Kurumsal Standartlarda İngilizce Özel Ders

İngilizcenin özel ders kapsamında yürütülmesinin belirli avantajları vardır. Bunlar İngilizce öğrenimini çözüme kavuşturmak, iş standartlarında kişilere bilgi verebilmeyi amaçlamak, sınav psikolojisi, sınav taktikleri, soru okuma taktikleri gibi derslerin verilmesi ve kişilere ilerideki hayatlarında zorlanmayacak şekilde ders verebilmek amaçladığımız bir şeydir. Kurumsal standartlarda ingilizce özel ders verilmesi kişinin tamamen yararına bir seçim olacaktır. Sınav hazırlıklarında kişilerin İngilizce seviyelerinin en az B2, en fazla C1 olmaları gerekir.

Kurumsal Standartlarda İngilizce Özel Ders
Kurumsal Standartlarda İngilizce Özel Ders

İngilizce Özel Ders Neden Tercih Edilmeli?

Genel olarak dil eğitimlerinde de görebileceğimiz kadarıyla kişilerin tek başlarına sorumluluktan kaçabiliyor olmaları, kendi içlerinde pratik yapmamaları, İngilizce öğrenimini zorlaştırmaları gibi konular bireylerin dil öğreniminde son derece önem arz ettiği gibi, İngilizce’ye bakış açısında da bazı problemler yaratabiliyor.

Kurumumuz bunların önüne geçebilmek amacıyla kurumsal olarak özel ders imkanı sunduğundan bireylerin pratik yaparak öğrenebilmesini amaçlıyor. Bireysel isteksizliğin önünde durabilmeyi hedeflediğimizden kişilerin gelecekte yaşayabilecekleri problemlerin önüne geçmek niyetindeyiz. Bu açıdan özel ders imkanı sunarak olası sorunları önlemeye çalışıyoruz. İngilizce özel dersin tercih edilebilme nedeni de bu olmalı.

İngilizce Öğrenirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel bağlamda dil öğrenirken dikkat edilmesi gereken çok fazla şey var. Dikkat edildiği takdirde herhangi bir problemin kalmayacağı ve dil öğreniminin kolaylaşacağı düşüncesindeyiz.

Bunlardan bazıları şöyle;

 • Dil öğrenimindeki motivasyon eksikliği. Amacı kavrayamama, geleceğe dair beklentisizlik.
 • Öğrenimdeki merak eksikliği
 • Çevre baskısı
 • Kişinin özgüveninin olmaması
 • Pratik yapmayı sevmemesi
 • Temelinin olmaması ve temelden başlamak istememesi
 • Farklı yerler görme, kültürler tanıma isteğinin olmaması
 • Sınav kaygısından dolayı dilden soğuması
 • Bakış açısı farklılığı

gibi nedenlerden dolayı bireyler dil öğreniminden yeterince keyif alamıyor, dünyayı kendi yaşadıkları yerden ibaret sanıyorlar. Oysa dışarıdaki dünyanın farkında değiller ve gelecek beklentileri olmadığından merak da etmiyorlar. Bu yüzden bakış açısını değiştirebilmek son derece önemli. Bireylerin gelecekteki imkanlarını düzeltebilme hususunda adım atmalarını sağlayabilir, onları yeni kültürlerle tanıştırabiliriz. Böylelikle çok daha iyi imkanlara sahip olabilir bulundukları konumdan hoşnut olabilirler.

Hangi Diller Tercih Edilmeli?

Dünya üzerinde bazı diller özellikle çok fazla konuşulmakta. Bu dillerin önemi elbette ki diğerlerinden bağımsız olarak fazla ve herkes tarafından konuşulması dolayısı ile iş mülakatlarında, gündelik yaşamda çokça fayda getirmekte.

Bu diller şöyle;

 • Almanca
 • İspanyolca
 • İtalyanca
 • Rusça
 • Japonca
 • Fransızca gibi dillerin diğerlerinden daha fazla konuşulduğunu biliyoruz.

Tabi yine de hepsini bilmek şart olmasa da artık İngilizce garanti dil olarak kabul edildiğinden birini bile bilmenin faydası son derece büyük. Dikkat edilmesi gereken husus dil öğreniminde ezber yapılmadan hareket edilmesi ve bolca pratik yapılması. Bazı siteler özellikle fazla imkan sunabiliyor ve bunlardan faydalanılması da çok büyük önem arz ediyor.

Farklı Bir Dil Neden Öğrenilmeli?

Farklı bir kültürle, dille tanışmadan nasıl olacağını elbette ki bilemeyiz. Bu yüzden başka dillere, kültürlere şans tanımalı hepsini süzgeçten geçirerek karar vermeliyiz. Mutlaka aralarında kültürlerinden hoşlandığımız, gidip görmek istediğimiz yerler olacak ve farklı bakış açıları kazanacağız. Ancak şans vermeden hiçbir kültürün neye sahip olduğunu, neyiyle ünlü olduğunu bilemiyoruz.

Ön yargılı davranmayarak onlara zaten çok iyi bir şans vermiş oluruz. Dünya üzerinde görmediğimiz, bilmediğimiz bir sürü farklı kültür, insan var. Belki de yaşayacağımız kısa süre içerisinde daha önce öğrenmediğimiz kadar güzel şeyler öğrenip merak duygumuzu kabartacağız. Dil öğreniminin bu yüzden üzerinde durulması gerekiyor ve kurum olarak da biz de bu noktanın üzerinde durmaya devam ediyoruz. İngilizce öğrenmeli ve öğretmeliyiz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.