YDS Kursu Nasıl Seçilir?

YDS Sınavı, ÖSYM tarafından yapılan bir Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır. Önceki yıllarda üniversitede yabancı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, Üniversitelerarası Kurul Dil Sınavı’na (ÜDS) ve Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na (KPDS) girmek zorundaydı. İngilizce bilinmesi gereken diğer işler de kendi kurumları içinde belli testler yaparak İngilizce seviyesini ölçerlerdi. Ancak YDS ile birlikte tüm İngilizce sınavları tek bir paydada birleştirdi. Bu da gerek öğrencilerin gerekse de kurumların işini kolaylaştırdı.

İngilizce eğitimi için YDS sınavına hazırlık yapmak isteyen öğrenciler bu alanda zorlu bir maraton içine girerek rakiplerini geçme isteği ve çabası içine girer. Ancak İngilizce, yabancı dil kursu olmadan doğru şekilde öğrenilmesi oldukça zor olan bir dil ve gramer yapısına sahiptir. Bunun için YDS kursu seçimi doğru yapılmalıdır.

YDS Kursu nitelikleri nasıl olmalıdır?

Yabancı Dil Kursu; öğrenciye kelime ve gramer bilgisinin yanı sıra doğru sınav tekniklerini öğretmeli ve YDS’ de çıkacak soru tipleri üzerine öğrencisini hazırlamalıdır. İngilizce eğitim veren yabancı dil kursları, kursun başında her öğrencisine bu işin sadece dil bilgisinden ibaret olmadığını ve dilin aslında bir kültür olduğunu öğretmelidir. Öğrenci ne kadar iyi gramer bilirse de bunun tek başına yeterli olmadığı bir sınav olan YDS’ de, sınav tekniği ve taktiklerini bilmeden başarılı olamaz. Bu kurallar aynı zamanda, sürenin çok kısıtlı olduğu bu yarışta öğrencinin hızlı ve doğru soru çözmesi için de önemlidir. Nitelikli bir İngilizce kursu seçerek eğitim alması, öğrencinin soru çözümü başta olmak üzere birçok alanda kendini geliştirmesini, haliyle de rakiplerine açık ara fark atmasını sağlar. Öğretmenin, öğrencisi ile birebir ilgilenmesi de bu süreçte kişinin kendi eksik bilgilerini çok daha hızlı ve kolay tamamlamasını sağlayacaktır.

Avcılar İngiliz  Kültür İngilizce eğitimi programları; gelişmiş öğretim programlarını ülkemiz koşullarına entegre ederek sunuma hazırlanır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirmeler, deneyimli İngilizce öğretmenlerinin sunumu ile en iyi formata dönüştürülür. Yalnızca YDS için değil, genel İngilizce ve diğer akademik sınavlara yönelik eğitimleri de bizden alabilmektesiniz. Ayrıca çocuklar için İngilizce ve mesleki İngilizce gibi alanlarda da kurumumuz size etkin desteğini sunmaktadır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.