Erken Yaşta İngilizce Öğrenimi

Günümüzün en çok konuşulan dillerinden birisi de İngilizcedir şüphesiz. Özellikle de küçük yaştaki çocuklarda temelinin olması beklenen bu dilde şarkılar dinlendiğinde, kitap okunduğunda ve yazılar yazıldığında ileriki yaşlarda son derece avantajlı konumda olunur. Bu makale sayesinde çocuklar için İngilizce şarkılar hakkında bütün gerekli detayları öğreneceksiniz.

İngilizce Öğrenmek Neden Önemlidir?

Günümüz dünyasında gerek iş hayatında, gerek eğitim ve seyahat hayatında öğrenilmesi kaçınılmaz ve gerekli olan dillerin başında gelir İngilizce. Çocuklar için İngilizce şarkılar da bu dili öğrenirken etkilidir. Aslında son derece kolay ve rahattır fakat bazı okul ve kurslarda zor öğrenilebilir. Avcılar İngiliz Kültür yabancı dil kurslarında ise böyle bir durum bulunmuyor, aksine küçük yaştaki çocuklar daha özgüvenli bir şekilde konuşmaya, yazmaya ve okumaya başlıyor. Elbette küçük yaşta başlanmış olmasının avantajları da ileriki dönemlerde rahatlıkla görülebiliyor. Örneğin yabancı bir ülkeyi seyahat ettiğinizde oradaki insanlarla rahatça ve tereddüt etmeden konuşup anlaşabiliyorsunuz.

Çocuklar İngilizce Öğrenirken Nelere Dikkat Etmeli?

Çocuklara İngilizce eğitimi verilirken dikkat edilmesi gereken belli başlı şeyler vardır. Bu durumlarda ortaya çıkabilecek herhangi bir aksaklık öğrenimi büyük ölçüde etkileyebilir.

Örneğin:

 • Çocuklar şarkıları öğrenirken önce sözlerini ardından da müziği takip etmeli.
 • Kitaplarda anlamını bilmedikleri kelimeleri özellikle işaretlemeli ve not almalı.
 • Yazı yazarken tamimiyle kendi cümlelerini kurduklarından emin olunmalı.
 • Konuşma esnasında motive edici uygulamalarla daha iyi ve doğru konuşmaya teşvik edilmeli.

Ayrıca öğrenimin konuşma, yazma, okuma ve dinlemeden ibaret olduğu unutulmamalı, bu yeteneklerini geliştirirken de onlara elimizden geldiğince destek olmalıyız. Çocuklar için İngilizce şarkılar bu öğrenmenin en önemli noktasıdır. Avcılar İngiliz Kültür yabancı dil kursları da çocuklara erken yaşta detaylıca eğitim vererek onları günlük hayatta daha atılımcı, cesur ve kararlı olmaya yönlendiriyor. Bir an önce sitelerini inceleyip online eğitim, arkadaş indirimi gibi birden fazla indirimden yararlanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Hangi İngilizce Şarkılar Önemlidir?

Öğrenmenin en etkili yollarından biri olan şarkı dinlemek, gerekli detaylar atlanmadığında son derece önemlidir. Elbette diğer yollarda olduğu gibi şarkı dinlerken cümle yapıları incelenmeli, tekrar edilmeli ve bilinmeyen kelimeler açıklamalar ve örneklerle birlikte not alınmalıdır. Bu yapıldığında aktif öğrenme tam anlamıyla sağlanmış olur. İşte çocukların dinleyebileceği şarkılardan bazıları: Bath Song, Swimming Song, Easter Bunny Bop, The Wheels on the Bus, Old Macdonald, If You’re Happy, Let’s Count 1 to 20, Alice The Camel, One Little Finger. Ayrıca bunlar son derece öğretici olduğu gibi odada, sokakta ve park gibi yerlerde de dinlenebilir. Avcılar İngiliz Kültür yabancı dil kursu da çocuklarımıza daha iyi eğitim vermek amacıyla şarkı, kitap, dinleme gibi etkinlikleri ön planda tutuyor. İndirim fırsatlarından yararlanmak için siteyi takip edebilir, iletişime geçebilirsiniz.

Erken Yaşta Dil Öğrenmenin Önemi

Birçok söylenti bir dilin öğrenilmesinin en etkili yolu erken yaşta olacağı yönünde iddialar ortaya koyuyor. Peki, bunlar ne kadar doğru? Gerçekten en erken sürede çocuklarımızı dile alıştırmalı mıyız? Cevap evet. Son zamanlarda gündem olan çoğu araştırma görevlisi, erken yaşta dil öğreniminin empati kurma yeteneğini, özgüvenlerinin artmasını, matematiksel ve bilimsel kabiliyetini geliştirdiğini söylüyor. Ayrıca çocukların öğrenme hızının yetişkinlere oranla daha fazla olduğu biliniyor. Avcılar İngiliz Kültür yabancı dil kursu da çocukların öğrenme hızındaki artışın farkında ve buna yönelik çalışmalarını gerçekleştiriyor. Son derece faydalı olan bu kursa bir an önce yazılmalısınız. Birçok indirimden yararlanabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.