Konuşarak İngilizce Öğren

İngilizce öğrenmek günümüzde herkesin isteğidir çünkü İngilizce bilmeden artık iş bulmak bile zor bir hale gelmiş durumdadır. Ülkeler birbirlerine teknoloji sebebiyle yaklaştıkça dünya üzerinde sıkça kullanılan dilleri bilmenin önemi sürekli olarak artmakta. Ortak olarak en yaygın konuşulan dilin de İngilizce olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu sebeplerden dolayı İngilizce öğrenmek istiyorsanız, İngilizceyi size öğretecek en önemli faktör pratiktir. Konuşarak pratik yaparak İngilizce Öğrenebilirsiniz.

Çocuklar dünyaya geldiğinde hep duyarak dili öğrenirler. Duyarak ve kendileri de o kelimeleri tekrarlayarak çünkü bir dil ancak duyarak ve konuşarak öğrenilir. Bu yüzden konuşarak İngilizce öğren, pratiklerle dil bilgini sürekli olarak geliştir ve ileri taşı. Bir süre sonra birçok kelimeye kulak aşinalığın oluşacaktır. Kelimelere yönelik kulak aşinalığınızın olması da İngilizce öğrenme sürecindeki en önemli aşamalardan bir tanesidir. Doğrudan kelimeleri ezberliyorsanız bu durumda o kelimeleri başkalarından duyduğunuz takdirde tanımayabilirsiniz. Kelimeleri tam anlamıyla tanıyabilmek için eğitiminizin içerisinde konuşmak da kesinlikle yer almalıdır.

Konuşarak İngilizce Öğren
Konuşarak İngilizce Öğren

Öğrenmenin Büyük Kısmı Duymak ve Konuşmaktan Geçer

Öğrenme sürecinde belirli yüzdeler bulunmaktadır. Bu yüzdelerin hepsine ağırlık verdiğiniz takdirde öğrenme süreciniz çok daha hızlanmaktadır. Bir öğrenme sürecinin ortaya çıkması için görselleri kullanabilirsiniz, kelimeleri duyabilir ve kendiniz sesli olarak tekrarlayabilirsiniz.

Bu üç süreç sizin hafızanızda o kelimelerin yer edinmesi sağlayacaktır. İngilizce öğrenmek isteyen birçok kişinin problemi kelime ezberleyememektir. İşte bu sorunun üstesinden geçmenin yolu da budur. Kelimeleri duyduğunuz ve kendiniz de telaffuz ettiğiniz takdirde onlar aklınızda daha iyi yer edinecektir.

İngilizce kelimeleri her duyduğunuz ve söylediğinizde yavaş yavaş hafızanızda yerini bulacaktır. Bir süre sonra o kelime söylendiğinde direkt olarak zihninizde o kelimenin karşılığı ortaya çıkacaktır. Uzun uzun kelime ezberleme çalışması yapmak yerine konuşarak İngilizce öğren.

Konuşarak İngilizce Öğrendiğinizde Dilin Günlük Kullanımına Hakim Olursunuz

Dillerin günlük kullanımları bulunmaktadır. Öğrendiğiniz her kelime günlük olarak o dilin içerisinde yer edinmeyebilir ve bazı değişik kalıplar yer alabilir. Bütün bunları görmeniz için İngilizce konuşmanız gerekmektedir. İngilizce konuştuğunuz takdirde o dil içerisinde yer edinen kalıpların hepsini görebilirsiniz.

Böylece o dili gerçekten konuşabilirsiniz çünkü normalde öğrendiğiniz dil ile günlük olarak sohbet etmek pek mümkün olmayabilir. Genellikle dil eğitiminde gramer ağırlıklı giden kişiler konuşmada, anlamada büyük sorunlar yaşamaktadır. İnsanları anlamakta sorun yaşıyorsanız, kelimeleri doğru anlayamıyorsanız en mantıklı hareket konuşarak İngilizce öğrenmektir.

Yaptığınız konuşma çalışmaları sonrasında artık kolaylıkla İngilizce dizileri, filmleri anlayabildiğinizi de fark edeceksiniz. Böylece artık filmler üzerinden bile pratik yapabileceksiniz. İlk başlarda filmleri, dizileri anlamanız zor olacaktır. Çalıştığınız halde şarkılarda, dizilerde geçen İngilizce kelimeleri anlayamıyorsanız korkmanıza gerek yok. Yeterince konuşma pratiği yapmadığınızdan dolayı bu durum kaynaklanır. Gerekli çalışmaları yaptığınız takdirde bu sorunun üstesinden kolayca geleceksiniz. Bu pratik de tabii ki İngilizce konuşma üzerine kurulu olmalı.

Konuşarak İngilizce Öğrenmenin Faydaları

İngilizceyi konuşarak öğrenmenin bazı önemli noktaları günlük kullanıma hakim olmak gibi olumlu konulardır. Bu olumlu konular yanında farklı avantajlara da sahip olabilirsiniz. Konuşarak İngilizce öğrendiğiniz takdirde İngilizce öğrenme hızınız oldukça yükselecektir.

Konuşarak İngilizce Öğrenmenin Avantajları

 • İngilizce öğrenirken aynı zamanda eğlenirsiniz.
 • Yeni bir dilde sohbet edebilmek sizin için heyecanlı olacaktır
 • İşitme yoluyla öğrendiğiniz yeni kelimeleri hafızanızda daha iyi tutacaksınız.
 • Öğrendiğiniz kelimeleri kullanmadığınız takdirde unutursunuz, öğrendiklerinizi unutmanız zorlaşacaktır.
 • Öğrendiğiniz dilde ilerlediğinizi fark edeceksiniz, çalıştığınız halde konuşamazsınız ilerlediğinizi göremezsiniz.

Bütün bu avantajlara konuşarak İngilizce öğrendiğiniz takdirde sahip olabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.