Hollanda’da yaşam ve Hollanda aile birleşimi

Avrupa’nın sunmuş olduğu yüksek yaşam şartları ülkemiz vatandaşlarının dikkatini çekiyor. Avrupa ülkelerinden Hollanda da vatandaşlarına oldukça iyi şartlar sunmayı başarabilen ülkelerden bir tanesi olarak biliniyor. Ülkemizden birçok yetişkin Hollanda’da yaşam şartlarını araştırarak sunulan bu yüksek standartlardan faydalanmak istiyor. Hollanda’da bir yaşam kurabilmek için çalışma veya oturum izni almak gerekiyor. Bunun için Hollanda aile birleşimi başvurulan yöntemlerden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Hollanda’da yaşamak isteyen Türk vatandaşları Hollanda aile birleşimi başvurusu yaparak oturum izni alma veya vatandaş olma hakkı elde ediyor. Ancak bunun için ülke tarafından koyulan belli bazı şartlar bulunuyor.2021 yılı itibariyle zorunlu bir hale getirilen Hollanda uyum sınavı bu şartlar arasında aşılması gereken en zor süreçlerden birisi olarak bireylerin karşısına çıkıyor.

Hollanda uyum sınavı nedir

Hollanda’da yaşam ve Hollanda aile birleşimi
Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda uyum sınavı 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren Hollanda’da çalışmak veya oturum izni almak isteyen Türk vatandaşları için zorunlu tutulan bir dil sınavıdır. Türk vatandaşlarının Hollanda’daki yaşama ayak uydurabilmeleri için Ülkenin resmi dili olan Felemenkçeyi yeterli düzeyde bilmeleri talep ediliyor. Ve bu düzeyi tespit edebilmek için Hollanda’ya giriş aşamasında her bir vatandaş Hollanda uyum sınavına tabi tutuluyor. 

Hollanda uyum sınavı Hollanda aile birleşimi ya da diğer farklı nedenler ile Hollanda’ya yerleşmek isteyen Türk vatandaşları için Türkiye’deki Hollanda temsilciliklerinde düzenleniyor. Bu sınavda yeterli puanı alabilmek için Türk vatandaşlarının Hollandaca kursu desteği alması gerekiyor. Hollandaca kursunun ardından dil ve kültürel konularda yeterli etkinliğe ulaşan Türk vatandaşları girecekleri sınavlarda yeterli puan elde ederek oturum izni almaya hak kazanıyor. Hollanda uyum sınavını geçemeyenler Hollanda’da yaşama hakkını kaybediyor.

İstanbul Felemenkçe kursu

Hollanda’da yaşam ve Hollanda aile birleşimi

İstanbul Felemenkçe kursu Hollanda uyum sınavına girmek için hazırlanan vatandaşların başvurmuş olduğu bir destektir. Hollanda aile birleşimi nedeniyle Hollanda vatandaşı olmak veya burada oturum izni almak isteyen tüm Türk vatandaşları iyi bir eğitim kurumundan Felemenkçe kursu olarak bu süreç için gerekli aşamaları tamamlıyor. İstanbul Felemenkçe kursu Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları merkezinde düzenleniyor.  Uzman eğitmenler tarafından verilen genel Felemenkçe kursu sayesinde en hızlı şekilde bu dili öğrenmeniz sağlanıyor.

Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları bünyesinde verilen İstanbul Felemenkçe kursu ile sizlere garantili bir eğitim hakkı sunuluyor. Oldukça köklü bir geçmişe sahip olan bu kuru kendine özgü eğitim yöntemleri ile her geçen gün başarıya ulaşan eğitimlere imza atıyor. Sürekli olarak kendisini yenileyen ve her zaman çağdaş bir eğitim kuruluşu olarak bilinen Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Felemenkçe kursu için %100 öğrenme garantisi sağlıyor. 

Genel Felemenkçe kursu

Genel Felemenkçe kursu Hollanda aile birleşimi kapsamında Hollanda’da yaşamak isteyen Türk vatandaşları için düzenlenmektedir. Aynı zamanda iş dünyasında Hollanda ile ülkemiz arasında yaşanan ticari faaliyetlerin yönetilebilmesi için İngilizce ile birlikte Felemenkçe dil bilgisi gerekmektedir.  Hollanda ile ticari faaliyetlerin yürütülebilmesi için yeterli düzeyde Felemenkçe bilgisine sahip olabilmek için genel Felemenkçe kursu deste sunulmaktadır. 

Ne tür bir nedene bağlı olursa olsun genel Felemenkçe kursu almak istediğinizde Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları bu alanda başvurabileceğiniz en etkin eğitim Kurumları olarak nitelendirilmektedir.  Uzman bir eğitim kadrosunun görev aldığı kurs merkezinde en yenilikçi eğitim materyalleri ile birlikte eksiksiz bir eğitim süreci sizleri beklemektedir. Maksimum 13 kişiden oluşan eğitim sınıflarında genel Felemenkçe eğitimi için sizlere sunulan avantajlardan faydalanabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.