Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Herkes tarafından sıklıkla merak edilen sorulardan biri olan neden Almanca öğrenmeliyim? Sorusunu sizler için bu makalemizde ele alıyoruz. Yabancı dil öğrenme aşamasında oldukça zorlanır ve kolay bir yolunu ararız. Belki de en önemli yolu bir kursa yazılmak, okul yoluyla öğrenmek ya da yurt dışına gitmektir. Ama hangi yol ile olursa olsun öğrenmenin kişiye avantajı saymakla bitmez.

Almanca Nasıl Öğrenilir?

Her dilde olduğu gibi önce alfabeden başlanmalı, kelime ve cümle yapısı incelenmeli ve son olarak konuşma pratiği yapılmalıdır. Fakat bunlardan önce içimizde istek olmadığı takdirde kalıcı bir öğretim sağlanamaz. İşte biz de bu sebeplerden dolayı dünyanın en yaygın kullanılan dillerinden biri olan Almanca dilinin kursunu vermekteyiz. Kurs için gerekli detayları sitemizdeki eğitim danışmanlarından alabilirsiniz.

Neden Almanca Öğrenmeliyim?
Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Almanca Öğrenmenin Faydaları

Elbette öğrenilen her yabancı dilin faydası vardır. Örneğin farklı bir dili konuşmak beyni işlevsel olarak güçlendirir.

Öğrenme aşamasının faydalarını sizler için ele aldık:

 • Daha iyi bir odaklanma sağlar.
 • Genel zekanın artmasını sağlar.
 • Empati yeteneğini geliştirir.
 • Daha iyi bir bakış açısıyla izlenim sağlar.
 • Planlama yapma, sıralama gibi konularda ön plana çıkılmasında yardımcı olur.

Bu ve buna benzer alanda faydaları olan yabancı dil eğitimlerini verdiğimiz kurslar sayesinde konuşabilir seviyeye gelerek başarılı bir şekilde geçebilirsiniz. Ayrıca uzun vadede son derece etkili olan eğitimlerde iş yerinizde Almanca dili ile başlayabilir, başarılı olabilirsiniz.

Neden Almancayı Seçmeliyim?

Yeryüzünde 7000’den fazla dil bulunmakta. Bu dillerin bireyler üzerindeki en büyük amacı insanlarla iletişim içinde olmak, anlaşabilmek ve işlerini halledebilmek. Aldığımız eğitimler sayesinde bizler yabancı bir insanla karşılaştığımızda çekinmeden iletişim haline girebiliyor, ortak konular hakkında görüşlerimizi belirtebiliyoruz. Kurumumuz da son derece eğitimli insanların bir araya geldiği, devamlı yüz yüze olunduğu ve görüşlerin paylaşıldığı bir yer haline geldi. Üstelik giderek artan bu dil öğrenme sürecinde son derece etkili bulduğumuz bir kavram öğrenme isteği oldu. Dünya çapında ticaretin, ekonominin, toplumsal hayatın ve siyasetin en etkili olduğu yerlerden birisi olan Almanya’nın dilini öğrenmek, kişilere uzun vadede iş imkanı fırsatlarına kapı araladı. Elbette kişilerin de bu fırsatlardan yararlandığını görmek mümkün.

Dil Eğitimine Ne Zaman Başlanmalı?

Küçük yaşlardan itibaren çoklu dil ile büyüyen çocukların beyin yapılarındaki büyük değişimleri son derece şaşırtıcı. Bu çocukların yaratıcı zekaları gelişiyor, beyinleri işlevselleşiyor, işlere daha çabuk odaklanabilmeleri sağlanıyor. Bütün bunların, kişilerin yetişkinlik döneminde en büyük faydasının ortaya çıktığı biliniyor. 2-7 yaş arasında birden fazla dil ile büyüyen çocuklar, öğrenmeyenlere göre daha inovatif düşünce yapısına sahip oluyorlar. Yani koşullara uyum sağlayabilecek düzeyde yenilikçi olma ve içinde bulunduğun konuma göre hareket edebilme yeteneği.

Kurumumuz 13 kişilik sınıflardan oluşan, 1 seviyelik eğitimin maksimum 96 saat sürdüğü bir eğitim programı olup, konuşma ağırlıklı olma özelliği mevcuttur. Buna bağlı olarak fiyat konusunda ise gerekli hizmeti göstermektedir. Arkadaşı ile kayıt yaptıran öğrencilere %5, özel ders paketi alan öğrencilere %10 ek ders, 3 seviye eğitim alanlara %30 indirim ve online eğitimde ise %50 indirim uygulamaktayız. Bu eğitimler son derece faydalı olup kişilerin yurt dışında ve Türkiye içerisinde kullanabilecekleri düzeyde imkan içermektedir. Sıkça sorulan sorular bölümünde yer alan birçok kullanıcının merak ettiği soruları okuyabilir ya da bizimle iletişime geçerek aklınızdakilere yanıt bulabilirsiniz. Dil öğrenme konusundaki en büyük şüpheniz olan konuşamamak, sayemizde bir sorun olmaktan çıkıp kolaylık haline geliyor.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.