Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Ebeveynler çocuklarının henüz küçük yaşlarda İngilizce öğrenmesi gerektiğini düşünmektedirler. Bu sebeple Türkçe konuşmayı öğretirken İngilizce kelimeleri de öğretmeye çalışıyorlar. Bu durum şu an zor gelse dahi aslında mümkündür. Çünkü erken yaşta İngilizce öğrenmenin faydaları çok fazladır. Bebeklerin öğrenme kabiliyeti 3. aydan sonra başlamaktadır. 1.5 sene sonra ise öğrendikleri kelimeleri kullanmaya başlarlar. Aynı şekilde bu dönem bebeklerin öğrenmeye en açık oldukları zaman ve kalıcılığın yüksek olduğu bir dönemdir.

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Uzmanlar erken yaşta İngilizce öğrenen çocukların eğitim hayatlarında bilgiyi daha hızla öğrendiklerini öne sürmektedir. İngilizce öğrenmek, dinleme becerilerini ve hafızayı güçlendirdiği için öğrencilerin daha öne çıkmasını sağlamaktadır. İngilizceyi iyi bilen çocukların daha özgüvenli olduğu da görülmektedir. Küçük yaşlarda İngilizce öğrenmiş bir çocuk farklılıkları pozitif bir şekilde benimser. Farklılıklara daha çabuk adapte olur ve yeniliklere açık olur.

İngilizce Öğrenmek Üçüncü Dil Öğrenmeyi Kolaylaştırır Mı?

Çocuklar küçük yaşta deneyimlediği davranışları çok zor unutur. Ana dilini öğrenirken ikinci bir dili öğrenen çocuk, üçüncü dili daha kolay öğrenir. Üçüncü dil öğrenirken hatırlayacakları sayesinde üçüncü dil öğrenimi kolaylaşır.

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmek Çocukların Problem Çözme Becerilerini Arttırır Mı?

Küçük yaşta İngilizce öğrenen çocuklar, problem çözme konusunda daha pratiktirler. Problemler ile karşı karşıya kaldıkları zaman da hızlı ve yaratıcı düşünebilirler. Beyinleri küçük yaşlardan itibaren ne zaman konuşacaklarını belirlemeye çalıştığı için sürekli olarak çalışma halindedir. Problem çözme becerilerine ek olarak çocuklarda planlama, sorumluluk alma ve konsantre olma durumlarının da iyi oldukları gözlemlenmiştir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.