Genel İngilizce Eğitimi Nedir?

İngilizce öğrenmek isteyenler araştırma yaparken genel İngilizce eğitimi nedir sorusunu araştırmaktadır. Genel İngilizce eğitimi, İngiliz dilinin okuma, yazma, konuşma becerini geliştirmek anlamına gelmektedir. İngilizce kurslarının da hedefi İngilizcenin akıcı şekilde öğretilmesini sağlamaktır. İngilizceyi öğrenmek için çeşitli seviyeler bulunmaktadır. Üç seviyede basamaklar halinde İngilizce öğrenilir. Kurslarda her meslekten ve her yaştan insanlar bulunmaktadır. Genel İngilizce kursları sayesinde öğrenilen İngiliz dili hayatın her alanında lazım olur.

Genel İngilizce Kurslarının Amaçları Nedir?

İngilizce kursları, öğrencilere C2 seviyesine kadar İngilizceyi öğretmeyi amaçlamaktadır. Genel olarak amaçlarına değinmek gerekirse;

 • Dili konuşma, okuma ve yazmamızı sağlar
 • Dil geliştirmeyi hedefler
 • Meslek alanında bir adım önde olmamızı sağlar
 • Anlayarak konuşabilmeye odaklanır

Bunlar İngilizce kurslarının odak noktasına aldığı amaçlardır. Kurslarda belirli aralıklarla test yapılır ve bir üst seviyedeki İngilizce konularına bu şekilde geçilir. Her aşamada daha da gelişmemizi sağlayan İngilizce kurslarında İngilizce öğrenmek çok kolay bir yoldur.

İngilizce’nin Önemi

İngilizcenin kendimizi geliştirmek gibi birçok önemi ve faydası vardır. Bunlar genel olarak;

 • Beynimizin farklı bir konuyla meşgul olmasını sağlar
 • Hafızayı dinç tutar
 • Ufku genişletir
 • İletişimi arttırır

Dil hayatımızın en önemli kavramlarındandır. Farklı bir dil öğrenmek ufkumuzu genişletir ve bakış açımızı değiştirmektedir.

İngilizce Dil Seviyeleri Nelerdir?

İngilizce kurslarına başvuranlara seviye belirleme testi yapılmaktadır. Başarı seviyesine göre başlangıç, orta ve gelişmiş seviye İngilizce kullanıcısı olmak üzere ayrılır.

 • A1-A2 Temel Kullanıcı
 • B1- B2 Orta ve Orta Üstü Kullanıcı
 • C1- C2 İngilizce Yeterliliği

Bu aşamalara göre ayrılan konularla İngilizce geliştirilir ve basamak atlanır.

İngilizce

İngilizce, 5. yüz yılda İngiltere’ de kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde ana dili İngilizce olan ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Yeni Zelanda, İrlanda, Kanada bulunmaktadır. Dünya genelinde ise ikinci bir dil olarak İngilizce öğrenmek çok yaygın bir durum haline gelmiştir. Anadili farklı olan insanlar genellikle ortak bir dil olan İngilizce ile iletişim kurarlar. İletişim, ticaret, eğlence, diplomaside yardımcı bir dildir.

İngilizce Dilinin Sınıflandırılması

İngilizce dili, Hint Avrupa Dil ailesinin Cermen koluna ait bir dildir. Anglo- friz dillerine gurubuna bağlıdır. Çeşitli fetih ve işgallerden dolayı Eski Norsça ve Norman Fransızcasından oldukça etkilenmiştir.

İngilizce Dilinin Tarihçesi

Dil, kavimler Göçü ile birlikte Britanya Adalarında yaşayan Keltlerin göç etmesi sonucunda dil yayılmıştır. İngilizce, Normanca denilen Fransız lehçesinin etkisi altında kalmış bir dildir. Yönetici sınıfı bu dili konuşur, köylüler ise normal İngilizce konuşmaktadır. Bu şekilde İngiliz diline Normanca yerleşmiştir. Böylece modern İngilizce dünya geneline yerleşmiş ikinci bir dil olarak kullanılmaktadır.

İngilizce, İspanyolca ve Çinceden sonra en çok konuşulan üçüncü dil olmuştur. Ancak resmi olarak üçüncü dil olmasına rağmen en çok konuşulan birinci dil İngiliz dilidir. İletişim dili olarak İngiliz dili kabul edilir. 1 milyarı aşkın insan çok az da olsa İngilizceyi bilmektedir. Çoğu yerde konuşulan İngiliz dili en çok bilinen diller arasında yer almaktadır. İngilizce günümüzde birçok meslek için gereklilik halini almıştır. Bu yüzden insanlar iş hayatına başlamadan önce genel İngilizce kurslarında dillerini geliştirmektedir. Resmi dil olmadığından dolayı pek çok ülkede yabancı dil olarak verilir ve Türkiye’de bu ülkelerden biridir. Kültürel etki yönünden de çok büyük etkisi bulunmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.