Hazırlık Atlama – Yabancı Dil Kursu

Günümüzde eğitim dili olarak İngilizceyi bütünüyle veya kısmi olarak benimsemiş özel ya da devlet üniversitelerinin hazırlık sınıfı bulunur ve bu okulları kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler bu sınıfı atlayabilmek için hazırlık atlama, diğer bir adıyla proficiency sınavına girmekle zorunludurlar. Öğrencinin yabancı dilde eğitim veren üniversitelerde anlatılan tüm dersleri anlayabilmesi ve yabancı dilde araştırma yaparak ödev hazırlayabilmesi, ders esnasında akıcı konuşabilmesi ve tüm derslerinde başarılı olabilmesi için yabancı dil eğitiminin olması çok önemlidir. Bu nedenle üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilerin birinci sınıf öncesi hazırlık atlama sınavına girerek başarılı olması ve başarısız olanların da bu sınıfı okuyarak yapılacak olan sınavdan geçebilmesi beklenmektedir.  Bu sınavda başarısız olanlar üniversite birinci sınıf öğrencisi olmaya hak kazanamayacakları için sene kaybı yaşamamak bakımından proficiency sınavı olarak bilinen hazırlık atlama sınavını başarıyla tamamlamak gerekir. 

Hazırlık atlama sınavında başarı nasıl elde edilir?

Hazırlık sınavını atlayabilmek için yabancı dil eğitimi daha önce almış olanların sıkı bir çalışma yaparak sınavı geçmesi mümkün olabilmekte iken İngilizcesi akademik seviyede iyi olmayan öğrencilerin mutlaka yabancı dil kursuna gitmesi gerekmektedir. İngilizce kursumuzda öğrencilerin eksikleri belirlenerek bunlara yönelik sıkı bir çalışma programı hazırlanır ve hazırlık sınavını atlamaya yönelik eğitimler verilir. Bu standartlarda gerçekleşecek yoğun bir çalışma sonrasında öğrencinin İngilizce dil seviyesi yükseltilerek sınavda başarılı olması hedeflenir.

Biz Avcılar İngiliz Kültür olarak; proficiency seviyesinde ve daha yüksek seviyelerde sınav yapan okullara giriş yapacak öğrencilerin bu sınavlara hazırlanması için nitelikli eğitimler sunuyoruz. Bunun yanında tercih etmeleri durumunda öğrencilerimize TOEFL kursu ve IELTS kursu da verebiliyoruz. Üniversitelerde hazırlık sınıfında zaman kaybetmek istemeyen, bir an önce bölüme kayıt olup eğitim hayatına başlamak isteyen öğrenciler için hazırlık atlama sınavına yönelik eğitimleri bizden alabilirsiniz.

Avcılar Hazırlık Atlama Kursu

Öğrencilerimiz kurslarımıza doğru zamanda kayıt olmak koşuluyla, bu sınavlarda yeterlilik elde edebilirler. Belirttiğimiz gibi bunun için öğrencinin seviyesi ve kursa ne zaman kaydoldu önem arz edecektir. Hiç İngilizce bilmeyen bir öğrencinin çok kısa zamanda başarı kaydedebilmesi elbette oldukça zordur. Bu gibi durumlarda daha önceden İngilizce kursu kaydı yaptırmış olmak ve eğitimleri devam ediyor olmak faydalı olacaktır. Dileyen öğrencilerimiz istedikleri zaman, kurslarımıza kayıt yaptırmak üzere bize ulaşabilir, eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.