İngilizce Yeterliliğinizi TOEFL İle Kanıtlayın

İngilizce yeterliliği, Amerika’daki Eğitim Kurumları ve dünyanın diğer yerlerindeki Amerikan menşeli okullar tarafından TOEFL sınavı ile tespit edilir. Akademik birimler dışında, İngilizce yeterliliği aynı sınav sonucuna bakılarak Kurumsal firmalar tarafından da kabul edilebilir. Dünyanın hemen her yerinde geçerli bir sınav olması nedeniyle, uluslararası standartlarda İngilizce bilgisini kanıtlamak isteyen herkesin bu sınava katılabilmesi mümkündür. Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de TOEFL birçok akademik birim ve kurumsal firma tarafından kabul edilen bir sınavdır. Elbette bu denli nitelikli bir sınavda başarılı olabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilgisi gereklidir. Bunun için İngilizce eğitimi almak; mümkünse TOEFL Kursu ismi ile özel olarak sunulan eğitimlere katılmak doğru olacaktır.

TOEFL İleri Seviye Yetilerinizi Test Eder

TOEFL sınavı üst düzey değerlendirme yöntemleri ile sınava girenlerin konuşma, dinleme, yazma ve okuma alanlarında yabancı dil seviyesini ölçen ve test eden, uluslar arası geçerliliği olan bir sınavdır. Yaklaşık olarak 130 ülke ve dünya çapında çok fazla kurum ve kuruluşta tanınan TOEFL sınavından alınan yüksek bir puan kişinin yabancı dil seviyesinin çok iyi olduğunun kanıtı olmaktadır. 120 puan üzerinden değerlendirilen sınav özellikle de yurtdışında okumak ya da yüksek lisans yapmak isteyenlerin iyi bir puan alarak İngilizce yeterliliğini kanıtladığı bir sınavdır. TOEFL sınavında başarılı olan bir kişinin İngilizce konuşma, okuduğunu ve dinlediğini anlama ve yazma alanlarında yeterli olduğu kabul edilerek pek çok iş yeri ve kuruluş tarafından ayrıcalıklı olarak işe alınmaktadır. 

Oldukça kapsamlı ve detaylı bir şekilde dil yeterliliğini ölçmesi ile zor bir sınav olarak bilinen TOEFL sınavı, kesinlikle iyi bir İngilizce alt yapısı gerektirmektedir. Temel bilgi düzeyinin üzerinde, akademik seviyede bilgi sınaması yapan sınavda başarı elde edebilmek için genel İngilizce eğitimlerinin advanced seviyesinde yer almak gerekir. Bu seviyede olmayan öğrenciler, ayrıca temel eğitim sınamalarına tabi tutulur ki, akademik düzeyde İngilizce hakimiyeti ancak bu şekilde mümkün olabilmektedir. 

İngiliz Kültür İngilizce eğitimi klasmanları içerisinde yer alan TOEFL Kursu; kurumumuzun kaliteli fiziksel ortamında, deneyimli ve donanımlı öğretmenler tarafından verilir. Sınavda başarı göstermek İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak için, hemen eğitimleri katılabilir, uluslararası geçerliliği bulunan bir belge ile akademik ve mesleki olarak öyle çıkabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.