Eğlenceli Online İngilizce Kursu

Eğlenceli Online İngilizce Kursu
01.04.2021
37

İngilizce evrensel bir dildir ve dünyanın neredeyse her ülkesinde bilinir. Bir yabancıyla konuşurken onun dilini bilmediğinizde, İngilizce konuşarak çok kolay anlaşabilirsiniz. Ülkemizdeki insanlar ise, İngilizceyi öğrenmekte bir hayli zorlanmaktadırlar. Aslında İngilizce dünyanın en kolay dilidir ve düzenli çalışmalarla çok kısa bir sürede öğrenilebilir. Siz de eğlenceli online İngilizce kursu ile İngilizceyi kolayca öğrenin ve kullanmaya başlayın.

Online İngilizce Kursu

Günümüzde her şey online bir şekilde gerçekleştiğinden dolayı, yabancı dil öğrenmek için de online kurslar bulunmaktadır. Online kurslarda okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme ve konuşma gibi çeşitli becerilerinizi geliştirebilirsiniz. Online İngilizce derslerini dinlerken bir deftere not alarak çalışmalısınız. Dilbilgisi kurallarını ve öğrendiğiniz her kelimeyi yazarak çalışmalısınız. Böylece eğlenceli online İngilizce kursu sizin için çok verimli olacaktır.

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  İngilizce Nasıl Öğrenilir?

  Her ne kadar Latin alfabesi olsa da, alfabeyi ezberleyerek başlamalısınız. Çünkü alfabe aynı olsa da çıkarılacak olan sesler farklıdır.

  Alfabeden sonra öğrenmeniz ve yapmanız gereken şunlardır;

  • Günlük konuşma kalıpları
  • Dilbilgisi kuralları
  • Bol bol dinleme yapmak
  • Altyazılı diziler, filmler ve videolar izlemek
  • Kelimeleri ve kalıpları yazarak çalışmak
  • Kelime oyunları oynamak
  • Yabancılarla konuşmayı denemek

  İngilizceyi zaten her yerde görüyorsunuz. Kursu desteklemek için bu maddeleri de uygularsanız, İngilizceyi çok güzel bir şekilde öğrenebilir ve konuşabilirsiniz.

  Eğlenceli Online İngilizce Kursu
  Eğlenceli Online İngilizce Kursu

  Günlük Konuşma Kalıpları

  Merhaba, günaydın, iyi akşamlar, iyi günler, iyi geceler, teşekkür ederim, rica ederim ve afiyet olsun gibi gün içerisinde sık sık kullanılan kalıpları bilmelisiniz. Bunları not alırsanız hiç unutmazsınız. Hatta aynı şeyleri zaman geçtikçe tekrar yazmanız çok daha etkili olacaktır. Bunların yanı sıra, isi ve soy isim sorma, yaş sorma ve meslek sorma gibi basit ve kısa kalıpları da yazmanız her zaman işinize yarayacaktır. Kalıpları öğrendikten sonra kendinizi tanıtan kısa bir paragraf yazabilirsiniz.

  Dilbilgisi Kuralları

  Dilbilgisi kuralları baştan çok korkutucu ve sıkıcı gelebilir. Ancak eğlenceli online İngilizce kursu ile dilbilgisi sandığınızdan da kolay. Dilbilgisi kuralları için gerekli formülleri sıkılmadan bıkmadan sürekli yazmalısınız. Aklınıza yerleşinceye kadar yazarak çalışmalısınız. Örnek cümleler yazmalısınız. Zamanları, fiilleri, özneye göre gelen takıları ve cümle ögelerinin sıralanışını aklınıza iyice kazımalısınız.

  Bol Bol Dinleme Yapmak

  Dinleme için piyasada pek çok İngilizce şarkı vardır. Bu şarkıların sözlerini de açıp, şarkıyla aynı anda okumanız hem dinlemenizi hem de konuşmanızı ve telaffuzunuzu geliştirir. Kelimelerin doğru okunuşunu öğrenebilirsiniz. Şarkıları haricinde podcastlar dinleyin. Kısa hikayeler ya da öğretici podcastlar dinleyebilirsiniz. Farklı aksanlar dinlemeyi denerseniz de kulağınız gelişecektir. Zamanla farklı aksanları da ayırt edebilirsiniz.

  Altyazılı Dizi, Film ve Videolar İzlemek

  Sosyal medyadaki envai çeşit videolar, çeşit çeşit filmler ve diziler sizi sandığınızdan çok daha iyi yerlere getirebilir. Hem eğlenirken hem de öğrenebilirsiniz. Günlük hayattaki konuşmaları görüp kendiniz uygulamaya başlayabilirsiniz. İngilizce düşünmeniz hızlanır.

  Kelime Oyunları Oynamak

  Telefonunuza kelime oyunları indirebilirsiniz. Kendiniz bulmaya çalıştığınız kelimeleri bulduğunuzda bir yere not edin. Kendiniz bulduğunuz için unutmazsınız. Böylece kelime hazineniz gelişir.

  Yabancılarla Konuşmayı Denemek

  Yabancılarla konuşmak için çok fazla uygulama vardır. İndirip hemen kaydolabilirsiniz. Yabancılarla konuşmak istemezseniz kendinizi deneyin. Dışarıda gördüğünüz herhangi bir olayı ya da her zaman yaptığınız işleri kafanızda İngilizceye çevirin. Kafanızın içinde sürekli İngilizce olması, düşünme hızınızı arttırır. Markete gittiğinizde, gördüğünüz her ürünün ve fiyatının İngilizcesini bulmaya çalışın. İçinizden telaffuz edin. Bazen ürünlerin arkasındaki İngilizce açıklamaları da okuyun. Bu şekilde günlük hayatınızda da İngilizcenizi geliştirmek kolaylaşacaktır.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhabalar, İstanbul Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

  İndirim ve Bilgi İçin