Dil Okuluna Ne Kadar Süre İle Katılabilirim?


Dil okulları üzerinde verilen eğitim hizmetlerinde birçok dilin bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle son dönemlerde daha çok eğitimi alınan İngilizce, Almanca, Arapça ve Rusça dillerinden bahsedebiliriz. Ülkemizde dil kurslarının önemi gittikçe artarken yurtdışı imkânları da artmaktadır.

Artık öğrenciler yurtiçinde eğitim aldıkları dil kurslarından sonra yurtdışında farklı olanaklara sahip oldukları programlara katılabilmektedirler. Bu noktada dil kurslarının öneminin tekrar altını çizmek gerekir.

Avcılar İngilizce Kursu, İngiliz Kültür olarak dil kurslarının sürelerinin değişiklik gösterdiğinden bahsedebiliriz. Bu yazımızda sizlerin dil okuluna ne kadar süre ile katılabilirim? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacak, dil kursu süreleri hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Her Kur İçin Ders Saati Ne kadardır?

Dil kursu hizmeti ile birlikte öğrenciler istedikleri herhangi bir kur boyunca eğitim alabilmektedir, sınav, iş, yurtdışı deneyimi gibi birçok hedef ile başlanılan dil kurslarından verim alabilmeleri için süreklilik önemlidir. Dil kursları bünyesinde her kur için ders saati değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle kur daha çok ilerledikçe birtakım değişiklilerin olduğunu unutmak gerekir. Seviye artışı ile birlikte kelimeler daha fazla zorlaşmakta ve öğrenilmesi de u denli zor hale gelebilmektedir. O yüzden istikrara sağlamak ve hocalar ile sürekli iletişim kurmak önem arz eder.

Dil okulunda her bir kur için ise ders saatleri gerek seçilen dil kursunun gerekse öğretmenlerin plan tablolarına göre değişim gösterebilir. Genel İngilizce için ise her bir seviye ortalama olarak 50-60 ders arasında süreklilik göstermektedir. Ayrıca bu dersler için 100 saatlik bir ders ile 1 kur tamamlayabilmek mümkündür. Dil kurslarında göre değişiklik gösterebilse de kur ve ders sayıları yaklaşık olarak bu şekilde ifade edilebilir.

Altı çizilmesi gereken bir başka nokta ise ilk sekiz seviyenin içerisinde daha çok teknik dersler yer almakta iken son derslerde daha çok pratik dersler gelmektedir. Grammar öğrenimi ve konu anlatımlar için ilk dersler, konuşma becerilerinin geliştirilmesi adına ise son dersler takip edilebilir.

Dil Kursları Ne kadar Sürer?

Dil kursları ile ilgili merak edilen bir diğer nokta ise bu kursların ne kadar süreliğine devam ettiği ile ilgili olmaktadır. Her bir seviye için bu sorunun cevabı değişebilmektedir. Ayrıca kurs özelinde yer alan derslerin içerikleri ve saatleri içinde aynı şeyi söyleyebiliriz. Dil kursları genel manada her hafta hatta her gün gerçekleştirir. Ayrıca ortalama 2-3 aylık bir süreye denk gelen bu kurslar için her bir seviyenin tamamlanması daha verimli bir İngilizce öğrenimi sunacaktır. Ayrıca yeterli bir seviyede İngilizce öğrenimi için uzmanlar en az üç seviyeyi tamamlamanın doğru olacağı kanaatindedir.

Her Seviye İçin Öğrenilmesi Gereken Kelimeler

Dil kursları ile ilgili önemli olan bir başka nokta ise bu kurslarda öğrenilmesi gereken kelimelerdir. Her bir seviye içinde yer alan konular değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde her bir kelimenin pek çok farklı anlamı olsa da aşama aşma bu kelimelerin kullanım yaygınlığı da o derecede azalmaktadır. Ancak dil kurslarında her seviye için öğrenilmesi gereken kelimelerin edinilmesi önem taşır. Genel olarak İngilizcede bilinmesi gereken 3.000 kelime ile başlamak doğru olacaktır. Bu kelimeleri öğrendikten sonra ise en az 4.500 kelime bilinmesi akıcı bir şekilde dilin kullanımı adına önem taşır.

Seviye seviye bilinmesi gereken kelime sayısı ise;

 • A1 seviye için 500-600 kelime
 • A2 seviye için 1000-1200 kelime
 • B1 seviye için 2000-2200 kelime
 • B2 seviye için 4000-4500 kelime
 • C1 seviye için 8.000-8500 kelime
 • C2 seviye için 17.000-18.000 kelime

Şeklinde açıklanabilir. Bu etaplarda kelimelerin ezberlenerek sonraki aşamaya geçilmesi eğitimin düzeni için önem taşır.

Kısa Sürede Dil Sertifikası Alınır Mı?

Dil kurslarının tamamlanması ile birlikte kullanıcıların merak ettiği bir diğer nokta ise sertifikalar olmaktadır. İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu bünyesinde sizlere dil sertifikalarınızı kurs tamamlama sonrasında temin etmekteyiz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.