İş İngilizcesinin Önemi Nedir?

İş İngilizcesi önemi nedir ve nerede işinize yarar gibi soruların cevabını ve daha fazlasını yazıda bulabilirisiniz. Profesyonel iş yaşamında bildiğiniz İngilizce sizin için yeterli olmayabilir. Bunun için Türkiye’de açılan kurslar ve özel eğitim kurumları artmaya başladı. İş İngilizcesini artırmak ve gerekli seviyeye ulaştırarak uluslararası toplantılarda rahatça kendinizi ifade edebilirsiniz.

Artık iş başvurusunda bulunurken özgeçmişte ilk olarak bakılan İngilizce bilgisi ve yeterlilik belgesidir. Gelişen dünya ekonomisi iletişimi artırmıştır. Bu iletişimi kolaylıkla yapabilmek için ortak dil olarak kabul edilen İngilizceyi kullanmak gerekir.

İngilizce öğrenirken amaçlarına göre değişik strateji ve yöntem kullanılır. İş İngilizcesi öğrenilmesi en zor olanı ve değişik terimlerin yer aldığı öğrenme alanıdır. İş İngilizcesi hakkında merak edilenler ve daha fazlasını detaylarıyla yazıda bulabilirsiniz.

İş İngilizcesi Eğitimi ile Neler Öğrenirsiniz?

Günümüzde şirketlerin ayakta durması ve ekonomisini artırmak için yurt dışına açılması gerekir. Bunun için çalışanlarını özellikle iş İngilizcesini akıcı kullananlardan seçer. İş dünyasının konuşma stilleri kendine has özellikleri barındırır. Bunları kullanarak daha akıcı konuşma gerçekleştirilir. Normal İngilizce bilmenin iş dünyasında özellikle yurtdışına açılan iş potansiyellerinde yeterli olmaz. Bunun için iş İngilizcesine hakim olmanız gerekir.

İş İngilizcesini etkin şekilde kullanacağınız alanlar:

 • Resmi yazışma dilini etkin şekilde kullanırsınız. Mektup, i-mail gibi yazıları kolaylıkla yazarsınız.
 • Cv hazırlamada, ön yazı ve biyografi yazı tekniklerini öğrenirsiniz.
 • Telefonla akıcı ve etkin konuşma stratejilerini öğrenirsiniz.
 • İngilizce iş terimlerini öğrenerek kullanım rahatlığına erişirsiniz.
 • İngilizce sözleşmeleri hazırlamak ve değerlendirmek.
İş İngilizcesinin Önemi Nedir?
İş İngilizcesinin Önemi Nedir?

Müşteri ilişkileri

 • Telefon ve yüz yüze iletişimi doğru şekilde kullanırsınız ve telaffuzunuz düzgün olur.
 • İngilizce kısaltmaları ve uluslararası iş etiğini kavrarsınız.
 • İş başvurusunda gerçekleşen mülakatlarda etkin iş İngilizcesi kullanırsınız.
 • İş İngilizcesi sayesinde daha resmi ve uluslararası statüdeki dile ulaşmış olursunuz.

İş İngilizcesiyle Kendinizi Bir Adım Öne Taşıyın

İş İngilizcesine sahip bireyler genel İngilizceye sahip bireylerden bir adım önde olur. Çünkü iş dünyasında yer terimlerin kullanım yerleri ve kullanım sıklığı sokaktaki genel İngilizce dilinde yer almaz. Bu sayesinde İş İngilizce size herhangi bir sunumda tonlama, jest, mimik, terimsel ve akıcı konuşma olarak her yönden ön plana çıkarır.

İş ortaklarınızla ve yurt dışından gelen misafirlerinizle özgüvenli konuşarak işlerinizi bağlamak için iş İngilizcesine ihtiyacınız vardır. Ekip ruhunu yakalamak ve adınızdan uzun zaman bahsettirmek için iş İngilizcesine gereksinim duyarsınız.

Kariyerinizin dönüm noktası olan iş sözleşmeleri ve toplantıları kolaylıkla atlatıp şirketinize maddi alanda artılar kazandırmak için iş İngilizcesini kullanmanız gerekir.

İş İngilizcesi ile Genel İngilizce Arasındaki Farklar Nelerdir?

İş İngilizcesi ile genel İngilizce arasında birçok fark vardır. Okulda ve kurslarda öğrenilen genel İngilizce iş dünyasında yetersiz kalır. Kimileri genel İngilizceyi anlayabiliyor kimileri ise konuşabiliyor ama iş İngilizcesi akıcı terimsel sözcükler içerdiği için daha üst düzey performans ister.

Genel İngilizce sokakta ve samimi ortamlarda konuşulabilirken iş İngilizcesinde ise mesleki terimler yer aldığı ortamlarda konuşulur. Patronla, müdürle, uluslararası iş toplantıları gibi üst düzey yerlerde resmiyetin karşı tarafa iletilmesi için iş İngilizcesi konuşulur. İş İngilizcesinin temelinde genel İngilizce yatar ama aynı üslup kullanılmaz.

İş İngilizcesi Kursu Kimler için Uygundur?

İş İngilizcesini etkin bir şekilde konuşmak için genel İngilizceyi bilmeniz gerekir. Eğer yeterli seviyede İngilizceniz yoksa kurslara ve özel eğitim kurumlarına başvurarak İngilizce öğrenimini tamamlamak gerekir. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayıp İngilizce kursu sertifikasına sahip olmalısınız.

Global iş dünyası yöneticileri, yurtdışında çalışmak isteyenler ve iş dünyasına atılacak öğrenciler için iş İngilizcesine sahip olması gerekir.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.