İş İngilizcesi Nedir?

İş İngilizcesi basit bir ifadeyle, iş yapanların sohbet ettikleri dildir. Resmi olmayan kişinin yerine resminiz, normal yerine profesyoneliniz ve birçoğu için eskiden bir telefon sesi olarak adlandırdığımız şeyi takıyor, ancak şimdi Skype’ta da aynı derecede etkili bir şekilde taşınıyor (diğer iletişim yöntemleri mevcuttur).

İş İngilizcesi, birçok sektörden kelime dağarcığını kapsayan bir terimdir ve öğrenmenin arkasındaki teori, İş İngilizcesi konuşmaya başladıktan sonra, meslektaşlarınıza daha güvenli bir şekilde sunum yapabilir, e-postalar, raporlar ve mektuplar yazabileceğiniz, büyük olasılıkla size bir bonustan daha fazla bir son vuruş kazandıracak ve muhtemelen en önemlisi, bir sonraki takım brifinginize katılmanıza izin verecektir.

İş İngilizcesinin Önemi

İngilizce sadece internetin değil, aynı zamanda dünya çapındaki iş ve ticaretin dili olduğundan, iş amaçlı dilde ustalaşmak neredeyse herkese ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İş İngilizcesini günlük varoluşunuzla çok az ilgisi olan bir şey olarak düşünseniz de, aslında dilin diğer herhangi bir biçimi kadar hayat değiştiren bir şey olabilir. Sonuçta, işlerimiz hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor. İş yoluyla tanıştığımız insanların sadece tanıdık olmaları gerekmez – iyi arkadaş olabilirler. Ağ oluşturma, sadece kariyerinizi ilerletmek için “doğru kişilerle” tanışmaktan ibaret değildir, aynı zamanda sizinle aynı alanda olan ve ilgi alanlarınızı paylaşan insanlarla değerli bağlantılar kurmakla da ilgilidir.

 • İş için İngilizce öğrenmek, başkaları tarafından fark edilmenizi ve anlaşılmanızı sağlayacaktır.
 • Kurumsal merdiveni tırmanmanıza yardımcı olacak, bununla birlikte kendinizi en iyi şekilde ifade etmenize de yardımcı olacaktır.
 • Kendi başınıza bir lider olmanıza yardımcı olacak ve tüm çabalarınızda sizi destekleyecek türden insanları çekecektir.

Kısacası, iş ingilizcesi nedir? İş İngilizcesi sadece bir dil değil, başarı için bir yaşam becerisidir.

İş İngilizcesine Bakmanın Yolları

İş İngilizcesi, insanların her gün kullandığı normal İngilizceden nasıl farklıdır? Onu öğrenmek neden bu kadar önemli? Ve gerçekten bu kadar önemliyse, o zaman tam olarak nasıl öğreniyorsunuz?

Uluslararası Alanda Kullanılan İş Dili

İş İngilizcesi, belirli bir amacı olan bir İngilizce türüdür. Resmi veya iş ortamında kullanılan İngilizce markasıdır. Patronunuzla, iş arkadaşlarınızla veya diğer profesyonellerle verimli ve net bir iletişim amacı vardır. Uluslararası işyerinin dilidir. Bu, bir kez ustalaştığınızda, onu dünyanın herhangi bir yerindeki diğer herhangi bir profesyonelle iletişim kurmak için kullanabileceğiniz anlamına gelir. Sizi diğer herkese bağlar.

Örneğin, ABD merkezli olabilirsiniz ve müşteriniz Çin’den olabilir, ancak ortak iş İngilizcesi bilgisi, bir anlaşma yapmanıza ve pazarlık yapmanıza olanak tanır. Ancak, iş İngilizcesi bilmenin uluslararası iş yapmanın yalnızca bir parçası olduğunun farkında olmak önemlidir. Yabancı müşterilerle ne zaman ilgileniyorsanız, (istemeden bile olsa) saldırgan bir şey söylememek için her zaman kendinizi onların kültürleri hakkında eğitmeniz tavsiye edilir.

Farklı Türler İçeren Bir Dil Olması

İş İngilizcesi aslında işyeri iletişiminde kullanılan çeşitli dilleri kapsamak için kullanılan geniş bir terimdir. Örneğin, bir sunum sırasında kullandığın iş İngilizcesi, bir ağ kurma etkinliğinde yaptığın küçük sohbetlerden çok farklı olacaktır. “Sunum İngilizcesi” oldukça resmi ve kontrollüdür, oysa “ağ kurma İngilizcesi” bir eğlence unsuru içerir, ancak yine de nezaket kurallarına uyar. Bu, iş İngilizcesi gerektiren sunumlar gibi resmi durumlara hazırlanmak için araştırma yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Tökezlemeden veya unutmadan doğru kelimeleri kullanmaya ve amacınızı anlamaya hazır olmalısınız. Ancak ağ kurma durumlarında asıl amacınız hoş ve akılda kalıcı bir izlenim yaratmaktır. Bunun için vücut diliniz hakkında daha fazla düşünmek ve bir “Asansör Konuşması” hazırlatmak isteyebilirsiniz. Bu tür iş İngilizcesi türlerinin her ikisi de “resmidir”, ancak formalite düzeyi farklıdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.