Yabancı Dilin Sağladığı İş Olanakları

Yabancı dil öğrenmek biraz zor olsa da zor olduğu kadar da zevkli bir iştir. Farklı bir dil öğrenmek ve farklı bir dilde konuşmak insana heyecan verir. Özellikle yabancı biriyle onun dilinde konuşmak ve anlaşmak insanı fazlasıyla mutlu etmeye yetecektir. Günümüzde yabancı dil öğrenmek heyecan ve mutluluğun yanı sıra kazançlı iş imkanları da sunuyor. Bu işler yabancı dil zorunluluğu olduğu için fazla tercih edilmeyen işlerdir. Yabancı dilin yaygın olmamasından dolayı bu işlere rağbet olmuyor. Bu işlerde çalışmak isterseniz Özel İngiliz Kültür yabancı dil kursunda eğitim alarak akıcı bir dille çalışmalara başlayabilirsiniz.

Diplomat

Diplomat, yabancı dil gereksinimi ile yapılan en güzel iştir. Bulunduğunuz ülkeyi temsil ediyorsunuz. Gittiğiniz ülkelerde konsolosluklarda çalışıyorsunuz. Diplomat olmak için yabancı dilin yanında hukuk, işletme, siyasal bilgiler, ekonomi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi veya iktisat gibi bölümlerden mezun olmanız gerekiyor. Ayrıca iletişim konusunda da başarılı olmalısınız. Gittiğiniz ülkenin kültürüne de kısa sürede uyum sağlamalısınız. Bu bölümlerde eğitim alıyorsanız eğitiminizin yanında online İngilizce kursu da alarak akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz.

Tercüman

Tercümanlık günümüzde en çok spor alanında karşılaştığımız bir sektördür. Akıcı bir yabancı dilin yanında iletişim ve yorum kabiliyeti gerektiren bir iştir. Ülkemizde bulunan yüzlerce yabancı sporcu ve iş insanlarının bir tercümanı bulunuyor. Bu zevkli işi yapmak istiyorsanız Almanca kursu gibi farklı bir dilde eğitim alarak bu işi yapabilirsiniz.

Rehber

Daha çok turizm sektöründe faaliyet gösteren rehberler turlarla faaliyet gösterirler. Çeşitli ülkelerden gelen turistlere ülkemizin doğa ve tarihi mekanların tanıtımını yapan rehberler turistlerin her türlü ihtiyacının karşılanmasında aracı olurlar. Rehberler çok iyi düzeyde yabancı dil bilmelidirler. Yabancı dilin yanında tanıtımını yapacakları yerleri de iyi düzeyde anlatacak kadar tanımaları ve halkla ilişkileri üst düzeyde olmalıdır. Rehberler çoğu zaman İngilizce ile yetinmeyip 2. bir dil de öğrenmelidir. İngilizce kursu yanında başka eğitimler alarak diğer dillerdeki farkı kapatarak akıcı bir dile kavuşmalıdır.

Pilot

Dünya çapında herkesin hayali pilot olmaktır. Devasa boyutlardaki uçakları kullanmak herkesin hayalidir. Bu uçaklarla hem çalışmak hem de dünyayı gezmek, ayrıca gittiği her yerde el üstünde tutulmak, en güzel otellerde konaklayıp en güzel mekanları gezmek bu sektörün cazibesini daha çok artmasını sağlıyor. Çok yüksek maaş alarak pilot olmanın da bazı zorlukları bulunuyor. Öncelikle sivil havacılık veya askeri okullarda pilot eğitimi almalısınız. Eğitim bittikten sonra uçak ehliyeti almanız gerekiyor. Ehliyet aldıktan sonra geriye iyi bir yabancı dil öğrenmek geliyor. Pilot olmanın şartları iyi bir eğitim ve iyi bir yabancı dil bilmektir. Bu işte yalnızca İngilizce bilmek yetmiyor tabi. En az 2 yabancı dil bilmelisiniz. Çünkü sadece bir ülkeye giymiyorsunuz. Pilot her ülkeye gitmek için hazır beklemelidir.

Gazeteci

Yabancı dil bilmeyi gerektiren bir diğer sektör de gazeteciliktir. Gazeteci kendi işinde uzman olduğu kadar yabancı dilde de uzman olmalıdır. Yabancı dilde yazılan gazeteleri okuyarak haber üretme açısından son derece önemlidir. Yine diplomaside farklı ülkelerden gelen siyasilerle yapacağı röportajda akıcı bir yabancı dil kullanmalıdır. Farklı ülkelerdeki gazetecilerle olan iletişimde ve maç spikerliğinde yabancı diliyle ön plana çıkmalıdır.

Bunlar gibi onlarca yabancı dil ile çalışabileceğiniz meslekler bulunuyor. Bu meslekler şunlardır;

 • Patent uzmanlığı
 • Yabancı dil öğretmenliği
 • Pazarlama uzmanı
 • İnsan hakları Avukatı

Bu mesleklerin ortak noktası iyi bir yabancı dil öğrenme zorunluluğudur. Sizde bu meslekleri tercih etmek istiyorsanız İstanbul İngilizce kursu ve Avcılar İngiliz Kültür yabancı dil kursunda bir yabancı dil eğitimi almalısınız.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.