İngilizcenin Önemi ve Hayattaki Yeri

Dünyada en geçerli dillerin başında gelen İngilizce tüm yaşam alanlarımızda karşımıza çıkıyor. İyi bir iş, iyi bir eğitim ve etkin bir sosyal yaşam için iyi düzeyde İngilizce bilmek gerekiyor. Bunu sağlamak için bireyler çok erken yaşlarda İngilizce eğitimine başlıyor. Ve bir kez teorik olarak alınmış olan İngilizce eğitimi tüm yaşam boyunca pratik yaparak geliştirilmeye çalışılıyor.

Dünyada her beş kişiden birinin İngilizce bildiği, en iyi eğitim kurumlarında eğitimlerin İngilizce verildiği, en iyi şirketlerde kariyer yapabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilgisi gerektiği düşünülürse İngilizcenin önemi anlaşılıyor. 

Çocuklar İçin İngilizcenin Önemi

İngilizce eğitimi için en ideal yaşların çocukluk dönemleri olduğu biliniyor. Artık bilimsel olarak ta kanıtlanmış olan bu durum birçok ebeveyn için oldukça önemlidir. Çocuklarınızın ileriki dönemlerde hayata hep bir adım ileride başlamaları için onların küçük yaşlarda İngilizce eğitimlerini almış olmaları gerekiyor. Böylece her alanda daha başarılı ve daha etkin bir performansa sahip olduklarını sizlerde göreceksiniz. 

Henüz okul çağında olmayan çocukların bu dönemlerde almış oldukları her tür bilgi ömür boyu onların hafızasında kalmaktadır. Bu nedenle altı yaşına kadar çocuklara verilecek olan İngilizce eğitimlerin önemi çok büyüktür. Bu dönemde öğrenmiş oldukları dil bilgisini ömür boyunca unutmayacaklardır.

İlköğretim çağında olan çocukların okuma ve yazma ile birlikte İngilizce öğrenmeleri çok önemlidir. Bu dönemde onlara İngilizce eğitimlerini eğlenceli ve keyifli bir şekilde vermek onların tüm hayatları boyunca İngilizceye karşı bir ilgi ve sempati duymalarını sağlayacaktır. 

İş Yaşamında İngilizcenin Önemi

Artık dünyada tüm işler evrensel bir hal aldı. Teknoloji ve internetin gelişimi ile birlikte ulusla olarak yapılan işlerin birçoğu artık uluslararası olarak yapılmaktadır. Ve bu iş döngüsü içerisinde kullanılan en geçerli dil olarak İngilizce tercih edilmektedir.

Yerli veya yabancı bir şirkette kariyer hedefiniz varsa bunun için etkin ve iyi düzeyde bir İngilizce bilgisine sahip olmalısınız. İngilizce bilmeyen bir kişinin düzenli olarak yükselmesi söz konusu değildir. Yine kamu kurumlarında üst düzeylerde görev alabilmek istiyorsanız bunun için iyi düzeyde bir İngilizce bilgisi şartı bulunmaktadır. Birçok işe alımda ve yapılan atamalarda sunulan şartnamelerin en önemli maddesi İngilizce bilgisidir.

Akademik Alanda İngilizcenin Önemi

Akademik dünya en prestijli olan iş gruplarından birisidir. Bugün her üniversitede ve her bölümde akademik olarak bir unvana sahip olan kişiler, o alanda en deneyimli ve en derin bilgisi olan kişilerdir. Bu kişiler aynı zamanda İngilizce dil konusunda ileri düzeyde bir bilgiye sahiptir. Eğer akademik alanda hedefleriniz varsa, bu yolda ilerleyebilmek için devletin açmış olduğu İngilizce yeterlilik sınavlarından gerekli puanları alıyor olmalısınız. Aksi halde, diğer alanlarda ne kadar yeterli olursanız olun, bir unvan alma şansınız olmayacaktır.    

Sosyal Yaşamda İngilizcenin Önemi

İngilizce biliyor olmak kültür ve düzey açısından sizler için önemli bir prestijdir. Gündelik yaşamınızda dahi birçok farklı alanda İngilizceye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çünkü artık yaşamış olduğumuz dünya evrensel bir dünyadır. Ve sosyal yaşantınızın içinde dahi birçok farklı alanda karşınıza İngilizcenin var olduğu birçok durum çıkabilmektedir.

Örneğin yoğun olarak internet kullanan biriyseniz internet kullanımında en geçerli dilin İngilizce olduğunu da mutlaka biliyorsunuzdur. En önemli siteler, araştırma yapabileceğiniz ya da keyif alabileceğiniz en etkin platformlar hep İngilizce olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine herkesin dilinde olan ve tüm dünyayı etkisi altına alan en keyifli şarkılar İngilizcedir. Ya da ses getiren en önemli edebiyat eserleri İngilizce olarak yazılmaktadır. Daha gösterime girmeden milyonları peşinden sürükleyen en iyi filmler hep İngilizce olarak çekilmektedir. 

Sizlerde etkin ve hareketli bir sosyal yaşantıya sahipseniz, dünyayı gezmeyi, yeni yerleri keşfetmeyi, okuyup araştırmayı ve eğlenmeyi çok seviyorsanız bunun için İngilizce hayatınızda çok önemli bir yere sahip olacak demektir.   Bu yekinliği kazanmak için Avcılar İngilizce Kursu olan İngiliz Kültür Dil Okulu’muzu ziyaret edebilir ve gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.