İyi Bir İngilizce Kursunda Olması Gerekenler

İngilizcenin nerede ise bir dünya dili haline gelmiş olması, herkesi bu dili öğrenmeye zorluyor. Özellikle yurt dışında eğitim almak isteyenlerle, iş başvurusu yapacak kişiler için birçok ülkede iyi bir İngilizce seviyesi müracaat şartı olarak belirleniyor. Bu nedenle de, İngilizce seviyesini yükseltmek için kursa gidilmesi gerekiyor. Birçok kişi internette iyi bir İngilizce kursunda olması gerekenler başlığında soru soruyorlar.

İngilizce Kursunun Faydaları Nelerdir?

İngilizce kursları, İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ya da İngilizce seviyelerini yükseltmek isteyenler için önemli katkılar sağlar. Bu kurslar sayesinde, hem İngilizce öğrenilirken hem de diğer kursiyerlerle konuşarak pratik yapılması da sağlanabiliyor. Ayrıca, kursun sağladığı yazılı ve görsel materyallerle de, İngilizce daha hızlı ve kolay olarak öğrenilebiliyor. Özellikle yeni başlayanlar ve ileri seviyede İngilizce öğrenmek için, mutlaka iyi bir İngilizce kursuna katılmak gerekiyor.

İngilizce Kursu Seçimi Neden Önemlidir?

İngilizce kursu seçimi, İngilizceyi kurallarına göre ve daha iyi öğrenmek için çok önemlidir. Birçok İngilizce kursu, sadece sertifika vermek için faaliyet gösteriyor. Kursu veren öğretmenlerin tecrübesi de, bu kursları tam anlamı ile vermeye yeterli olmuyor. Bu kursları bitirenler ise, gerekli olan seviye tespit testlerinden başarılı olamıyorlar.

Güvenilir ve sektörde marka haline gelmiş İngilizce kursları ise, çok iyi bir eğitimin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında geçerli olan sertifikalar da verebiliyorlar. Bu kurslardan mezun olan kişiler, iş veya eğitim başvuruları için ihtiyaç duydukları İngilizce seviyesine ulaşarak, başvuru şartı olan seviye tespit testlerini de başarabiliyorlar. Kısacası iyi bir İngilizce kursu, eğitim ve iş hayatına giriş veya kendini geliştirme için önemli imkanlar sağlıyor.

İngilizce Kursu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Birçok kişi İngilizce kursu seçerken, kursun fiyatını ön plana koyuyor. Bu nedenle de daha ucuz fiyatlı İngilizce kurslarını tercih ediyorlar. Bir İngilizce kursunun fiyatının düşük olması, öğretmenlerinin ücretlerinin düşük olması anlamına geliyor. Tecrübeli ve kaliteli İngilizce eğitmenleri ise, genellikle bu kurslarda çalışmıyorlar.

Ayrıca, bu kursların materyalleri de kalitesiz ve sınırlı olabiliyor. Bunların yanı sıra, çok daha kalabalık sınıflarda eğitim almak zorunda kalınabiliyor. Tüm bunlar ise eğitim kalitesinin düşük olmasına neden oluyor ve gerekli sınavlardaki başarı oranını da düşürüyor.

Bu nedenlerden dolayı, İngilizce kursu seçerken fiyattan önce şu hususlara dikkat edilmesi gerekiyor;

 • Kursun MEB onaylı ve yasal belgelerinin mevcut olup olmadığı
 • Kursun ne kadar süredir faaliyette olduğu
 • Eğitmenlerinin tecrübesi
 • Materyallerin çeşitliliği ve kalitesi
 • Sınıflardaki kursiyer sayısı
 • Eğitim metotları

Bunların yanı sıra, kursu bitirenlerin elde ettikleri başarılar ile kursun verdiği sertifikaların geçerliği de araştırmalıdır. Özellikle internet ortamındaki, söz konusu kursla ilgili yapılan yorumlar, bu konudaki incelemelere yardımcı olabilir.

İyi Bir İngilizce Kursunda Olması Gerekenler Nelerdir?

İyi bir İngilizce kursunun, olmazsa olmaz bazı özellikleri bulunmalıdır.

Bunlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • Tecrübeli ve ana dili İngilizce olan eğitmen kadrosu bulunmalı
 • Öğrenci sayısı minimum sayıda (mümkünse 7 ile 9 civarında kişi) olmalı
 • Sınıflardaki öğrencilerin seviyelerinin birbirine yakın olması
 • Güncel ve faydalı materyallerin kullanılıyor olması
 • Konuşma ve yazma kabiliyetlerini de geliştirmeli
 • Pratik yapma imkanı olmalı

Bazı İngilizce kursları, konuşma kulüpleri de oluşturuyorlar ve kurs haricinde ana dili İngilizce olan eğitmenler nezaretinde, kaliteli pratik yapma imkanı da tanınıyor.

İyi Bir İngilizce Kursunda hangi Dil Seviyeleri Olmalıdır?

İyi bir İngilizce kursunda, İngilizcenin bütün seviyeleri veriliyor olmalıdır. Böylece, derslere daha çok önem verip kendisini geliştiren kursiyerler, bir üst seviyeye geçebilmelidir. Tüm İngilizce seviyelerinin olması, hem üst seviyeye geçmek için kursiyerleri teşvik eder, hem de diğer seviyedeki kursiyerlerle pratik yapma imkanı sağlar.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.