İngilizce Seviyenize Göre Eğitim

Günümüzde İngilizce seviyesine göre eğitim veren kurumlar yaygınlaşmaya başladı. Her alanda İngilizce kullanımı artarak devam ediyor. Bu yüzdendir ki insanların daha rahat İngilizce öğrenmesi için devlet destekli ve özel olarak İngilizce kursları açılıyor. Bu kurslara gelenlerin ise belli temeller üzerine kategorize edilip eğitimlerine devam ediliyor.

Gelişen dünya ekonomisinde İngilizce her alanda kullanılmaya başlandı. Artık işverenler yabancı dil bilen elemanları kendi bünyesinde çalıştırmaya başladı. Bunu farkına varan insanlar ise yabancı dil öğrenmeye daha çok ihtiyaç duyarlar.

Günümüzde özellikle birçok şirket yabancı dil bilen elemanları çalıştırarak yurt dışına açılmayı planlıyor. Şirketlerde işe başlamak için hazırlanan komisyonlarda İngilizce seviyeniz ölçülür. İngilizce seviyenize bakarak hangi aşamada eğitimi almanız gerektiğini detaylarda yer verildi.

İngilizce Seviyenize Göre Eğitim
İngilizce Seviyenize Göre Eğitim

İngilizce Seviyesi Nedir?

Küreselleşen dünyada insanlar birbiriyle etkileşim içinde oldukları için yabancı dil öğrenme gerekliliğini ortaya çıktı. Yabancı dil olarak İngilizce evrensel dil kabul edildiği için daha çok öğrenilmesi gerekir. Yabancı dil eğitiminde seviyeniz baz alınarak özel program hazırlanır. Böylelikle size uygun programlar kullanılarak istenilen seviyeye ulaşılır.

Eğer İngilizce seviyeniz yeterli düzeyde değilse uzman desteğine başvurabilirsiniz. Her dilde olduğu gibi bu İngilizce dilini öğrenmek için seviyesel olarak modüller hazırlanır. Bu modüller sayesinde kısım kısım seviye atlayarak gelişme sağlanır.

Yabancı dil öğreniminde seviye tespiti çok önemlidir. Kendi seviyenizi öğrenmek için düzenlenen seviye tespit sınavına katılmanız gerekir. Aksi halde İngilizce öğreniminde karışıklık yaşanabilir.

İngilizce Seviyesi ve Sınavlar

Yabancı dil öğrenmek çağı gereklerinden biri haline geldi. Her alanda ihtiyaç duyulan yabancı dili ana dil gibi kullanmak gerekiyor. Yabancı dil öğreniminde öncelikli olarak seviyeniz ölçülmesi gerekir. İngilizce seviye tespit sınavları uygulanarak sizin hangi aşamada eğitim alacağınız belirleniyor. Böylelikle sınıf ortamında aynı düzeyde kişiler olduğu için eğitim sağlıklı şekilde gerçekleşir

İngilizce seviyesine göre eğitim başlangıç ve ileri seviye eğitimleri bulunuyor. Başlangıç seviyesine A1 eğitimi deniliyor. Kendinize yazılı, sözlü ve okuma alanlarında sınavlar yaparak gelişim durumunuzu öğrenirsiniz.

Bu sınavlara katılarak resmi olarak diğer aşamaya geçişiniz sağlanır. Dünya dili olarak kabul edilen İngilizce dilini öğrendiğiniz zaman diğer yabancı dillerin öğrenme kalıbını da çözmüş olursunuz.

İngilizce Seviyesine Göre Kolay Öğreneceğiniz Diller

İngilizce tüm dünyada ortak kabul edilen diller arasında yerini aldı. Bu yüzden büyük şirketler Dünyaya açılırken İngilizce bilen elemanların bünyesinde çalışmasını isterler. Özellikle İngilizce dilini öğrenmek için kurslar ve özel eğitim kurumları açılmaya başlandı.

İngilizcenin belli konuşma ve anlama seviyesine ulaştığınız zaman diğer yabancı dillerin öğrenimine başlayabilirsiniz. Çünkü İngilizce dilini öğrenme aşamalarıyla diğer yabancı dillerin öğrenme aşamaları birbirine benziyor.

İngilizce dilini öğrenenlerin kolayca öğrenebileceği diğer yabancı diller:

 • Almanca
 • Fransızca
 • İspanyolca
 • İtalyanca
 • Portekizce

Bu dillerin öğrenme taslağı ve seviyeleri İngilizce öğrenme seviyeleriyle aynı olduğu için rahatlıkla seviyeleri aşabilirsiniz.

İngilizce Seviyenizin Dil Eğitimi Üzerindeki Etkisi

Yabancı dil öğrenim süreçleri kişiden kişiye göre değişir. Bu süreçlerin farklı olarak devam etmesinin en büyük nedeni İngilizce seviyelerine göre eğitim verilmesidir. Öncelikle İngilizce eğitimi almak istiyorsanız seviye tespit sınavlarına katılmanız gerekir. Böylelikle İngilizce eğitimi sizin için daha yararlı hale gelir. Aksi halde seviyenize uygun olmayan dil eğitimiyle zamanınız boşa geçer.

İngilizce dilinin yanında başka yabancı dil öğrenmek istiyorsanız İngilizcede sözlü, yazma, konuşma gibi etkinliklerinde belli aşamaya ulaşmanız gerekir. Öğreneceğiniz dilin aynı dil ailesinden olması da sizin seviyenizde daha da ileri gitmesini sağlar. Uzman kadro ve eğitmenlerle sizin İngilizce seviyesine göre eğitim almanız sağlanır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.