Sıfırdan İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?
Sıfırdan İngilizce Öğrenmek Ne Kadar Sürer?

İngilizce öğrenmek isteyen herkes birbirine şu soruyu sormaktadır; sıfırdan ingilizce öğrenmek ne kadar sürer? Sıfırdan bir yabancı dil öğrenmek tamamen o kişinin isteği ile ilgili bir durumdur. Öğrenci çok hırslı olursa öğrenimini kısa sürede de tamamlayabilir isteği günden güne azalırsa yıllarca da sürebilir. Sıfırdan bir yabancı dil için en az bir yıl ayırmak gerekir. Dil öğrenimini hızlandırmak ve bir yılda toparlamak içinde yapılması gereken şeyler vardır. Yeni bir dil öğrenmek için çaba harcamak gerekmektedir.

İyi Bir Kursa Yazılmak

Sıfırdan İngilizce öğrenimi kişilerin kendi kendilerine başlayabilecekleri bir eğitim değildir. İlk etapta iyi bir kurs bulmaları gerekir. Sıfırdan başlayacakları için Türk hocaların olduğu bir kurs olacaktır. Hocaların İngilizce bilen birisi değil İngilizce öğretmenleri olmasına dikkat etmek gerekir. Eğitimcinin öğretmen olması İngilizce öğrenimini hızlandıracaktır. Yoldan geçen rastgele birinin sırf biliyor diye İngilizce dersi vermesi verimli olmaz. Öğrenciye zaman kaybettirir.

Ders Tekrarı Yapmak

Öğrenmeyi hızlandırmak isteyen ve öğrendiklerini unutup başa dönmek istemeyen öğrenci evde ders tekrarı yapmalıdır. Dil üzerine yoğunlaşıldıkça öğrenilir. İngilizce ile ne kadar samimi olunursa o kadar sevilir. Aradaki samimiyet öğrenmeyi hızlandırır. İki gün derse gidip geri kalan beş günde İngilizceye dair hiçbir şey yapmayanlar yıllarca uğraşsa da yeterli seviyede İngilizce öğrenemezler. Öğrenme süreçleri çok uzayacağı için zamanla bıkarlar ve bırakırlar.

Yardımcı Kitaplar Kullanmak

Yardımcı İngilizce kitaplarına ulaşmak artık oldukça kolay. Kitapçılardan ya da internetten bu kitaplara ulaşılabilir. İngilizce öğrenenlerin yıllardır kullandığı temel kitaplar vardır. kitap tavsiyesi isteyenler İngilizce öğretmenlerinden tavsiye alabilirler. Kursların verdiği kitaplar ve dokümanlarda öğrenciye yeterli gelebilir. Yardımcı kitap edinmek kursun verdiği doküman sayısı ile bağlantılıdır.

İngilizce Hikayeler Okumak

İngilizce hikayeler okumak İngilizceyi sıfırdan öğrenenler için en ideal metottur. Ne biliyorum ki ne okuyayım diye düşünmemek gerekir.

  • İngilizce hikayeler okumak kelime dağarcığını geliştirir.
  • Başarmanın verdiği haz ile öğrenme hızlanır.
  • Uzun süreli İngilizce ile meşgul olanların öğrenme süreci hızlanır.

İngilizce hikaye ya da kısa metinleri okuyanlar daha kalıcı bir dil öğrenirler. Temelleri sağlam olur.

İngilizce Filmler İzlemek

İngilizce film izlemek birçok insanın yapmadığı bir şeydir. Anlamadıkları için izlemek istemezler. Burada mesele filmi başından sonuna anlamak değildir. İngilizce film izlemekteki amaç o dile kulak aşinalığının oluşmasıdır. Sanki evde konuşulan bir dilmiş gibi sürekli İngilizce filmleri izlemek ya da sadece dinlemek gerekir.

Avcılar İngiliz Kültür

Avcılar İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.  

Felemenkçe öğrenmek ve Felemenkçe kursu

Kursu veren öğretmenler alanlarında uzman kişilerdir. Böylelikle dil öğrenmek hem eğlenceli hem de kolay bir hâl alır. Felemenkçe kursu fırsatlarından sizlerde faydalanmak istiyorsanız İngiliz Kültür Avcılar kursunu tercih edebilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Hakkında Merak Edilenler

Hollanda aile birleşimi vizesi yabancı uyrukluların Hollanda Krallığı’nda 90 günden çok kalabilmelerini gerçekleştiren uzun devir (D tipi) vizeyi içerir. Aile Birleşimi Vizesi Hollanda vatandaşı olan bireylerin aile ferdi olup, Hollanda’da uzun süre oturmaları için sarfedilen bir vize türüdür.