TOEFL Nedir?

Amerika’da bir akademik eğitim alacaksanız ya da burada kariyer planlarınız varsa, sıklıkla duyacağınız kelimelerin başında TOEFL geliyor. TOEFL; Test of English as a Foreign Language yani yabancı dil olarak İngilizce bilgisi sınama testidir. Sınav adayın İngilizce yeterliliğini üst düzeyde test eder ve konuşma (speaking) dâhil olmak üzere bütüncül bir yeterlilik sınaması yapar. Sınavı Amerikan eğitim otoriteleri hazırladığından son derece verimli sonuçları olduğu kabul edilir ve dünya çapında 130 civarında ülkede resmi geçerliliği söz konusudur. En yakın rakibi IELTS ile arasında çok büyük farklar olmamasına karşın Almanya ve Fransa gibi ülkelerde TOEFL daha yaygın kabul gören bir sınav puanıdır.

TOEFL Kimler İçin Yapılır?

TOEFL; dünyanın pek çok üniversitesinde eğitim dili olan İngilizcenin sınanması için uygulanan bir sınavdır. Doğal olarak en fazla aday grubu, lisans ve bunun üzerinde akademik eğitim alacak öğrencilerdir. Ülkemizde de pek çok akademik birim bu sınavı yeterlilik şartı olarak kabul eder.  Ayrıca iş başvurularında kurumsal firmalar özel olarak bir İngilizce testi uygulamak yerine TOEFL puanını kabul edebilmektedir. Yani bu sınava;

 • İngilizce eğitim veren okullarda eğitim alacaklar
 • Yurt dışında çalışma vizesi almak isteyenler
 • Burs başvurusu yapanlar
 • Çeşitli öğretim programlarından sertifika almak isteyenler

Katılabilirler. Bu noktada bir hususun altı çizilmelidir. TOEFL sınavına katılmak için esasında bir koşul yoktur. Dileyen herkes bu sınava başvuru yaparak katılımcı olabilir. Ancak yine altı çizilmesi gereken bir husus vardır ki, TOEFL; okullarda verilen İngilizce eğitimi ile yüksek başarı elde edilebilen bir sistem de değildir. İleri seviye ve konuşma ve yazma gibi yetileri de kapsayan bir sınav olduğundan, okullarda verilen eğitim maalesef TOEFL eğitimi sayılmayacak kadar düşük seviyededir.

TOEFL Eğitimi

TOEFL eğitimi veya TOEFL kursu olarak tanımlanan eğitim prosedürlerinde, Amerikan Akademik çevreleri tarafından belirlenen standartlarda eğitim verilir. Bu standartlar örgün eğitimde veya yine benzeri yaygın eğitim kurumlarında İngilizce eğitimleri olarak verilen eğitimlerden oldukça farklı ve ileri düzeyde eğitimlerdir. Başarınızı artırmak için özel olarak TOEFL eğitimleri başlıklı programları tercih etmeniz bu nedenle zorunluluk arz eder. Siz de TOEFL puanı noktasında mümkün olan yüksek seviyeye ulaşmak, mesleki ve akademik kariyeriniz için en uygun adımı atmak isterseniz bizimle hemen iletişime gerecek, eğitim programlarınıza başlayabilirsiniz. Dünya standartlarında eğitimi Avcılar İngilizce Kursu İngiliz Kültür farkı ile sizlere sunuyor, başarıya en uygun şekilde ulaşmanızı sağlıyoruz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.