Yabancı Dil Öğrenmenin Kariyerinize Faydaları Nelerdir?

Yabancı dil bilem ve bu dili akıcı bir şekilde kullanabilmek iş hayatında büyük bir başarı sağlayabilir. Hangi sektörde çalışıldığı ve hangi yabancı dilin bilindiği de önemlidir. Yabancı dil kursu veren kurumların çalışanlara yönelttiği tek soru şudur; yabancı dil öğrenmenin kariyerinize faydaları nelerdir? Bu soruya hiçbir faydası yok diyebilecek çok az insan vardır. Dil demek evrensellik demektir. Yabancı dil bilmeyen bir insanın bir adım geride olmak zorunda olduğu artık bilinen bir gerçektir.

İş Bulmak Daha Kolay Olur

Yabancı dil bilenlerin iş bulması çok daha kolaydır. Her iş başvuru formunda yabancı dil bilgisi yazar. Bu alanı boş bırakan birisi dolduran bir başka rakibinin arkasında kalır. Özellikle büyük bir şirkette çalışmak isteyen herkes en az bir yabancı dil bilmelidir. Yabancı dil denildiği zaman bilinen yabancı dilin evrenselliği de göz önünde tutulmalıdır. Akıcı bir şekilde İngilizce konuşan birisi Ortadoğu dillerinden birini konuşabilen rakibine göre çok daha ön planda olacaktır.

Yabancı Ortakları Olan Şirketlerde İş Bulunabilir

Yurtdışı bağlantısı olan ve yabancı ortaklı bir şirkete girmek için mutlaka yabancı dil bilmek gerekmektedir. İşe girilen şirketin ortaklarından birinin yabancı olması çalışanın yabancı bir şirkette çalıştığının göstergesidir. İyi dil bilen bir çalışanı şirketin yurtdışındaki uzantısında da görevlendirebilirler. Bu iş hayatında büyük bir fırsat olabilir.

Yabancı Dil Öğrenmenin Kariyerinize Faydaları Nelerdir?
Yabancı Dil Öğrenmenin Kariyerinize Faydaları Nelerdir?

Şirket İçerisinde Yükselme Daha Kolay Olur

Kişiler yıllar içerisinde çalıştıkları şirkette terfi beklerler. Terfi olağan bir durumdur. Çalışanın terfi edebilmesi için belirli kriterleri yerine getirmesi gerekir. Çok çalışkan biri olmak ve iyi bir diplomaya sahip olmak yetmeyebilir. Bu birçok insanın ortak özelliğidir. Buradaki ayrım yabancı dil bilgisinden yapılacaktır. iyi bir yöneticinin yabancı dil bilgisinin de çok iyi olması gerekmektedir.

Yabancı Müşterilerle veya Ortaklarla Konuşulurken Ön Planda Olmayı Sağlar

Çalışılan kurumun yabancı ortakları, yabancı müşterileri veya yurtdışından gelmiş yöneticileri olabilir.

 • Bu kişilerle iletişim kurarken akıcı bir şekilde konuşmak artı bir puandır.
 • Birçok şirket tercüman bulundurmamaktadır.
 • Çalışanlarının yabancı dil bilgisine güvenmektedir.

Yabancı dili iyi olmayan birisi böyle bir durumla karşılaştığında başarısız olursa bu iş kaybına bile sebep olabilir.

Yurtdışında İş Olanağı Oluşturur

Hiç beklenmedik bir anda yurt dışında iş teklifi alınabilir. Bu bir bağlantı yoluyla başvurduğunuz bir şirketin dönüşü de olabilir veya çalışılan şirketin yurtdışı uzantısına görevlendirmede olabilir. Bu gibi durumlar kişilerin kariyerini olumlu etkiler. Böyle bir teklif alabilmek içinde iyi bir yabancı dile ihtiyaç vardır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.