İngilizce Kursunda 1 Kur Kaç Ay Sürer?

İngilizce öğrenmek isteyenler İngilizce kursunda 1 kur kaç ay sürer? Sorusunu soruyor. İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı artıyor. Gelişen dünya ile birlikte İngilizce bilmeyenler geri planda kalıyor.

İngilizce Seviyeleri

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi pek çok şeyi kolaylaştırıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte dil öğrenme daha kolay hale geliyor. Dil öğrenmeyi kolaylaştıran uygulamalar insanlara yardımcı oluyor. Ancak bu uygulamaları kullanmadan önce İngilizce seviyelerini bilmek gerekiyor. İngilizce seviyeleri 3 gruptan oluşuyor. Bu seviyeleri bilmek dil öğrenmede yardımcı olabiliyor.

İngilizce seviyeleri şu şekilde:

 • Başlangıç seviyesi
 • Orta derece
 • İleri seviye

İngilizce seviyelerini bilmenin pek çok faydası bulunuyor.

İngilizce Kursları

İngilizceyi pek çok kişi öğrenmek istiyor. Ancak öğrenmek isteyenlerin çoğu yeterli derecede emek vermiyor. Uzmanlar, İngilizce öğrenmek isteyenlere kursa gitmeyi tavsiye ediyor. Kursa gitmeden önce boş vakit yaratmak gerekiyor.

İngilizce kursları günden güne artıyor. Gençler bu kurslara talep gösteriyor. Ancak her il ve ilçede İngilizce kursu bulunmuyor. İngilizce kursuna gitmek isteyenlerin araştırma yapması gerekiyor. Ülkemizdeki İngilizce kurslarında donanımlı öğretmenler ders veriyor.

İngilizce Kaç Ayda Öğrenilir?

Özellikle eğitim, evlilik gibi sebeplerden dolayı yurt dışına çıkmak isteyenler İngilizce öğreniyor. İngilizce öğrenme süresi kişiden kişiye değişiyor. Bazı kişiler evde İngilizce öğrenmeye çalışıyor. Bazı kişiler ise uzman yardımı ile İngilizce öğrenmeye çalışıyor.

Uzman kişilerden alınan yardımla İngilizce öğrenme süresi kısaltılıyor. Genel olarak 1-3 ay içerisinde başlangıç seviyesinde İngilizce konuşulabiliyor.

Ana dili gibi İngilizce konuşmak isteyenler kurslardan yardım alabiliyor. Kurslarda verilen eğitim ana dili gibi konuşmaya yetmeyebiliyor.

İngilizcede Kaç Kur Var?

Genel İngilizce kursları genelde 11 kurdan oluşuyor. Öğrencilere ilk olarak başlangıç düzeyinde kurlar öğretiliyor. Başlangıç seviyesinde başarılı olabilenler seviye atlıyor. Kurlar, değişen duruma göre çevrimiçi veya yüz yüze gösteriliyor.

İngilizce kurslarında verilen derslerin süresi genelde 40 dakika oluyor. Değişen eğitime göre ders saatleri de farklılık gösterebiliyor. Öğrencilerin kurlarını belirlemek için derslere başlamadan önce değerlendirme sınavı yapılıyor.

Kurslarda 1 Kur Ne Kadar Sürüyor?

Kurslarda ilk başta temel İngilizce eğitimi veriliyor. Bu eğitim olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Temel İngilizce eğitimi olmadan diğer seviyelere geçilemiyor. 1 kurda 60 ders bulunuyor. Genel olarak 1 kurun bitmesi 10 hafta sürüyor.

Dersler haftada 60 saat olarak belirleniyor. Bazı kurslar, bu süreyi uzatabiliyor. Öğrenciler her kurda ara sınav ve final sınavına giriyor. Başarılı olanlar öteki kura geçiyor.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.