Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları
Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Faydaları

Ebeveynler çocuklarının henüz küçük yaşlarda İngilizce öğrenmesi gerektiğini düşünmektedirler. Bu sebeple Türkçe konuşmayı öğretirken İngilizce kelimeleri de öğretmeye çalışıyorlar. Bu durum şu an zor gelse dahi aslında mümkündür. Çünkü erken yaşta İngilizce öğrenmenin faydaları çok fazladır. Bebeklerin öğrenme kabiliyeti 3. aydan sonra başlamaktadır. 1.5 sene sonra ise öğrendikleri kelimeleri kullanmaya başlarlar. Aynı şekilde bu dönem bebeklerin öğrenmeye en açık oldukları zaman ve kalıcılığın yüksek olduğu bir dönemdir.

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmenin Ne Gibi Faydaları Vardır?

Uzmanlar erken yaşta İngilizce öğrenen çocukların eğitim hayatlarında bilgiyi daha hızla öğrendiklerini öne sürmektedir. İngilizce öğrenmek, dinleme becerilerini ve hafızayı güçlendirdiği için öğrencilerin daha öne çıkmasını sağlamaktadır. İngilizceyi iyi bilen çocukların daha özgüvenli olduğu da görülmektedir. Küçük yaşlarda İngilizce öğrenmiş bir çocuk farklılıkları pozitif bir şekilde benimser. Farklılıklara daha çabuk adapte olur ve yeniliklere açık olur.

İngilizce Öğrenmek Üçüncü Dil Öğrenmeyi Kolaylaştırır Mı?

Çocuklar küçük yaşta deneyimlediği davranışları çok zor unutur. Ana dilini öğrenirken ikinci bir dili öğrenen çocuk, üçüncü dili daha kolay öğrenir. Üçüncü dil öğrenirken hatırlayacakları sayesinde üçüncü dil öğrenimi kolaylaşır.

Erken Yaşta İngilizce Öğrenmek Çocukların Problem Çözme Becerilerini Arttırır Mı?

Küçük yaşta İngilizce öğrenen çocuklar, problem çözme konusunda daha pratiktirler. Problemler ile karşı karşıya kaldıkları zaman da hızlı ve yaratıcı düşünebilirler. Beyinleri küçük yaşlardan itibaren ne zaman konuşacaklarını belirlemeye çalıştığı için sürekli olarak çalışma halindedir. Problem çözme becerilerine ek olarak çocuklarda planlama, sorumluluk alma ve konsantre olma durumlarının da iyi oldukları gözlemlenmiştir.

Avcılar İngiliz Kültür

Avcılar İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.  

Felemenkçe öğrenmek ve Felemenkçe kursu

Kursu veren öğretmenler alanlarında uzman kişilerdir. Böylelikle dil öğrenmek hem eğlenceli hem de kolay bir hâl alır. Felemenkçe kursu fırsatlarından sizlerde faydalanmak istiyorsanız İngiliz Kültür Avcılar kursunu tercih edebilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Hakkında Merak Edilenler

Hollanda aile birleşimi vizesi yabancı uyrukluların Hollanda Krallığı’nda 90 günden çok kalabilmelerini gerçekleştiren uzun devir (D tipi) vizeyi içerir. Aile Birleşimi Vizesi Hollanda vatandaşı olan bireylerin aile ferdi olup, Hollanda’da uzun süre oturmaları için sarfedilen bir vize türüdür.