Hosteslik İçin İngilizceni Önemi

Herkes kazançları yüksek olan mesleklere daha çok ilgi duymaktadır. Fakat bu meslekleri yapmanın da bazı şartları bulunmaktadır. Hosteslik de son dönemde en çok merak edilen ve yapılmak istenen meslekler arasındadır. Bu mesleği yapmak isteyenlerin, mesleğin yeterliliklerini yerine getirmesi gerekmektedir. Hosteslik için İngilizcenin önemi çok büyüktür. Bu mesleği icra etmek isteyenler ilgili kurumlardan İngilizce eğitimi almalıdır.

Sonrasında bu mesleği yapmaya başlayabilmektedir. Kurumumuz sizlere İngilizce eğitimi vermek adına profesyonel hizmet sunmaktadır. Kısa sürede İngilizce öğrenmenizi sağlayarak hosteslik yapmaya başlamanızı sağlayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken kurumumuzla irtibata geçmektir. Daha sonra gerekli olan eğitimler isteğinize göre verilmektedir.

Hosteslik Mesleğinde Karşılaşılabilecek Zorluklar

Her mesleğin kendine göre bazı zorlukları bulunmaktadır. Hosteslik mesleğiyle uğraşan kişilerde bazı zorluklara rastlayabilmektedir.

 • Bu zorluklar şu şekilde sıralanmaktadır;
 • Hosteslerin çalışma saatleri çok net değildir. Bir anda uçuş planı değiştirilirse, bütün planlar alt üst olabilmektedir.
 • Sürekli olarak yolcularla ilgilenilmesi gerekmektedir. Bu da iletişimin önemi yeniden vurgu yapmaktadır.
 • Hosteslik işiyle uğraşan kişiler çok farklı kişilerle karşılaşmaktadırlar. Bu kişiler farklı dillerde konuşabilmektedir. Onlarla anlaşabilmek için mutlaka ortak bir dil olan İngilizce öğrenilmelidir. Böylece sorunlar anlaşılarak, çözümler geliştirilebilmektedir.
 • Sizde İngilizcenizin zayıf olduğunu düşünüyorsanız profesyonel eğitimlerimizden faydalanabilirsiniz. Profesyonel ekibimizin vermiş olduğu eğitimler sayesinde kısa sürede İngilizceyi öğrenebilirsiniz. Kalabalık sınıflarda anlama sorunu yaşayanlar için birebir derslerde mevcuttur. Bunlardan faydalanarak sizde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.
Hosteslik İçin İngilizceni Önemi
Hosteslik İçin İngilizceni Önemi

Hostes Olmak İçin Gerekli Şartlar

Hostes olmak isteyen kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Şartlar çok da zorlayabilecek nitelikte değildir.

 • Hostes olmak isteyen kişilerde aranan şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;
 • En az lise mezunu olmak
 • 18 ve 30 yaş arasında olmak
 • Boy ve kilo şartlarını taşımak
 • Sağlık açısından uçuşa engel olmayan nedenleri olmak
 • Fransızca, Almanca ya da İngilizce dillerinden birisine orta düzeyde hakim olmak. Bu şartları yerine getirenler rahatlıkla hostes olabilmektedir. Bu zevkli mesleği yapabilmek için iletişim çok önemlidir. Çünkü zaman zaman insanlarla iletişim kurulması gerekmektedir. İngilizce çoğunluk tarafından kabul görmüş bir dildir. Ortak olarak kullanılmaktadır. Sizde firmamızdan İngilizce eğitimi alarak, insanlarla iletişiminizi kontrol altına alabilirsiniz.

Hosteslerin Görevleri Nelerdir?

Hosteslik mesleğini yapan kişilerin bazı görevleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu görevler yolcular ve uçaklarla alakalıdır. Hostesler, yolcular uçağa gelmeden önce uçağın düzen ve temizliğini sağlamalıdır. Uçuş öncesi talimatlara uygun davranmaları gerekmektedir. Uçuş esnasında oluşabilecek sorunları, yolculara anlatmaları gerekmektedir.

Yolculara ikram edilecek olan, ikramlıkların dağıtılmasından ve sayılmasından sorumludurlar. Yolculara iyi bir yolculuk geçirmelerini dilemeleri gerekmektedir. Yolcular oturacakları koltuklara yönlendirerek yardımcı olmalıdır. Hostes olabilecek kişilerin mutlaka bu görevleri yerine getirmesi gerekmektedir. Doğru bir iletişim ve vücut dili, hostesler için çok önemlidir.

Hostesler Ne Kadar Maaş Almaktadır?

Hosteslerin yan hakları ve maaşları, çoğu kişiyi bu mesleğe yönlendirmektedir. Fakat bu meslek çok fazla sabır istemektedir. Sabırsız ve stres yönetimi olmayan kişiler, bu işte başarılı olamayabilir. Özellikle THY hostesliği maaşları çok güzel miktarlardadır. Bu miktarlarda çalışmak isteyen kişiler, hosteslik niteliklerini yerine getirmeye çalışmaktadır.

Yabancı dillere hakim ve işini iyi yapan hostesler, bu işten güzel kazançlar sağlayabilmektedir. Bu meslek sayesinde çok fazla yer de görülebilmektedir. Seyahat etmeyi seven kişilerde bu mesleğe yönelmektedir. Dil eğitimi eksik olan kişiler bu açığını, alanında uzman kurslarda giderebilmektedir. Sizde kaliteli İngilizce eğitimlerimizle, başarılı bir hostes olabilirsiniz. Geliştirmiş olduğunuz diliniz sayesinde güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.