TOEFL Sınav Konuları
TOEFL Sınavı

TOEFL (Test Of English As a Foreign Language) sınavı Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünya üzerinde birçok merkezde yapılan bir sınavdır. Kendi ana dili İngilizce olmayan kişilerin Amerikan İngilizcesi seviyelerini ölçmek için yapılan bir sınavdır ve dünyanın birçok merkezinde yapılmaktadır. TOEFL Sınavı, eğitim dili İngilizce olan lisans, yüksek lisans ve doktora programları için ortalama 9000 kolej ile üniversite tarafından öğrenci kabul kriteri olarak aranır. TOEFL sınavından yeterli puan almak aynı zamanda dünya üzerindeki birçok kurumda, organizasyon ve şirketlerin iş başvurularında “İngilizce Yeterlilik Belgesi” olarak kabul görür.

TOEFL sınavına hazırlık için İngilizce eğitimi almak gerekir. Özel ders almak ya da İngilizce kursu, yabancı dil kursu gibi kurumsal eğitimler almak TOEFL’dan geçerli not almak ya da yüksek puan alabilmek için gerekliliktir. Tabii TOEFL, isteğe balı bir sınav olduğundan sadece gereksinimlere bağlı olarak değil, İngilizce bilgisini ve dil seviyesini uluslararası geçerliliği olan bir sınav ile ispatlamak isteyenlerde girebilmektedir.

TOEFL Konuları

TOEFL;

  • TOEFL Reading
  • TOEFL Listening
  • TOEFL Speaking
  • TOEFL Writing

olmak üzere 4 ana bölümden oluşan bir sınavdır ve 3,5 – 4 saat kadar sürer. Yalnızca kağıt üzerinde gerçekleştirilmeyen bir sınav olan TOEFL, pratik anlamda İngilizce yeterliliğini de test etmekte olan bir sınavdır. Advanced seviyede İngilizce yeterliliğinin, sadece kağıt üzerinde kalmaması bu sınavın, bu özelliğinden kaynaklanır. Akademik seviyede İngilizce yeterliliği ile birlikte, sınavın pratiği de ölçmesi temel nitelikleri arasındadır. Bu nedenle TOEFL’a hazırlanırken, sadece kağıt üzerinde eğitimler yeterli olmaz. Öğrencinin pratik becerilerini arttırması için eğitimler alması gerekir ki, biz kurslarımızda bütüncül bir yaklaşımla bunu sağlayan eğitimleri vermekteyiz.

TOEFL Özel Ders ve Kurumsal TOEFL Kursları

TOEFL özel ders programı ile çok daha başarılı olunan bir sınavdır. Yabancı dil eğitimi alınırken mümkünse özel ders alırken dersin içeriği, öğrencinin doğru takip edilebilmesi, eksiklerin çok daha hızlı ve kolay tespit edilebilmesi için çok daha fazla artı sağlar. Kurumumuzda TOEFL eğitimleri verilen grup dersler ve bu sınava yönelik özel İngilizce dersleri verilmektedir. Bizi ziyaret ederek eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgileri alabilir, kursa hemen kayıt yaptırabilirsiniz

Toefl İle Alakalı Bazı Bağlantılar

TOEFL IBT

http://hiset.ets.org/

İngiliz Kültür

İngiliz Kültür

Sizi Arayalım

Felemenkçe Eğitimi ve Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi için sizlerden iyi düzeyde Felemenkçe bilgisi istenmektedir. Ancak bir dil öğrenmek emek ve çaba gerektirir. Bunun dışında A1 Flemenkçe öğrenebilmek için herhangi bir Felemenkçe kursu arayışınız da olabilir. Hollandacayı en doğru ve hızlı bir şekilde öğrenebilmeniz için iyi bir kurs merkezinde eğitim almanız oldukça önemlidir. Eşsiz dil fırsatlarına İngiliz Kültür Avcılar kurs merkezi ile ulaşabilirsiniz.