YKS-Dil Sınavında Başarının İpuçları

Yeni sınav sistemine göre ismi değişmiş olsa da üniversiteye girişte dil sınavı, hemen hemen eski standartların aynısı biçiminde gerçekleştirilmektedir. Küçük farklılıkların her sene entegre edildiği sisteme hazırlanırken, kurumsal bir eğitimi tercih etmeniz başarıya ulaşmakta kilit role sahiptir. Eğitim alarak sahip olacağınız donanımı, size vereceğimiz diğer püf noktalarını da değerlendirerek sınav başarısına dönüştürmeniz de mümkün…

YKS-Dil Sınavı Hakkında 10 Değerli Püf Noktası

 1. YKS DİL sınavına hazırlanırken eğitim alacağınız kişinin önemi büyüktür. Bilgili olması önemli olduğu kadar kesin ve net öğretme kabiliyeti olan kişileri ve bu öğretmenlerin görev aldığı kurumları seçin.
 2. Sınavınıza son bir hafta hala alışkanlık değiştirmek için sınava kalkar gibi sabah aynı saatte kalkın ve aksam olduğunda da yarın sınav var diyerek erken ve aynı saatte yatın.
 3. Sınav provası, sadece erken kalkma provası olmamalıdır. Prova sabahlarında, sınava denk bir zamanlama ile deneme sınavları veya testler çözmeniz gereklidir.
 4. Özellikle sınavın yaklaştığı son hafta uyku düzeninizi kontrol altına almanız gerekir. Erken yatarak, sınava gideceğiniz gündeki kalkış saatinizde kalkmayı programlamak son derece önemlidir.
 5. Sınav yönergelerini önceden mutlaka öğrenin. Sınava neleri götürebilirsiniz? Hangi belgelerin yanınızda olması gerekir? Gibi koşulları mutlaka biliyor olarak oturumun yapılacağı sınav merkezine ulaşın. Aksi durumda ciddi mağduriyetler yaşabilmektedir.
 6. Sınav başlamadan önce ve başlama zili çaldığından sakin olun derin nefes alın. Nefes egzersizleri, heyecan seviyenizin düşmesini sağlar. Evrensel bir taktik olan bu egzersiz, kısa bir süre sonra rahatlamanızı sağlayacaktır. Bu arada unutmayın, siz yeterince İngilizce eğitimi aldınız ve sınavda başarı gösterebileceğinizi biliyorsunuz. Heyecanlanmayı gerektirecek bir durum yok.
 7. Sınav günü hava durumunu önceden takip ederek o gün şartlarına uygun giyinin. Üşümemeli ve terlememelisiniz.
 8. YKS sınavında başarılı olmak için bir diğer ipucu da diğer tüm adayların sizinle aynı koşullara sahip olduğunu kendinize hatırlatmak olacaktır. Bu yine motivasyonunuzun artmasını sağlayacak bir etken olacaktır.
 9. Sınavda önemli hususlardan bir tanesi acele etmemektir. Sürenin sınırlı olmasından hareketle çok hızlı cevap vermeye çalışırsanız, teknik hatalar yapabilir, örneğin kaydırma gibi yaygın bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için zamanı planlı kullanın ve bitirdikten sonra mümkünse kontrol edin.
 10. Tabii 10 püf noktasının aslında en başında yer alan hususu asla aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Bu bir yarıştır ve yeterince çalışmanız halinde başarılı olmanız ve hatta tüm puan almanız mucize değildir. Planlı çalışın ve mümkünse İngilizce eğitimi için nitelikli kurumları tercih edin.
  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Avcılar İngiliz Kültür
  Alanında uzman eğitmenler ile Avrupa Dil Pasaportu’na sahip olabileceğiniz Avcılar İngilizce Kursu deyince ilk akla gelen dil eğitim merkezi
  © 2023 Avcılar İngiliz Kültür . All rights reserved.

  Sizi Arayalım

  Kampanyalar ve eğitimler hakkında bilgi için lütfen formu doldurunuz.