ÖSYM, e-YDS sınav sonuçlarını açıkladı! YDS-2 ne zaman?

ÖSYM, e-YDS sınav sonuçlarını açıkladı! YDS-2 ne zaman?
09.09.2019
522

YDS SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM, 24 Ağustos’ta internet ortamında yapılan e-YDS sınav sonuçlarını erişime açtı. Öte yandan sınava ait soru kitapçığının da bir kısmı adaylarla paylaşıldı. Sınava girenler, sonuçlarını TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilecek.

%30 Ekstra İndirim Kazanmak için Formu Doldurun

  Sınava ilişkin yapılan açıklama şöyle: ”24 Ağustos 2019 tarihinde yapılan 2019-Elektronik Yabancı Dil Sınavının (e-YDS 2019/10 İngilizce) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

  Sınav sonuçları, 24 Ağustos 2019 tarihinde saat 18.05’de ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.”

  YDS-2 NE ZAMAN?

  Yine ÖSYM’nin düzenlediği YDS, 8 Eylül 2019’da gerçekleşecek, sonuçları ise 1 Kasım 2019 tarihinde açıklanacak.

  Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler.

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Ayşe Yılmaz
  Ayşe Yılmaz
  Merhabalar, İstanbul Avcılar İngiliz Kültür Yabancı Dil Kurslarındaki eğitimleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

  İndirim ve Bilgi İçin