Mesleki İngilizce Nedir?

Genel İngilizce standartlarından biraz daha farklı olmakla birlikte hemen hemen aynı kategoride yer alan mesleki İngilizce; iş hayatında dilin efektif kullanılması için gerekli olan kazanımın elde edilmesini sağlar. Bu seviyede İngilizce kullanabilmek için öncelikle temel eğitimin alınmış olması gerekir. Çünkü mesleki İngilizce, genel İngilizce standartlarında temel eğitim üzerine inşa edilen bir formattır. İşyerinde kullanılacak terimler ve diplomatik terminoloji mesleki İngilizce standartları dâhilinde sunulur. Tabii bu boyutta İngilizce öğrenmek için her zaman genel geçer eğitimler uygun olmayabilir. İş yerinde ve iş hayatında kullanmak üzere ileri seviyede İngilizce öğrenmek için İngilizce özel ders almanız uygun olabilir.

Biz kurumumuzda, öğrencilerimizin başvurusuna müteakip yaptığımız analizlerle neye ihtiyaçları olduğunu tespit ediyor ve buna uygun Öğretim programını geliştirerek sunuyoruz.  Yeterli seviyede temel eğitim almamış öğrencilerimize, bu süreçleri tamamladıktan sonra özel dersler biçiminde veya ileri seviye İngilizce dersleri dâhilinde, iş hayatında efektif biçimde kullanabilecekleri İngilizce bilgisini sunuyoruz.

Mesleki İngilizce ve Teknik İngilizcenin farkı

Teknik İngilizce; özel uygulama alanlarında kullanılan terimleri de kapsayan bir nevi uzmanlık alanıdır. Örneğin tıp veya mühendislik alanında İngilizce dahi olmayan pek çok terim kullanılır. Esasında bu seviyede İngilizce bilgisi, akademik eğitimi veren birimler tarafından daha doğru sunulabilir. Ancak özellikle ülkemizde akademik seviyede bu tür bir İngilizce eğitimi sistematiği bulunmaz ya da az sayıda okul bilim ve teknik dili olarak İngilizceyi kullanır. Bu noktada İngilizce eğitimi verilmeyen okullardan mezun olanlar, ek olarak İngilizce eğitimi ihtiyacı duyarlar.

Mesleki İngilizce ise uzmanlık alanına göre değişmeyen hususları kapsar. Yazışma dili, müşteri ilişkilerinde kullanılan terminoloji, işyeri içerisindeki hiyerarşik iletişim için gerekli olan terminoloji gibi hususlar tüm meslekler için aynıdır. Dolayısıyla burada Teknik bir bilgi gerekli değildir. Zaten bu nedenle mesleki İngilizce veya iş İngilizcesi olarak tanımlanan eğitim dalı; genel İngilizce standartları dâhilinde tanımlanır.

Amerikan Kültür İngilizce kursları; en yüksek seviyede eğitimi her ihtiyaca göre sunabilmektedir. Gerek İngilizce özel ders biçiminde alacağınız eğitimler, gerekse gruplarda verdiğimiz eğitimler, genel İngilizce ve sınavlara yönelik İngilizce eğitimini en iyi koşullarda alabilmeniz sağlamaktadır. Kurumumuzdan eğitim almak için yapmanız gereken bize ulaşmak ve size uygun programa kayıt başvurusu yapmak olacaktır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.