İngiliz Kültür Kursu Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Bir İngilizce dil kursu ortalama olarak 6 – 12 ay arasında tamamlanmaktadır. İngiliz kültürde ise durum aynı şekilde paralellik göstermektedir. İngilizce dil seviyelerine göre başlangıç seviyesindeki bir öğrenci A1 seviyesinden başlayarak en son C2 seviyesi ile kursu bitirir. Bu süre öğrencinin azmine göre değişkenlik gösterebilir.

Öğrenci başarılı ve dersi devamlı takip eden biriyse kur atlama şansı olabilir. Bu sayede öğrenme süresi hızlanır. Bununla birlikte orta seviye İngilizce dil bilgisi olan bir öğrencinin de başlangıç seviyesinden başlamasına gerek yoktur. B1 seviyesinden başladığında yaklaşık olarak 5 ay içerinde tüm kurları bitirebilir.

Böylece İngiliz kültür kursu ne kadar sürede tamamlanır sorusunun cevabı öğrenciye göre değişebilir. Fakat tüm bu bilgilerin yanında bilinmesi gerek bir gerçek vardır ki o da devamlılığın önemli olduğu veya önemli sayılmadığı zamanlardır.

Örneğin birçok öğrenci dil kursuna başladıktan sonra B1 veya B2 seviyesinde kursu bırakıyor. Bu aşamadan sonra öğrenciler genellikle tek başına çalışarak dilini geliştirebiliyor. Bu geliştirme yeteneği sadece yazma ve okuma becerisi konusundadır. Dinleme ve konuşma becerisi hep eksik kalmaktadır.

İngiliz Kültür Dil Okulu Fiyatları 

Dönem dönem indirim ve kampanyalarıyla gündeme gelen İngiliz kültür, diğer kurs fiyatlarıyla paralellik göstermektedir. Bilinen ve çok sık tercih edilen bir dil kursu olmasına rağmen fiyatları sanıldığı kadar yüksek değildir. Bununla birlikte kursun konumu da fiyat konusunda değişim yarabilir. Örneğin dil kursu sayısının az olduğu ufak bir şehirde İngiliz kültür dil kursu fiyatları yüksek olabilirken, metropol şehirlerinde fiyatlandırmalar daha uygun olabilmektedir. Aynı zamanda alınan İngilizce eğitim alanına göre de değişebilir. Örneğin yurtdışı sınavları için hazırlık İngilizce kursları ile genel İngilizce kurs fiyatları aynı değildir.

Neden İngiliz Kültür Dil Okuluna Gidilmeli?

İngiliz kültür dil okulları tanınan ve eski bir dil okuludur. Tercih sebeplerini sıralayacak olursak;

 • Öncelikli olarak uzun yıllardır varlığını sürdürüyor oluşu, birçok şubesinin farklı şehirlere konumlanması öğrenciler açısından tercih sebebi olmuştur.
 • İngiliz İngilizcesi öğrenmek isteyen öğrencilerin yoğunluklu olarak bu kursta toplanması da etkili bir sebeptir.
 • Birçok açıdan İngiliz kültür dil okulları ile ilgili olumlu yorumun olması da dikkat çekmektedir. Kursun öğrencilere sunduğu imkanların başında, yurtdışı eğitim danışmanlığı, yurtdışında eğitim görme konusunda yardımcı olması gelmektedir. Öğrencilerin bir kısmı bu kursa eğitim gördükten sonra yurtdışına gidebilmiştir. Bu şekilde örnekleri fazlasıyla mevcut olan İngiliz kültür dil kursunun tercih edilme sebepleri açıkça ortadadır.
 • Eğitim alanlarında kullanılan materyallerin teknolojiye uygun ve öğrencinin ilgisini çekecek nitelikte olması.
 • Bünyesinde birçok yabancı öğretmene yer vermesi, dilin konuşulması ve dinlenilmesi açısından önemlidir.
 • Birçok şubesinin olması, rahat ve ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Uzun zamandır tanınan ve bilinen bir dil okulunun ufak şehirler de şube açması dikkat çekerek, tercih sebebi olmuştur.

Bunların dışında İngiliz kültür dil okulları yabancı dil öğretiminde İngiliz eğitim sistemini model almasıyla da önemli bir konuma sahip olmuştur.

İngiliz Kültür Dil Okullarında Ki İngilizce Alanları

Her dil kursunda olmayan İngilizce alanları denilen konu, tahmin edildiği üzere Genel İngilizce, Kurumsal İngilizce, Sınav İngilizcesi ve Online İngilizcedir. Bu bölümlerin olması öğrencinin dili öğrenme sebebini de beraberinde göstermektedir. Genel İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencinin kurumsal İngilizce kursu alması anlamsızdır. Ve kurs bir anlamda bu karmaşıklığın önüne geçmektedir.

İngiliz Kültür Dil Okulu Şubeleri

İngiliz kültür dil okulları Türkiye’nin neredeyse her yerinde en az bir şubesine sahiptir. 81 ilin hepsinde olmasa da büyük şehir belediyelerinin de hepsinde var olup, diğer küçük illerde de bir şubeye sahiptir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.