Neden İngilizce Öğrenmeliyiz?

Herkes kendine öncelikle şu soruyu sormalı; neden İngilizce öğrenmeliyiz? Günümüz şartlarında İngilizce öğrenmek keyfi bir durum olmaktan çıkmış bulunmaktadır. İngilizce öğrenmek artık bir mecburiyettir. Nasıl ki matematiği ve kimyayı okullarda okumak ve bilmek mecburi bir durumda İngilizcede aynen öyle bir durumdur. İnsanların birbirine ben İngilizce biliyorum demesi artık popüler bir durum olmaktan çıkmıştır. İngilizce herkesin özellikle de her gencin bilmesi gereken bir dildir.

Kolay İş Bulma Şansı

Ebeveynler çocuklarına küçük yaştan itibaren İngilizce öğretmeye çalışmaktadır. Bunun amacı temelini atmak ve sağlam bir gelecek inşa etmektir. Temelden İngilizce öğrenmeye başlayanlar sonrasında çok kolay bir şekilde bu dili ilerletebilir. Bu durum iş hayatında büyük bir kolaylık sağlar. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşan ve yazan insanlar daha iyi şirketlerde iş bulabilirler. Bilmeyenlere göre her zaman birkaç adım öndedirler.

Yabancı Bağlantılı Şirketlerde Çalışmak

Yabancı ortakları veya bağlantıları olan şirketlerin ilk istediği dil İngilizcedir. İngilizce evrensel bir dildir ve dünyanın birçok iş sektöründe geçerlidir. Yazışmalar ve anlaşmalar İngilizce yazılır. Bu tip şirketlerde tercümanlık hizmeti yoktur. Herkes kendi anlaşmasını kendisi sağlamak zorundadır. İngilizcesi yetersiz olanın iş kaybı muhtemeldir.

Yurtdışı Seyahatlerinde Rahat Olmak

İngilizce bilen biri dünyanın her ülkesine rahatlıkla seyahat edebilir. Dünyanın her yerinde birileri İngilizce konuşur. Bu yüzden akıcı bir İngilizce konuşabilen birinin yurt dışı seyahatlerinden çekinmesine gerek yoktur. İngilizce bilmesi havalimanlarında, gittiği ülkenin şehirlerinde ve toplumun içinde sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlar.

İngilizce Yayınları Takip Edebilme Olanağı

Okuyan ya da çalışan birisi işiyle veya okuluyla ilgili yabancı yayınları takip etmek isteyebilir. Yayınların birçoğu İngilizce basımdır. Bu yüzden İngilizce bilmek kolaylık sağlar.

 • Yabancı makalelere ulaşım kolay olur.
 • Yabancı dergi ve gazeteleri takip edebilirler.
 • Yabancı kuruluşlara yayın gönderebilirler.
 • Akademik kariyer yapanlar tezlerini yayınlatabilirler.
 • İngilizce yazılmış bir kitabın çevirini beklemeden alıp hemen okuyabilirler.

İngilizce bilmek sosyal hayatı kolaylaştıran durumlardan bir tanesidir. Ayrıca İngilizceyi akıcı bir şekilde kullanabilmek hayatta bir adım önde olmak demektir.

Dünyanın Birçok Yerinde Konuşulma Avantajı

İngilizce en avantajlı dillerden bir tanesidir. Kutuplarda bile İngilizce konuşulur. Birçok ülkede insanlar yabancı dil olarak İngilizce öğrendiğinden dolayı yaygın bir dildir. İş ya da seyahat amaçlı nereye gidilirse gidilsin insanlar İngilizceye aşikardır. Konuşamayan biri bile karşısındakinin İngilizce konuştuğunu anlar.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.