YDS Hazırlık Önerileri

YDS; yani yabancı dil sınavı birçok kişi için zorlu bir hazırlık sürecini gerektirir. Yabancı dil sınavına hazırlanmak için bazı önerilerimiz elbette var. Burada vereceğimiz birkaç ipucu ile YDS hazırlık programınızın çalışma süresini düşürebilir ya da daha etkin hale getirebilirsiniz.

YDS Hazırlık İçin 9 Altın Kural

1- Yayınevlerinden aldığınız bazı hazırlık kitapları tek başınıza İngilizce öğrenmenize yetmez. Altyapınız sağlam değilse bu eksiği acilen gidermeli ve İngilizce eğitimi almaya başlamalısınız. İngilizce yazılı metinleri okumayı belirli bir seviyede bilmeniz önemli. Reading çalışmanız sizin için oldukça faydalı olacaktır.

2- Herhangi bir yardımcı kaynaktan edineceğiniz bilgi, pratik pekiştirme yapmadan somutlaşmayabilir. Bu nedenle, kaynak kitaplardan yaptığınız çalışmaları, örneğin video paylaşım sitelerindeki İngilizce videoları izleyerek ve anlamaya çalışarak pekiştirebilirsiniz.

3- Konuları okuduk üzerine video seyrettik şimdi de test çözümlerine geçebiliriz. Tabii ki yanlışlarınız olacaktır, amacınız bu yanlışların üzerine gitmek olsun. Testleri çözdükten sonra bu konuyu bitirdim diye düşünmeyin. Bir sonraki konuyu da bitirdikten sonra ilk konu ile birlikte yeniden tekrarlayın.

4- İnternet bugünün koşullarında eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak veya desteklemek için mükemmel bir kaynak. Yalnız tercih ettiğiniz kaynaklar çok da doğru olmayabilir. Bunun için eğitim alırken, eğitmeninizin de onayladığı kaynakları takip etmeniz daha doğru olacaktır.

5- İngilizce okuduğunuzu anlamak çok önemli. Bu yüzden İngilizce metinler okuyun. İlgilendiğiniz konuyla ilgili bir İngilizce siteyi takip ederseniz yararınıza olabilir. Twitter’da ilgili olduğunuz alanla ilgili yabancıları takip ederek verdikleri bağlantıları okuyabilirsiniz. Ünlü isimler veya yabancı haber sitelerini de listenize dâhil edebilirsiniz. Hatta onlarla iletişim kurarak pratiğinizi geliştirebilirsiniz.

6- Müzik ruhun gıdasıdır. Örneğin; sevdiğiniz İngilizce şarkılar var ise bunların sözlerini anlamaya çalışabilirsiniz. Alt yazılı filmleri anlamaya çalısın ancak sadece filmi izlerseniz durmadan beyniniz tembellik ederek okumaya odaklanacaktır. Okurken anlamanız zorlaşacaktır. Filmler önce izleyip sonra da sadece sesleri dinleyerek diyalogları çözmeye çalışabilirsiniz.

7- Korkmayın. İngilizce öğrenmek sandığınız kadar zor değil. Doğru İngilizce kursu tercihinde bulunarak, her seviyede eğitim alabilirsiniz.

8- Geçmiş yıllarda çıkan soruları ve bu alanda hazırlanmış deneme sınavlarını çözün. Bu sayede sınav pratiği kazanabilir ve hızınızı artırırken, konu hâkimiyeti kazanabilirsiniz.

9 – İngiliz  Kültür Avcılar’a hemen kaydolun!

İngiliz Kültür İngilizce kursları, tüm sınavlara yönelik kapsamlı eğitimleri öğrencilerine sunar. YDS, TOEFL, IELTS, Proficiency ve diğer sınavlara yönelik İngilizce eğitimleri ile birlikte genel İngilizce eğitimlerini bizden alabilirsiniz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.