özellikle son yıllarda eğitim ve öğretim ebeveynlerin gözünde daha değerli bir hal almaya başlıyor. Bu nedenle pek çok ebeveyn çocuğunun en iyi şekilde eğitim alması için adeta gece gündüz demeden çalışıyor. Özellikle yabancı dil eğitimi konusunda birçok ebeveyn oldukça hassas davranıyor. Bunun en temel sebebi ise çocukların daha hızlı ve kolay bir şekilde yabancı dil öğrenebilmesidir. Bizde yabancı dil eğitimi veren firma olarak çocuklarınıza İngilizce konuşturmanın kolay yolu konusunda gerekli tüm bilgi ve donanımlara hakim olarak eğitim veriyoruz.

Çocuklar İçin İngilizce Kursu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Çocuklar İçin İngilizce Kursu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuklar İngilizce Öğrenebilir Mi?

İngilizce öğrenmek yenidünya şartlarında herkes için son derece önemli bir şeydir. Hatta günümüzde pek çok ülkede İngilizce yabancı dil olarak bile sayılmıyor. Aynı durum ülkemizde de geçerlidir. Pek çok iş yeri ya da kurum İngilizceyi bilmeyi zorunlu görüp yanında en az 2 yabancı dil bilgisi de istiyor. Her zaman değişen Dünya şartlarına ayak uydurabilmesi için çocuklarınıza erken yaşlarda İngilizce eğitimi aldırmanızda fayda vardır. İngilizceyi ya da herhangi bir yabancı dili en kolay öğrenebilecek grupta çocuklar yer alıyor. Bu durumda çocukların oldukça kolay bir şekilde İngilizceyi öğreneceğini söylemek mümkündür.

Çocuklara İngilizce Öğretmenin Yolları

Çocuklara herhangi bir şeyi öğretmek son derece kolaydır. Sadece çocukların öğreteceğiniz şeyden hoşlanması yeterli olacaktır. Aynı durum İngilizce öğrenimi içinde geçerlidir. Çocuklara İngilizce eğitimi verip onların İngilizce konuşmasına yardımcı olduğumuz için çok mutlu oluyoruz. İşimizi sevgiyle yaptığımızdan oldukça kısa sürede başta çocuklar olmak üzere tüm gruplarla iletişim kuruyoruz.

Çocuklara İngilizce öğretirken destek aldığımız şeylerden bazıları şunlardır:

 • Çizgi filmler
 • Çocuk filmleri
 • Animasyonlar
 • Çizgi romanlar
 • Masallar
 • Hikayeler

Çocuk şarkıları

Çocuklara uygun olan bu görsel ve işitsel materyallerden destek alarak çocukların İngilizceyi hem görsel hem de işitsel hafızalarında yer etmesi için çabalıyoruz. Aynı zamanda ders aralarında ya da ders sırasında çocuk oyunlarıyla derste öğrenilen bilgilerin pekişmesine olanak sağlıyoruz.

İngilizce Konuşabilmenin Önemi

İngilizcenin Dünyadaki en temel iletişim dili olarak kullanıldığını artık herkes biliyor. Bu durumdan ötürü çeşitli nedenlere bağlı olarak İngilizce öğrenmek isteyen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Her ne kadar eğitim sisteminde bir öğrenciye ilkokuldan üniversiteye kadar İngilizce eğitimi zorunlu olarak verilse de ne yazık ki yeterli düzeyde etkili olmuyor. Okullarda alınan İngilizce eğitimi daha çok yazılı ve teorik olduğu için pek çok kişi hala İngilizceyi pratikte konuşup kendini ifade edemiyor. İngilizce konuşabilmek oldukça önemlidir. Bir dili en iyi şekilde bilseniz de konuşamadığınız takdirde iletişim kurmanız pekte mümkün olmuyor. Bu durumda İngilizce bilmeden yabancı biriyle iletişim kurmanız pekte mümkün olmayabiliyor.

Çocuklara İngilizce Konuşturmak

Biz İngilizce ve diğer pek çok yabancı dilde eğitim veren bir kurum olarak her yaştan ve seviyeden kişiye İngilizce eğitim veriyoruz. Aslında bu eğitimdeki temel amacımız kişinin kendini en doğru şekilde öğrendiği yabancı dilde anlatabilmesidir. Özellikle çocuk İngilizce eğitim gruplarında sesli tekrar yaparak çocukların İngilizce konuşma becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Derslerde eğitimciler ve çocuklar devamlı olarak İngilizce iletişim kurdukları için çocuklar bir süre sonra bu duruma alışıyor. Çocukların bir şeyi öğrenmesi daha kolay olduğu için İngilizce öğretirken sevebilecekleri her kaynak ve materyalden yararlanıyoruz. İngilizce eğitiminde seviye tespiti yapılması çok önemlidir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.