Yeni Başlayanlar İçin İngilizce

İngilizce herkesin her yaşta başlayabileceği ve öğrenebileceği bir dildir. Günümüzde her an her yerde gerekli olan bu dili artık çok küçük yaşlardaki çocuklar bile öğrenmektedir. Günümüzde İngilizce öğrenmek bir mecburiyettir. Burada en çok çekince ve korkuyu hiç İngilizce bilmeyip de yeni başlayanlar yaşamaktadır. Acaba yapabilir miyim tedirginliğini ilk başlayan herkes yaşamıştır.

İyi bir eğitmen, iyi bir kurs ve istekle bu tedirginliğin üstesinden rahatlıkla gelinebilir. Bu konuda yeni başlayanlar için İngilizce öğrenmenin püf noktalarını iyi bilen bir eğitmenle çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Tabi en önemli şey istek ve azimdir. Yani başlayanlar için İngilizce hafta da birkaç gün kursa gidip bir kenara bırakılacak bir şey değildir. Her an her yerde İngilizce çalışmaları kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir.

Temel Gramer Bilgisi

Yeni başlayanlar nerede olursa olsun temel gramer bilgisi ile başlarlar. İngilizcenin alt yapısını oluşturan birçok insana göre çok basit görünen temel gramer bilgisi İngilizce öğrenen bir öğrencinin geleceğini inşa etmesidir. Bir inşaatın temelini atmak gibi düşünülebilir. Temek sağlam olursa üst katları çıkmakta o kadar kolay ve zevkli olacaktır.

Basit gibi düşünülen bazen öğrencilerin bile önemsemediği temel gramer bilgisi eksikliği yüzünden birçok öğrenci dil eğitimini yarıda bırakabilir, zamanla öğrendiklerini unutması çok kolay olur ve ilerleyen konular da çok zorlanır. Her öğrenci hemen İngilizce konuşmak ister ama maalesef bu durum temel grameri bilmeden olmaz.

Yeni Başlayanlar İçin İngilizce
Yeni Başlayanlar İçin İngilizce

Günlük Dilde İngilizce Konuşmaya Başlamak

Temelde yeni başlayanlar için İngilizce denildiği zaman konuşmak çok zordur. İngilizceyi öğrenmeye yeni başlamış bir öğrenci ilk etapta konuşmaktan kaçınır ve konuşmamak için her türlü yola başvurur. Bu millet olarak temel özelliklerimizden biri olsa da iyi bir öğretmen ve iyi bir kurs sayesinde bu sorun kısa sürede hallolacaktır. İngilizce konuşmanın keyfine varan öğrenci kursunun ve öğretmeninin rehberliğinde konuşmasını ilerletecektir.

İngilizce öğrenmeye yeni başlamış bir öğrencinin kendisini geliştirmesi için her fırsatta İngilizce konuşmaya çalışması, doğru kelime telaffuzu yapmak için uğraşması ve hata yapmaktan korkmaması gerekmektedir.

İngilizce Okumalara Başlamak

İngilizce okumalar ister yeni öğrenciler için olsun ister İngilizcesini ilerletmiş bir öğrenci için olsun her zaman çok keyifli bir süreçtir. Öğrendikçe ve gramer bilgisi ilerledikçe okumalar düzene girer. İlk etapta kısa cümleler ile başlayan okumalar zamanla kısa ve basit paragraflara, hikaye kitaplarına ve daha da ilerleyen süreçlerde makalelere kadar uzanır. Farklı bir dilde okumak ve okuduğunu anlamak o dilin en keyifli süreçlerinden bir tanesidir.

İngilizce öğrenmeye yeni başlamış ve kendini ilerletmek isteyen bir öğrenci her fırsatta ne bulursa ayrım yapmadan okumalıdır. Amacı ne okuduğu değil doğru okuduğu ve anladığı olmalıdır. Gramer kurallarını bilerek ve anlayarak okuyan bir öğrenci İngilizcesini ilerlettikçe kendi isteği ve zevki doğrultusunda kitaplar okuyabilir. Yabancı dil bilmenin keyif noktası da tam burasıdır.

Her An İngilizceyi Düşünmek

Yeni başlayan bir öğrenci İngilizcemi nasıl geliştirebilirim diye sorduğunda söylenecek birkaç püf nokta vardır.

 • Her an her yerde İngilizce düşünmeli ve aklından yeni bir dil öğrendiğini asla çıkarmamalı.
 • Kursta gördüğü konuları sık sık tekrar etmeli ve alıştırmalar yapmalı.
 • Kısa ya da uzun fark etmez yeni dokümanlar okumalı.
 • Kulak aşinalığı için İngilizce filmler izlemeli.
 • Yolda yürürken bile sakin içinden birkaç kelime olsun çıkarabileceği anlaşılır İngilizce şarkılar dinlemeli.

Kısacası yabancı bir dilin kafasında yer etmesini istiyorsa her an o dil ile alakadar olmalıdır.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.